Jak usunąć fumaran dimetylu z sofy?

Jeśli nie wiesz, jak usunąć fumaran dimetylu z sofy, odpowiedzią jest samo usunięcie sofy. Warto jednak zauważyć, że ta substancja chemiczna była obecna tylko w kanapach wysyłanych z Chin w latach 2001-2010. UE zakazała nawet produktów zawierających DMF.

Nie należy jednak mylić fumaranu dimetylu z dimetyloformamidem. Nie martw się, ponieważ nie potrzebujesz zajęć z chemii, aby mieć pewność, że dostaniesz najbezpieczniejszą sofę. Kontynuuj czytanie poniżej, aby dowiedzieć się więcej o tych chemikaliach w najprostszy sposób.

Jak usunąć fumaran dimetylu z sofy?

Jak bezpiecznie usunąć fumaran dimetylu z sofy

Jeśli zauważysz swędzenie i wysypkę, sofa może nie być od razu winowajcą. Spróbuj wyprać lub użyć innych pokrowców i sprawdź, czy nadal występują podrażnienia. Najlepiej byłoby również natychmiast skonsultować się z lekarzem, aby prawidłowo określić źródło zapalenia skóry.

Dodatkowo regularnie czyść i dezodoryzuj skórzaną sofę, ponieważ z czasem mogą się na niej nawarstwiać czynniki drażniące.

Opcja 1: wyrzuć sofę

Nie ma najlepszego sposobu na usunięcie fumaranu dimetylu lub DMF z sofy, ponieważ idealnym rozwiązaniem jest użycie innej kanapy. Leczeniem zapalenia skóry na sofie, w którym winowajcą jest DMF, jest usunięcie obrażającego przedmiotu i odpowiedniego leku na podrażnienie skóry zgodnie z zaleceniami lekarza. Pamiętaj, że importowane sofy wykonane ze skóry mogą pochłaniać DMF i nie ma na to lekarstwa.

Jednak DMF nie jest już problemem w dzisiejszych czasach, o ile twoja kanapa nie zostanie kupiona między 2001 a 2010 rokiem. Co więcej, zapewni ci spokój ducha, gdy kupisz meble w USA, a nie te, które są wysyłane z Azji. A jeśli jesteś w UE, Komisja Europejska zakazała importu DMF od 2009 roku.

Opcja 2: Użyj mebli wyprodukowanych w USA

Ale co w USA? W USA nie ma zakazu stosowania fumaranu dimetylu, ponieważ jest on stosowany w leku Tecfidera, leku dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym. Niemniej jednak nie ma się czym martwić, ponieważ obecnie nie występuje w paczkach żelu krzemionkowego w meblach. Amerykańskie Towarzystwo Kontaktowego Zapalenia Skóry wybrało DMF jako Alergen Roku 2011, więc trudno stwierdzić, czy nadal jest on stosowany w niektórych importowanych skórzanych meblach, takich jak sofy.

Dobrą wiadomością jest to, że amerykańscy producenci powstrzymują się od stosowania DMF w swoich produktach. Porozmawiajmy teraz, dlaczego DKZ był potrzebny w sofach.

Co to jest fumaran dimetylu z sofy?

DMF lub fumaran dimetylu był używany podczas wysyłki tapicerki z zagranicy. Producenci używają tego do ochrony mebli, takich jak skórzane sofy, przed rozwojem pleśni z powodu narażenia na wilgoć podczas podróży. Pakują kanapę w środek przeciwgrzybiczy, który jest dostarczany w małych saszetkach z białym krystalicznym proszkiem.

Wadą tej praktyki jest to, że proszek z czasem wyparuje. Skóra jest porowata i ostatecznie wchłania fumaran dimetylu. Kontaktując sofy z DMF, ryzykujesz zapalenie skóry spowodowane reakcją organizmu na tę substancję chemiczną.

DMF a fumaran dimetylu

Warto wspomnieć, że DMF to nie tylko fumaran dimetylu. DMF to także skrót od dimetyloformamidu, który ma ograniczenia dotyczące ekspozycji. DMF w eksportowanych sofach to biocyd uwalniany przez papierową saszetkę, podczas gdy dimetyloformamid to rozpuszczalnik, który może być szkodliwy w przypadku wdychania.

Dlaczego moja skórzana kanapa mnie swędzi?

DMF może powodować swędzenie u osób, które korzystały ze skórzanej kanapy, która wchłonęła takie chemikalia. Reakcja różni się od zaczerwienienia i tkliwości skóry. Te wysypki są znane jako kontaktowe zapalenie skóry i mogą wystąpić suchość, łuszczenie, a nawet pieczenie skóry.

Po zdiagnozowaniu przez alergologa zaproponuje Ci plan leczenia. Stan powinien ulec poprawie i być łatwiejszy do opanowania, dlatego niezbędne jest poddanie się badaniom przez lekarza. Gdy zauważysz wysypkę po posiadaniu skórzanej sofy, nie wahaj się skonsultować z lekarzem.

Jak wygląda zapalenie skóry na sofie?

Ciężki wyprysk może wystąpić na plecach, udach, łydkach, pośladkach, nogach i ramionach. Obszary ciała bezpośrednio stykające się z sofą będą wykazywać najwięcej reakcji. Plamy mogą mieć różną postać, od czerwonych wysypek, po swędzącą i łuszczącą się skórę.

Niektórzy ludzie doświadczyli nawet poważnych objawów, które wymagają hospitalizacji. Dermatolog potwierdzi, czy cierpisz na sofowe zapalenie skóry, wykonując test płatkowy. To określi, czy jesteś uczulony na DMF.

Jak leczyć kanapkowe zapalenie skóry?

Leczenie kanapkowego zapalenia skóry będzie różne dla każdego pacjenta. Może to oznaczać stosowanie miejscowych kortykosteroidów w celu złagodzenia objawów, takich jak stan zapalny. Możesz również użyć emolientów, aby zmniejszyć łuszczenie się i sprawić, by stan był łatwiejszy do opanowania.

Czy skórzane kanapy są lepsze dla alergików?

Skórzana sofa bez DMF może być pomocna dla osób o wrażliwej skórze. Dzieje się tak, ponieważ skóra nie zawiera tak łatwo alergenów, jak łupież i roztocza. Jednak nadal ważne jest, aby wiedzieć, jak wyczyścić i naprawić skórzaną sofę, aby zapewnić jej bezpieczeństwo na długi czas.

Wniosek

Jeśli zauważysz wysypki na skórze po otrzymaniu skórzanej sofy, winę może ponosić DMF. W tym artykule dowiedziałeś się, jak usunąć fumaran dimetylu z sofy. Najlepiej wyeliminować kanapę, ponieważ substancja chemiczna już przesiąkła przez porowatą skórę.

Jednak DMF nie jest czymś, o co powinieneś się martwić w dzisiejszych czasach. Zawsze możesz skonsultować się z lekarzem, gdy wystąpi podrażnienie, nawet jeśli substancja chemiczna nie jest tak widoczna na meblach wyprodukowanych w USA.