Jak usunąć gwiaździstą podstawę z krzesła biurowego: 4 proste kroki

Krzesła biurowe borykają się z różnymi problemami, więc podstawowa wiedza, taka jak zdejmowanie podstawy z krzesła biurowego, może ci dobrze służyć, gdy musisz naprawić podstawę krzesła biurowego.

Zdejmowanie gwiezdnej podstawy z krzesła biurowego nie jest trudne. Wymaga jedynie usunięcia kołków i podkładek z krzesła. Jednak, aby pomóc Ci dowiedzieć się więcej, zamieściliśmy przewodnik dotyczący części zamiennych do krzeseł biurowych, a także informacje o tym, jak usunąć bazę gwiezdną i jak usunąć podnośnik gazowy.

Jak usunąć gwiaździstą podstawę z krzesła biurowego: 4 proste kroki

Zapraszamy do lektury naszego artykułu o krzesłach biurowych!

Części zamienne do krzeseł biurowych: przewodnik

Problemy z krzesłem biurowym nie zawsze powinny prowadzić do zakupu nowego krzesła. Zamiast tego możesz wymienić lub naprawić uszkodzoną część, ponieważ jest to opcja bardziej przyjazna dla środowiska.

Dzięki temu przewodnikowi po częściach zamiennych do fotela biurowego chcemy pomóc Ci ocenić, ile wysiłku będziesz potrzebować, aby naprawić fotel biurowy i co wiedzieć, kiedy kupujesz części zamienne.

Łatwa wymiana

Najpierw porozmawiamy o łatwych wymianach. Części krzesła, które można łatwo wymienić, to kółka do krzeseł i podłokietniki.

Kółka są łatwe w obsłudze, ponieważ można je bez trudu odłączyć i zamocować od podstawy. Kupując kółka, wystarczy wziąć pod uwagę większe, aby ułatwić sobie toczenie lub mniejsze.

Jeśli chodzi o podłokietniki, kiedy stają się zbyt chwiejne lub zbyt sztywne, może nadszedł czas, aby je wymienić. Części, których potrzebujesz, to wymienne ramiona i nakładki na ramiona, które możesz kupić od Amazon.

Wymiana o średnim stopniu trudności

Częścią do wymiany o średnim stopniu trudności jest podstawa krzesła biurowego. Podstawa krzesła biurowego ma zazwyczaj pięć nóg i ma na celu stabilizację krzesła.

Do wyboru podstawa metalowa lub plastikowa. Jednak oprócz rodzaju bazy, którą powinieneś wybrać, weź pod uwagę również rozmiar.

Zastępowanie trudnej trudności

Części, które uważa się za trudne do wymiany, to mechanizm przechylania podstawy fotela i cylinder pneumatyczny. Uważa się, że jest to trudne, ponieważ te wymienione wcześniej są łatwe do wykonania.

Jeśli usłyszysz skrzypienie swojego krzesła, gdy siadasz, to jest to doskonały moment, aby poszukać nowego mechanizmu przechylania opartego na krześle. Odpowiedni mechanizm przechylania powinien spełniać funkcje ergonomiczne i odpowiednio pasować do specyfikacji Twojego krzesła.

Kiedy masz do czynienia z wadliwym cylindrem pneumatycznym, pamiętaj, aby nie manipulować sprężyną podnośnika gazowego, ponieważ może to doprowadzić do wybuchu Twojego krzesła. Kupując nowy cylinder pneumatyczny, najpierw zmierz średnicę obecnego cylindra.

Kroki wymiany gwiaździstej podstawy krzesła biurowego

Po zapoznaniu się z przewodnikiem po częściach zamiennych, oto kroki w usuwaniu podstawy gwiezdnej i wymianie jej kółek.

Krok 1. Przygotuj materiały

Materiały, których będziesz potrzebować do usunięcia gwiezdnej podstawy z krzesła biurowego, to gazety i szczypce.

Krok 2. Połóż i usuń

Najpierw połóż krzesło biurowe na okładce gazety, którą przygotowałeś na podłodze. Następnie poszukaj klipsa mocującego na środku bazy gwiezdnej.

Następnie usuń go za pomocą szczypiec z igłami. Na koniec zdejmij zacisk z tłoka, lekko go zginając.

Po zdjęciu zacisku ściągnij podkładkę z tłoka znajdującego się w górnej części podstawy. Następnie obróć podkonstrukcję w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara i wyciągnij ją.

Jeśli chcesz wymienić swoją bazę gwiezdną, możesz przejść do następnych kroków.

Krok 3. Usuń kółka

Połóż starą podstawę płasko na podłodze z kółkami do góry. Następnie po prostu wyciągnij kółka.

Jeśli Twoje krzesło ma kółka gwintowane, do demontażu kółek może być potrzebny klucz nastawny.

Krok 4. Nowa baza

Po wyjęciu kółek ze starej podstawy uzyskaj nową podkonstrukcję. Następnie zainstaluj ponownie kółka.

Po ponownym zamontowaniu kółek ustaw podstawę na podłodze i dopasuj cylinder krzesła do otworu podstawy gwiazdy. Wciśnij go i sprawdź, czy krzesło jest stabilne.

Usuwanie podnośnika gazowego z krzesła biurowego Star Base

Krok 1. Zdejmij siedzisko i podstawę

Rozłóż krzesło biurowe, zdejmij podstawę, korzystając z dokładnych instrukcji, jak te wymienione powyżej. Następnie odkręć mechanizm i wałek od samego siedziska.

Po wyjęciu siedziska i podstawy zostaniesz z drążkiem i mechanizmem.

Krok 2. Odłącz podnośnik gazowy

Odłącz podnośnik gazowy całkowicie od krzesła. Następnie wymień podnośnik gazowy.

Po wymianie podnośnika gazowego całość odłóż z powrotem na płytę siedziska z mechanizmem. Odwróć go i włóż wałek do podstawy. Następnie złóż części krzesła i sprawdź, czy działa.

Wniosek

Po przeczytaniu tego artykułu oczekuje się, że dowiesz się więcej o częściach fotela biurowego, jak zdjąć gwiezdną podstawę z fotela biurowego i jak usunąć podnośnik gazowy z gwiezdnej bazy. Mamy nadzieję, że informacje, które opisaliśmy w tym artykule, pomogą w rozwiązaniu wszelkich problemów związanych z krzesłem biurowym.