Jak ponownie tapicerować fotel bujany: 6 łatwych kroków

Jeśli chcesz wiedzieć, jak ponownie obić fotel bujany, nie szukaj dalej, ponieważ ten artykuł Ci w tym pomoże. Potrzebny będzie solidny plan, naprawy tu i ówdzie oraz kreatywność! Dodanie bujanego fotela do wystroju domu nada Twojemu domowi przytulną i przyjazną atmosferę.

Czy wiesz, że korzystanie z bujanego fotela może być również korzystne dla zdrowia psychicznego? Delikatny ruch kołysania w przód iw tył powoduje, że mózg uwalnia endorfiny w mózgu. W zamian doprowadzi to do poprawy nastroju, a także może zmniejszyć stres.

Jak ponownie tapicerować fotel bujany: 6 łatwych kroków

Jeśli masz dodatkowy lub stary fotel bujany, nie ma lepszego sposobu na urozmaicenie rzeczy, dokonując całkowitej metamorfozy starych mebli!

Co to jest ponowne tapicerowanie?

Porozmawiajmy najpierw o ponownym tapicerowaniu. Jest to proces zdejmowania mebla z ramy i ponownego składania ze wzmocnieniami i nowymi tkaninami. Nadaje niepowtarzalny i odświeżony wygląd starym i wysłużonym meblom.

Po co kupować nowy, skoro możesz samodzielnie przerobić swoje meble? Jedną z zalet ponownego tapicerowania jest to, że jest przyjazny dla środowiska. Kiedy przerabiasz mebel, ponownie wykorzystujesz ramę i inne elementy, co oznacza, że ​​zużywa się mniej zasobów naturalnych.

Należy jednak pamiętać, że nie każdy mebel można ponownie tapicerować. Przeczytaj tutaj, aby dowiedzieć się, o czym należy pamiętać przed podjęciem decyzji o zmianie tapicerki.

6 kroków, jak zmienić swój fotel bujany

Krok 1. Zaplanuj, jak chcesz, aby Twoje krzesło wyglądało

Przede wszystkim dobrze jest najpierw usiąść i zaplanować, jak ma wyglądać krzesło. Chcesz zupełnie nowy styl, a może chcesz trochę poprawić? Sporządzenie solidnego planu przed rozpoczęciem wymiany tapicerki pozwala zachować kontrolę, a nawet może zaoszczędzić pieniądze.

Jest to również część, w której ważysz koszty swojego projektu. Jeśli chcesz osiągnąć dobre wyniki, trzymaj się planu i budżetu.

Krok 2. Zdejmij starą tapicerkę

Aby rozpocząć projekt wymiany tapicerki, ostrożnie umieść fotel bujany na dywanie lub czymś, z czego nie może się łatwo zsunąć. Następnie rozebrać starą tapicerkę do oryginalnej ramy. Uważaj na tkaninę, bo będziesz jej później potrzebować.

Należy również zachować ostrożność, mając do czynienia z naprawdę starymi meblami, ponieważ niektóre części mogą być kruche. Nie chcesz żadnej dodatkowej pracy!

Krok 3. Napraw i wzmocnij

Weź swój niezawodny zszywacz i napraw wszelkie luźne taśmy, które możesz zobaczyć. Te taśmy mogą z czasem ulec zużyciu. Wystarczy przymocować go po obu stronach, aby wzmocnić podparcie lędźwiowe w bujanym fotelu.

Pomoże, jeśli zdobędziesz młotek do tapicerki. Ten rodzaj młotka jest mniejszy niż przeciętny, aby łatwiej zabezpieczyć ramy.

Krok 4. Zeszlifuj przed malowaniem

Przygotuj krzesło do malowania, czyszcząc za pomocą pędzla wszelkie widoczne zabrudzenia lub zanieczyszczenia. Jeśli plama jest trudna do usunięcia, spróbuj użyć odrobiny wody i mydła. Gdy krzesło jest całkowicie suche i wolne od wszelkich zanieczyszczeń, przeszlifuj je, aby usunąć poprzednią farbę.

W ten sposób uzyskasz gładką powierzchnię, dzięki czemu możesz z łatwością malować. Następnie możesz zdobyć pędzel i zabrać się do malowania wybranym kolorem.

Krok 5. Zmień poduszkę

Jeśli pianka jest uszkodzona, przebarwiona lub inaczej pachnie, wyrzuć ją i kup nową. Ostrożnie umieść piankę na siedzisku, a nadmiar zaznacz permanentnym markerem. Użyj starej pianki jako odniesienia do tego, jak duża lub gruba ma być poduszka.

Przetnij piankę za pomocą piły taśmowej, a następnie zszyj ją do siedziska. Następnie zdobądź starą tkaninę i użyj jej jako przewodnika, aby poznać rozmiar siedzenia. Wytnij nowy materiał i zszyj go na wierzchu pianki.

Krok 6. Zakończ, nakładając warstwę nawierzchniową

Zakończ swoje rzemiosło, nakładając cienką warstwę warstwy wierzchniej. Warstwa nawierzchniowa pełni funkcję ochronnego uszczelniacza farby przed uszkodzeniami. Gwarantuje, że bez względu na to, gdzie uderzysz swoim krzesłem, farba pod spodem nie zostanie tak łatwo zniszczona.

Zwłaszcza jeśli posiadasz drewnianą ramę, top coat sprawi, że Twoje meble przetrwają długo. Zachowa piękno samej konstrukcji.

Czy warto przerobić stare krzesło?

Warto przerobić stary fotel bujany, zwłaszcza jeśli ten mebel ma dla użytkownika wartość sentymentalną. Może odziedziczyłeś ten fotel bujany po mamie, babci lub innych ukochanych członkach rodziny. To świetny sposób na zachowanie wszelkich wspomnień, które możesz mieć na tym krześle.

Odnawianie starych mebli może być satysfakcjonujące. Daje Ci swobodę nadania krzesłu osobistego charakteru. Jest to jednak również trudne, ponieważ nie jest do końca tanie, a ukończenie go może zająć kilka dni lub kilka tygodni, jeśli zabierzesz go do specjalisty.

Zapoznaj się z tym artykułem, aby dowiedzieć się, jak zaoszczędzić trochę gotówki podczas wymiany tapicerki.

Wniosek

Kiedy twoje meble są nadal w dobrym stanie, ale widziały lepsze czasy, nauka ponownego tapicerowania fotela bujanego będzie świetnym sposobem na odświeżenie tego wyposażenia. Piękno tapicerowania pozwala na pracę nad czymś i uczynienie tego wyjątkowym.

Wymiana tapicerki wymaga czasu i dużo cierpliwości. Zacznij od sporządzenia konkretnego planu i idź stamtąd. Upewnij się, że jesteś bezpieczny, gdy jesteś na tym!