Jak skrócić nogi na rozkładanym fotelu? 5 łatwych kroków w projekcie DIY

Jeśli chcesz skrócić nogi na swoim fotelu, ten artykuł jest dla Ciebie! W tym artykule przedstawimy instrukcje jak skrócić nogi na rozkładanym fotelu.

Kroki są tak proste, że każdy może je wykonać i zajmą mniej niż godzinę.

Jak skrócić nogi na rozkładanym fotelu? 5 łatwych kroków w projekcie DIY

Kroki skracania nóg na fotelu

Krok 1. Określ, o ile chcesz skrócić nogi Twojego rozkładanego fotela. Możesz zmierzyć wysokość swojej obecnej nogi, a następnie przyciąć ją tak, aby były niżej niż wcześniej, ale upewnij się, że nadal jest wystarczająco dużo miejsca, aby stopy wygodnie się pod nimi zmieściły.

Aby zmierzyć wysokość, weź taśmę mierniczą, a następnie ustaw ją tak, abyś mógł odczytać, ile cali od podłogi znajduje się noga twojego obecnego krzesła.

Krok 2. Użyj nożyc do blachy, aby przeciąć obie nogi około cala poniżej miejsca, w którym chcesz je skrócić.

Krok 3. Przyklej mały drewniany klocek pod jednym końcem każdej skróconej nogi, a następnie wbij w niego gwóźdź, aby upewnić się, że nogi się nie ześlizgną.

Krok 4. Ustaw krzesło z powrotem w normalnej pozycji pionowej, a następnie użyj poziomicy, aby upewnić się, że obie nowe skrócone nogi są równe ze sobą, zanim przymocujesz je śrubami.

Krok 5. Na koniec przykręć wszystkie nakrętki lub elementy dekoracyjne, które mogłeś wcześniej usunąć.

Jak dostosować wysokość fotela?

Pierwszym krokiem jest zmierzenie wysokości nogi krzesła wznoszącej się nad ziemią. Aby to zrobić, weź taśmę mierniczą, a następnie ustaw ją tak, abyś mógł odczytać, ile centymetrów od podłogi znajduje się noga twojego obecnego krzesła w najwyższym punkcie.

Następnie użyj nożyc do blachy, aby przeciąć obie nogi około cala poniżej górnej części twojej starej wysokości nogi. Następnie wbij gwóźdź przez każdą zwartą nogę, a następnie użyj poziomicy, aby upewnić się, że obie nogi są równo ze sobą przed zamocowaniem ich na miejscu za pomocą śrub.

Czy siedzenie w fotelu jest szkodliwe dla nóg?

Siedzenie w fotelu przez dłuższy czas może być szkodliwe dla ud i pleców, jeśli krzesło nie jest ustawione na odpowiedniej wysokości.

Kluczem do uniknięcia tego problemu przy rozkładanych fotelach jest uzyskanie takiego, który idealnie pasuje do rozmiaru ciała i po prostu dostosowanie wysokości w razie potrzeby.

Istnieje również kilka sposobów na zmodyfikowanie obecnego fotela, aby lepiej pasował, na przykład skrócenie nóg lub nawet podniesienie go z ziemi za pomocą kilku bloków, aby nie siedzieć zbyt nisko.

Te modyfikacje pozwolą na większy komfort bez poświęcania prawidłowej postawy.

Czy można spać w fotelu każdej nocy?

Tak, dobrze jest spać co noc na rozkładanym fotelu, o ile podczas snu założysz poduszkę.

Dobrą zasadą przy podejmowaniu decyzji, czy Twoje krzesło ma odpowiednią wysokość do siedzenia lub spania, jest to, że górna krawędź oparcia powinna znajdować się około jednego cala wyżej niż miejsce, w którym kładziesz głowę podczas leżenia.

Oparcie krzesła powinno być nieco bardziej wygięte w pozycji siedzącej, aby można było łatwo pochylić się do przodu i odpocząć na klatce piersiowej.

Jeśli krzesło jest zbyt proste, trudno będzie się o nie oprzeć bez ułożenia obu rąk po obu stronach w celu wsparcia.

Nie śpij w zbyt dużym fotelu, ponieważ plecy będą zbyt wysokie i możesz nie czuć się zbyt komfortowo. Nadwymiarowy fotel jest zazwyczaj przeznaczony do siedzenia, a nie spania.

Postawa podczas snu w fotelu

#1. Twoja głowa powinna znajdować się około jednego cala poniżej górnej części poduszki oparcia krzesła. Jeśli jest wyższy, mięśnie szyi będą musiały pracować ciężej.

#2. Nie zaleca się leżenia na plecach z fotelem rozkładanym, ponieważ poczujesz, jak twarda krawędź podłokietnika wbija się w kręgosłup.

#3. Jeśli ma to więcej sensu dla szyi, spróbuj położyć się na jednej stronie i wsunąć górną połowę ciała na siedzenie.

#4. Fotel rozkładany nie powinien być używany jako łóżko w pełnym wymiarze godzin.

#5. Zamiast tego może służyć jako alternatywa dla sofy lub kanapy w salonie do oglądania telewizji i śledzenia mediów społecznościowych, gdy jesteś zbyt zmęczony, aby stać po pracy, ale nie chcesz spać prosto na podłodze!

Czy spanie w fotelu pomaga rwa kulszowa?

Niektóre osoby z rwą kulszową mogą stwierdzić, że spanie w fotelu pomaga złagodzić ból i dyskomfort. Kobiety w ciąży często śpią po jednej lub drugiej stronie z ramieniem owiniętym wokół brzucha, co może być niewygodne dla niektórych osób.

Leżenie na płasko nie pozostawia miejsca na powiększający się brzuch. Fotel jest idealny dla ciąży, ponieważ można go ustawić w pozycji łatwej do leżenia i odchylić pod kątem do leżenia.

Czy Twoje stopy powinny zwisać z fotela?

Niektórzy ludzie wolą, aby palce u nóg ledwo dotykały podłogi, podczas gdy inni lubią, gdy zwisają. To bardziej osobiste preferencje dotyczące tego, jak chcesz, aby Twoje stopy i nogi były ustawione na rozkładanym fotelu.

Twoje plecy będą podparte w obie strony, ponieważ są wyższe niż w miejscu, w którym znajdują się twoje kolana w tego typu pozycji.