Jak trzymać psa z dala od sofy? 3 skuteczne rozwiązania

Łatwo zrozumieć, jak trzymać psa z dala od sofy, jeśli weźmiesz pod uwagę trzy rozwiązania. Najpierw nauczymy Cię, jak zapewnić alternatywę, sprawić, by kanapa była mniej kusząca lub jakich repelentów możesz użyć. Ten artykuł zawiera również wskazówki dotyczące treningu, ponieważ uważamy, że jest to najlepsza metoda na trzymanie psów z dala od kanapy.

Czy Twój pupil już uszkodził kanapę? Sprawdź ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak naprawić zadrapania na skórzanej sofie, aby leczyć powierzchowne uszkodzenia. Mając to na uwadze, zacznijmy od idealnych praktyk przyjaznych psom, aby trzymać je z dala od mebli.

Jak trzymać psa z dala od sofy? 3 skuteczne rozwiązania

Nie możesz trzymać psa z dala od kanapy? Wypróbuj te metody!

Rozwiązanie 1. Podaj alternatywę

Pierwszym rozwiązaniem, które ma zachęcić psa do wyjścia z kanapy, jest zapewnienie alternatywnego miejsca. Psy czują się na kanapie tak samo dobrze jak my, ale Twój zapach to kolejny powód, dla którego uwielbiają wylegiwać się na niej, zwłaszcza gdy są same. Biorąc pod uwagę te czynniki, zapewnienie własnego miejsca powinno być odpowiednie do trzymania większości psów z dala od mebli.

Jakie alternatywne obszary byłyby przydatne? Każde wygodne miejsce, takie jak legowisko dla psa lub materace, może zachęcić psa do leżenia na nich zamiast na kanapie. Miękkie podkładki, a nawet łóżka w kształcie pączka mogą wydawać się wyjątkowe, zwłaszcza jeśli umieścisz je blisko miejsca, w którym zwykle spędzasz czas.

Możesz uatrakcyjnić alternatywne miejsce, umieszczając na nim ulubione zabawki swojego psa lub dokładając zabawkę wypełnioną smakołykami do nowego legowiska. Twój pies powinien zainteresować się tym nowym miejscem i skorelować z nim pozytywne doświadczenia. Niektórzy właściciele zostawiają również koc ze swoim zapachem na psim posłaniu, aby pomóc swoim psom pocieszyć, gdy zostaną same w domu.

Rozwiązanie 2. Spraw, aby kanapa była mniej kusząca

Inną praktyką, która pomaga utrzymać zwierzaka z dala od sofy, jest uczynienie go mniej kuszącym. Może lubi siedzieć i wylegiwać się na kanapie, ponieważ jest łatwo dostępny. Dlatego umieszczenie wokół niego bariery, takiej jak krzesła lub nawet przedmioty na sofie, czyni go mniej wygodnym i dostępnym. Na rynku dostępne są nawet produkty przeznaczone do osłony kanapy, jeśli Twój pies jest wyjątkowo wytrwały.

Spraw, aby kanapa była mniej zachęcająca, ale alternatywne miejsce było przytulniejsze. W ten sposób Twój pies może porównać i skorelować więcej pozytywnych doświadczeń ze swoim nowym legowiskiem. A jeśli to nadal nie działa, zastanówmy się, czy warto rozważyć stosowanie repelentów.

Rozwiązanie 3. Użyj repelentów

Na rynku dostępne są różne repelenty, których można używać na kanapie, aby trzymać psy z dala od niej. Należą do nich maty z wypustkami, podkładki dźwiękowe, produkty wykorzystujące elektryczność statyczną lub takie, których smak lub zapach nie spodoba się psom. Pytanie brzmi, czy powinieneś kupować takie produkty, aby trzymać psy z dala od mebli?

Każdy pies jest inny, ale trening z pozytywnym wzmocnieniem byłby lepszy niż straszenie lub powodowanie bólu u Twojego zwierzaka. Porażenie psa prądem lub używanie bolesnych czubków nie uczy go, że kanapa jest nie-nie. To tylko stresuje Twojego psa, ale nie nauczy go granic.

Dlatego trzecie skuteczne rozwiązanie nie wykorzystuje repelentów. Zamiast tego nauczysz swojego psa, aby trzymał się z dala od kanapy.

Jak wytresować psa, aby nie ruszał się z kanapy, dopóki nie zostaniesz zaproszony?

Krok 1. Użyj słowa wskazującego 

Możesz nauczyć swojego psa, aby trzymał się z dala od sofy, używając słowa „wyłączony”. Na przykład znalazłeś swojego psa na kanapie. Zamiast mówić „wynoś się” i mieć nadzieję na najlepsze, nauczysz go samego zachowania, czyli zejścia z kanapy. Odrzuć smakołyk z dala od mebli i powiedz „off”, gdy pies wstanie z kanapy.

Krok 2. Bądź konsekwentny

W ten sposób kojarzysz słowo „wyłączony” z wychodzeniem psa z kanapy. Trenuj swojego psa codziennie i konsekwentnie, a w miarę postępów możesz prowadzić go do jego psiego legowiska. Zawsze chwal swojego psa, gdy zauważysz, że wybiera swoje miejsce zamiast kanapy.

Zwróć uwagę, że jest to tylko przykład treningu z pozytywnym wzmocnieniem i pozwalanie psu na zrozumienie, co robić. Niekoniecznie musisz używać słowa off lub smakołyków podczas treningu. W międzyczasie naucz się, jak ustawić sofę Scotchgard, aby zapewnić dodatkową ochronę mebli przed plamami, ponieważ Twój zwierzak wciąż uczy się, jak się od niej trzymać.

Jak trzymać psa z dala od kanapy, gdy nie ma mnie w domu?

Będziesz musiał ćwiczyć techniki zarządzania, aby trzymać psa z dala od kanapy, zwłaszcza gdy jest sam. Poza szkoleniem go, zmniejsz dostęp do sofy, umieszczając wokół niej bariery, takie jak krzesła. Możesz także użyć bramek dla dzieci, a nawet postawić kosze na pranie na samej kanapie.

Jeśli to możliwe, usuń poduszki z kanapy, aby powierzchnia nie była tak kusząca. Pamiętaj, że wykonując te praktyki, powinieneś zadbać o to, aby jego miejsce było wygodniejsze i bardziej zachęcające.

Wniosek

Czy często masz do czynienia z sierścią, plamami i oznaczeniami na meblach? Podsumowując ten przewodnik, jak trzymać psa z dala od kanapy, najlepsze i najbardziej humanitarne metody nie wymagają ranienia ani straszenia twojego futrzanego najlepszego przyjaciela. Musisz tylko wytrenować go z pozytywnym wzmocnieniem, zaoferować alternatywne miejsce do wylegiwania się i sprawić, że kanapa będzie mniej zachęcająca.