Jak ponownie naprawić działanie konsoli Loveseat Recliner?

Rozkładana sofa jest jednym z najważniejszych mebli, jakie możesz kupić do swojego domu. Jednak możesz mieć trudności z utrzymaniem go, w szczególności z ustaleniem, jak ponownie naprawić działanie konsoli z rozkładanym fotelem. Dlatego o tym tutaj porozmawiamy.

Czym dokładnie jest fotelik miłosny?

Jednym z dwóch rodzajów dwumiejscowych krzeseł jest siedzisko miłosne. Jeden projekt, znany jako „Brytyjskie dwumiejscowe kanapy”, jest prawie synonimem „dwumiejscowej kanapy”. Zazwyczaj jest wyposażony w dwa wyściełane krzesła.

Jak ponownie naprawić działanie konsoli Loveseat Recliner?

Innym typem jest tête-à-tête, ławka do zalotów, ławka do całowania, krzesło plotkarza lub ławka do rozmów – wreszcie każdy rodzaj mebli dwumiejscowych, w których dwa siedzenia są ustawione w konfiguracji S.

Pozwala dwóm osobom rozmawiać, patrząc na siebie i będąc na wyciągnięcie ręki, przy zachowaniu umiarkowanej bariery między nimi.

Aby wiedzieć, jak ponownie naprawić działanie konsoli rozkładanej fotela, powinniśmy również zdefiniować konsolę.

Co to jest konsola?

Konsola w meblach to rodzaj bocznego stolika, który jest zwykle przymocowany do ściany i wymaga jedynie nóg lub innego ozdobnego podparcia z przodu. Ponieważ był widziany tylko z przodu lub z boków, tył pozostawiono bez ozdób; blat był często wykonany z marmuru.

Konsola była znaczącym wyrazem mody na meble pokazowe w XVII-wiecznych Włoszech. Wiele okazów z tego okresu zostało wyrzeźbionych i wykorzystanych jako rzeźby oraz meble.

W latach 1675-78 stworzyli ekstrawagancki zestaw konsol do rzymskiego Palazzo Colonna; Podpory dla szczytów były zazwyczaj rzeźbione jako postacie ludzkie, orły, upadające putta, kolorowe liście i delfiny i często były złocone.

Za panowania Ludwika XIV Francuzi utrzymywali trend na duże konsole, obniżając przednie podparcie do pary zakrzywionych do wewnątrz nóg połączonych noszami. Wiele z tych konsol zostało zbudowanych parami i miały być zwieńczone pasującymi lustrami.

Były jednym z najbardziej udanych przejawów stylu rokoko, który powstał we Francji i rozprzestrzenił się na Anglię i inne obszary Europy.

Konsole z mahoniu i satynowego drewna z jasnymi zdobieniami wprowadzili do Anglii w okresie klasycznego renesansu pod koniec XVIII wieku.

Czym dokładnie jest dwuosobowa kanapa do konsoli?

Fotel miłosny z konsolą to zasadniczo dwumiejscowe krzesło z miejscem pośrodku na przedmiot do przechowywania, zwykle pudełko i uchwyty na napoje. Dodaje miejsca do przechowywania w taki sam sposób, jak przechowywanie pilotów do telewizorów w pokoju.

Zmniejsza pozorny bałagan w obszarze, jednocześnie ułatwiając dostęp do zawartości w razie potrzeby.

Jaka jest definicja rozkładanego fotela dwuosobowego?

Kiedy użytkownik opuszcza plecy i podnosi przód krzesła, rozkładany fotelik rozkłada się. Zazwyczaj ma oparcie i podnóżek, które można wysuwać ręcznie lub automatycznie, gdy oparcie jest odchylane za pomocą dźwigni z boku krzesła.

Nowoczesne rozkładane fotele dwuosobowe często mają regulowany zagłówek, podparcie lędźwiowe i niezależny podnóżek, który dostosowuje się do wagi użytkownika i kąta nachylenia nóg.

Wśród innych funkcji są ciepło, masaż i wibracje. Ponadto dostępne są wersje przystosowane do wózków inwalidzkich. W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy tak zajęci, że kiedy wracamy do domu, chcemy się leczyć.

Foteliki Power są zróżnicowane ze względu na to, że można je pochylić po naciśnięciu przycisku. Foteliki rozkładane są doskonałe dla osób, które chcą wrócić do domu i wyjść za naciśnięciem przycisku.

Przeznaczony jest dla tych, którzy kochają w swoim życiu odrobinę luksusu. Jest znacznie przyjemniej, jeśli masz zestaw kina domowego. Konsola środkowa sofy doskonale nadaje się na dwa drinki podczas długich wieczorów filmowych.

Jak ponownie naprawić działanie konsoli rozkładanego fotela?

Na początek przechyl kanapę do przodu. Odsłania tył kanapy, w której znajdują się wszystkie zdejmowane mechanizmy. Dzięki temu będziesz mógł bez wysiłku oddzielić fotelik. Następnie zdejmij rzep z ramy pokrowca lub skóry tylnej kanapy.

Po obu stronach kanapy poszukaj wspornika. Odsuń oparcie sofy od półki, oddzielając je od ramy sofy.

Aby całkowicie go wyjąć, podnieś je jedną ręką, jednocześnie odkręcając przeciwległą stronę oparcia — powtórz po obu stronach oparć fotelika.

Konsolę środkową można łatwo zdemontować teraz, gdy oparcia nie przeszkadzają. Aby zobaczyć spód kanapy, odwróć ją do góry nogami.

Prostokątna metalowa rama na dole podstawy utrzymuje konsolę i dwa krzesła razem. Aby usunąć to z podstawy, wystarczy poluzować wszystkie śruby. Możesz teraz wyjąć konsolę środkową z dwuosobowego fotela po zdjęciu prostokątnej metalowej ramy.

Po zdjęciu konsoli nadszedł czas, aby złożyć dwuosobową kanapę, aby mogła funkcjonować jako siedzisko.

Wsuń metalowe prowadnice (zintegrowane z tyłem fotela) do zacisków odbiornika, trzymając po obu stronach odchylanego oparcia (znajdującego się na podstawie fotela).

Po umieszczeniu metalowych prowadnic wewnątrz zacisków odbiornika naciśnij górną część krzesła, aby zablokować je na miejscu.

Pociągnij osłonę fotela w dół z górnej części fotela i przymocuj ją do dolnej części pleców fotela.

Wniosek

Oto kroki, jak naprawić ponownie działanie konsoli z rozkładanym fotelem i kilka terminologii dotyczących tego tematu. Po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami, oparcie fotelika, a Twoja konsola znów będzie działać!