Jak ponownie tapicerować zakrzywione krzesło w 4 prostych krokach?

Czy chcesz nadać swojemu zakrzywionemu oparciu nowy wygląd, więc zastanawiasz się, jak ponownie tapicerować zakrzywione oparcie? Cóż, nie musisz już szukać odpowiedzi gdzie indziej! W tym artykule dowiesz się, jak szybko rozwiązać swój problem.

Ponowne tapicerowanie zakrzywionego oparcia krzesła nie tylko pozwala dodać do niego nowe smaki, ale także pomaga wzmocnić jakość krzesła, co może pomóc w uniknięciu wydatków. To dobry pomysł, więc zacznijmy od Twojego!

Jak ponownie tapicerować zakrzywione krzesło w 4 prostych krokach?

Rzeczy, których będziesz potrzebować

Ponowne tapicerowanie zakrzywionego oparcia krzesła jest łatwe, gdy masz do dyspozycji kompletne materiały. Przede wszystkim przygotuj następujące elementy:

  • Tkanina
  • Odbijanie
  • Zszywki
  • Szpilki
  • Znaczniki
  • Taśma miernicza
  • Nożyczki
  • Śrubokręty

Po przygotowaniu potrzebnych materiałów możesz przystąpić do procesu tapicerowania.

Jak ponownie obić zakrzywione krzesło?

Krok 1. Demontaż krzesła

Przede wszystkim sprawdź swoje krzesło, czy siedzisko i oparcie są zdejmowane, czy nie. Jeśli to możliwe, w międzyczasie zdemontuj części.

Zdejmowanie siedziska i oparcia umożliwia łatwe ponowne obicie krzesła. Odłóż części w bezpieczne miejsce.

Następnie ostrożnie usuń starą tkaninę z zakrzywionego tylnego krzesła. Możesz do tego użyć brzytwy lub nożyczek. Następnie, jeśli uważasz, że musisz również wymienić mrugnięcie w swoim krześle, odłącz mrugnięcie.

Krok 2. Mocowanie mrugnięcia

W tym kroku musisz najpierw zdobyć swoją taśmę mierniczą. Dokładnie zmierz siedzisko krzesła, a także przód i tył.

Pamiętaj, aby zapisać wszystkie pomiary, aby się z nimi nie pomylić. Dodaj dwa cale do każdego pomiaru.

Zdobądź mrugnięcie i pokrój je zgodnie z wcześniejszymi pomiarami. Grubość wlotu, którego chcesz użyć, zależy od Twoich preferencji. Grubsze mrugnięcia mogą zapewnić bardziej miękkie siedzenie, a cieńsze mrugnięcia mogą ułatwić wymianę tapicerki.

Po przecięciu mrugnięcia zacznij mocować je wokół siedziska, przodu i tyłu krzesła. Możesz zacząć od prostych odcinków i kontynuować zawijanie krzywych i rogów. Możesz użyć zszywacza do mocowania mrugnięcia.

Usuń nadmiar mrugnięcia po ich zamocowaniu.

Krok 3. Zakładanie tkaniny

Nakładanie tkaniny może być podobne do tego, w jaki przymocowałeś mrugnięcie. Ponieważ jednak krzesło ma teraz nowe mrugnięcia, pomiary będą inne.

Po tym musisz ponownie zmierzyć części. Upewnij się, że dodałeś dodatkowe dwa cale.

Wytnij wybraną tkaninę zgodnie z własnymi wymiarami. Zacznij nakładać go na siedzisko, przód i tył krzesła, owijając i mocno pociągając. W ten sposób unikniesz zagnieceń na krześle.

Nie przecinaj nadmiaru tkaniny. Zamiast tego złóż starannie materiał. Na krześle można później umieścić ozdobne pinezki tapicerskie.

Krok 4. Ponowny montaż krzesła

Aby zakończyć proces, wystarczy ponownie złożyć krzesło. Zdobądź części, które wcześniej zdemontowałeś i złóż je ponownie. Po wykonaniu tej czynności możesz już iść!

Dlaczego zakrzywione plecy na krześle są ważne?

Projekty i konstrukcje są niezbędne, jeśli chodzi o krzesła. Korzystanie z zakrzywionego oparcia pozwala wygodnie siedzieć w salonie lub jadalni. Siedzenie na nim zapewnia wygodę dzięki miękkiemu siedzisku i oparciu.

Co więcej, krzesła z zakrzywionym oparciem są również idealne do korygowania postawy. Jego zakrzywiona funkcja wspiera plecy, gdy na nim siedzisz. Wspomaga dolną część pleców, aby uniknąć bólu pleców.

Krzesła z zakrzywionymi oparciami to jedne z najlepszych krzeseł, jakie możesz mieć, zwłaszcza gdy szukasz czegoś idealnego dla dolnej części pleców.

Dlaczego dobrym pomysłem jest ponowne obicie krzesła?

Ponowne tapicerowanie krzeseł to najlepszy pomysł, gdy chcesz odnowić ich wygląd. Możesz zmienić kolor i fakturę swojego starego krzesła. Co więcej, możesz dopasować projekty do tematyki swojego domu!

Oprócz ulepszenia wyglądu, umożliwiasz również krzesłu mocniejsze siedzisko z przodu iz tyłu. Wymiana tkaniny i mrugnięcia pozwala wydłużyć żywotność krzesła. Zamiast kupować nowe krzesło, możesz po prostu ponownie obić stare krzesło.

Dodatkowo, ponowne tapicerowanie krzesła może również pomóc środowisku. Ponieważ nie wyrzucasz starych krzeseł, na składowisku jest mniej odpadów. Recyklujesz tylko swoje krzesło; dlatego nie musisz go wyrzucać.

Wniosek

Umiejętność ponownego tapicerowania zakrzywionego oparcia może przyczynić się do wielu rzeczy — zdrowia, niższych wydatków i środowiska. Ponieważ ten artykuł pomógł już Ci rozwiązać problem, możesz teraz rozpocząć proces.

Aby ponownie obić zakrzywione oparcie krzesła, wystarczy go zdemontować, przymocować włókninę i tkaninę oraz ponownie złożyć krzesło! Po zakończeniu możesz znów cieszyć się swoim krzesłem.