Jak usunąć lakier do paznokci z tkaniny sofy? 2 drogi

Istnieją dwa sposoby, aby nauczyć się usuwać lakier do paznokci z tkaniny sofy. W tym przewodniku omówimy najlepsze metody usuwania lakieru do paznokci z kanapy z tkaniny, a nawet pokrowca z tkaniny. Możesz również znaleźć kilka wskazówek dotyczących innych materiałów, takich jak zamsz i skóra.

Jeśli po czyszczeniu często napotykasz znaki wodne na sofie z tkaniny, zapoznaj się z tym samouczkiem, aby usunąć plamy z wody z sofy z tkaniny. Teraz, gdy jesteś już gotowy od usuwania do pielęgnacji, omówmy nakazy i zakazy usuwania lakieru do paznokci.

Jak usunąć lakier do paznokci z tkaniny sofy? 2 drogi

2 najlepsze rozwiązania do usuwania lakieru do paznokci z tkaniny kanapy

Przetestuj niepozorne miejsce przed użyciem zmywacza do paznokci, octu lub innych produktów na tkaninie sofy. Poczekaj kilka minut, aż produkt ustabilizuje się i sprawdź, czy nie reaguje na tkaninę, na przykład blaknięcie. Byłoby również najlepiej, abyś przeczytał etykietę czyszczenia swojego materiału, ponieważ niektóre mogą wskazywać na zalecane praktyki.

Za pomocą zmywacza do paznokci

Najbardziej oczywistym lekarstwem na usuwanie lakieru z tkaniny sofy jest zmywacz do paznokci. Zmywacze do paznokci zwykle zawierają aceton, który jest również skuteczny w usuwaniu super kleju z kanapy z tkaniny. W przypadku lakieru do paznokci możesz nałożyć na wacik odrobinę zmywacza do paznokci i zetrzeć plamę z tkaniny.

Pamiętaj jednak, aby użyć innej wilgotnej gąbki z ciepłą wodą, aby usunąć pozostałości zmywacza do paznokci z tkaniny sofy, aby zapobiec zabrudzeniu. Po wtarciu plamy i zniknięciu lakieru nie pozwól, aby zmywacz do paznokci zbyt długo siedział na materiale, zwłaszcza jeśli używa acetonu.

Korzystanie z roztworu octu

Jeśli używanie rozpuszczalników, takich jak zmywacze do paznokci w acetonie, jest zbyt ryzykowne dla materiału, z którego wykonana jest sofa, zamiast tego przygotuj roztwór z białym octem. Biały ocet jest skutecznym środkiem do usuwania plam i osadów na tkaninach, który może nawet usunąć szlam z tkaniny kanapy. Możesz go również użyć do lakieru do paznokci, spryskując plamy z lakieru.

Następnie zmyj dotknięte obszary szmatką zwilżoną ciepłą wodą. Powtarzaj wycieranie, aż usuniesz pozostałości i dokładnie wysusz sofę. Możesz również skorzystać z tej okazji do czyszczenia parą sofy z tkaniny w ramach konserwacji.

Jak wysuszyć lakier do paznokci z tkaniny?

Jeśli lakier do paznokci wyschnie na tkaninie, będziesz potrzebować nieco innego podejścia. Zmywacz do paznokci jest nadal skuteczny, ale zawsze przetestuj tkaninę, aby mieć pewność. Możesz również zdecydować się na zmywacz do paznokci bez acetonu, jeśli Twój materiał jest niekompatybilny z rozpuszczalnikami.

 • Chłodź poplamioną lakierem do paznokci tkaninę kostkami lodu, aby łatwiej było podnieść część lakieru
 • Użyj pęsety, aby usunąć jak najwięcej lakieru do paznokci, uważając, aby nie uszkodzić tkaniny
 • Zamocz szmatkę w zmywaczu do paznokci i wetrzyj ją w plamę
 • Po usunięciu lakieru wyeliminuj zmywacz do paznokci, czyszcząc materiał jak zwykle
 • Możesz go umyć jak zwykle, a następnie dokładnie wysuszyć
 • Czy możesz użyć zmywacza do paznokci na tkaninie?

  Stosowanie zmywacza do paznokci na tkaninie powinno być bezpieczne, zwłaszcza przy usuwaniu plam z lakieru. Prosimy jednak o sprawdzenie składu produktu, aby upewnić się, że nie zawiera odżywek, które mogą pozostawiać na tkaninie więcej plam z powodu olejków. Dodatkowo niektóre zmywacze do paznokci mają barwniki, które odbarwią Twój materiał.

  Kolejną wskazówką, aby bezpiecznie używać lakieru do paznokci na tkaninie, jest sprawdzenie metki i samego rodzaju materiału. Unikaj stosowania zmywacza do paznokci na tkaninach octanowych, trioctanowych, modakrylowych lub materiałach przeznaczonych wyłącznie do czyszczenia chemicznego. Są zbyt delikatne i mogą się rozpuścić.

  Jak wyjąć lakier do paznokci z zamszu na kanapie

  Zamsz jest wyjątkowy na tle innych tkanin, dlatego usuwanie plam z lakieru do paznokci należy wykonywać ostrożnie. Dodatkowo sprawdź rodzaj zamszu, który posiadasz, ponieważ są mikrofibra i skóra zamszowa. W przypadku tych pierwszych przeczytaj ten przewodnik dotyczący czyszczenia sofy z mikrofibry, aby uzyskać więcej wskazówek.

 • Posyp sodą oczyszczoną plamę z lakieru do paznokci i pozostaw na kilka minut
 • Wytrzyj sodę oczyszczoną na tkaninę za pomocą szczoteczki do zębów, wykonując delikatne i okrężne ruchy od zewnątrz do środka
 • Odkurz proszek i nałóż trochę alkoholu, jeśli plama nie ustąpi
 • Użyj wacika, aby osuszyć zamsz rozpuszczalnikiem i pozostaw do wyschnięcia
 • Przywróć teksturę zamszu, szczotkując zamszową szczoteczką do zębów
 • Czy możesz użyć zmywacza do paznokci na skórzanej kanapie?

  Najlepiej unikać używania zmywacza do paznokci na skórze, ponieważ może on zbyt wysychać dla materiału. Ryzykujesz blaknięcie, przebarwienia, a nawet pękanie. Najodpowiedniejszą metodą usuwania plam ze skórzanej kanapy jest soda oczyszczona lub odpowiedni preparat do czyszczenia skóry.

  Zmyj plamy roztworem wody z mydłem, a następnie dokładnie wysusz sofę. W celu konserwacji nie zapomnij o kondycjonowaniu i nawilżeniu skórzanej kanapy. Możesz również pokryć skórzaną sofę tkaniną, aby w przyszłości uchronić ją przed plamami.

  Wniosek

  Jeśli poplamiłaś kanapę z tkaniny lakierem do paznokci, zajmij się tym natychmiast. Rozmawialiśmy o tym, jak usunąć lakier do paznokci z tkaniny sofy za pomocą lakieru do paznokci lub octu. Konieczny jest nacisk na przetestowanie roztworu na materiale, aby uniknąć plam.

  Następnie możesz przystąpić do wycierania plam i usunięcia pozostałości wilgotną szmatką. Polecamy również nauczyć się, jak Scotchgard sofa do ochrony mebli.