Jak pomalować drewniane krzesło w 2 prostych krokach dla początkujących

Proces malowania drewnianego krzesła nie jest tak trudny, jak się spodziewałeś. Nawet jeśli nie jesteś profesjonalistą, nadal możesz remontować i przeprojektowywać swoje meble. Kontynuuj czytanie tego artykułu, aby uzyskać łatwy przewodnik, jak umeblować swoje drewniane krzesło.

Malowanie drewnianego krzesła

Krok 1. Przygotowanie 

Twoje krzesła mogły być przechowywane w piwnicy lub używane przez długi czas. Upewnij się, że masz mokrą szmatkę i mydło do czyszczenia mebli. Wyeliminuj brud, kurz lub zanieczyszczenia, które mogą ukrywać się gdzieś na krześle.

Jak pomalować drewniane krzesło w 2 prostych krokach dla początkujących

Następnie możesz zdecydować się na szlifowanie drewna, aby uzyskać gładszy obszar malowania. Jeśli uszkodzeń nie da się usunąć przez szlifowanie, możesz spróbować użyć szpachli do drewna. Nie jest to jednak wymagane, jeśli masz już pewność co do gładkości swojego krzesła.

Po zakończeniu możesz teraz przejść do właściwego malowania. Tylko nie zapomnij położyć krzesła na starej szmatce lub gazecie, aby uniknąć rozlania podczas malowania.

Krok 2. Malowanie

Początkowo najlepiej byłoby, gdybyś najpierw zdecydował się na kombinację kolorów, którą chcesz. Następnie nałóż podkład na całe krzesło. Upewnij się, że nie zostawisz odkrytego miejsca.

Natychmiast po wyschnięciu nałóż żądaną farbę. Nie nakładaj grubej powłoki; zamiast tego użyj powtarzającej się lekkiej powłoki. Zakończ swój projekt ostatnim dotknięciem ochronnej bezbarwnej powłoki.

Czy możesz malować meble bez szlifowania?

Szlifowanie jest jedną z najbardziej czasochłonnych procedur przed malowaniem na drewnie. Poza tym jest to również brudne i męczące. Czy jednak uwierzysz, że łatwiejsze sposoby mogą zastąpić to kłopotliwe zadanie?

Alternatywnie możesz użyć farby kredowej zamiast zwykłej farby do drewna. Jest to możliwe, ponieważ farby kredowe mogą być skuteczne na wszystkich meblach, które nie zostały poddane procesowi szlifowania. Ponadto ta farba jest również jedną z ulubionych przez tłum, ponieważ wymaga od ciebie bardzo niewiele czasu na przygotowanie.

Kolejną ucieczką od szlifowania jest użycie farby mineralnej. Jego cechy są prawie jak farba kredowa. Jednocześnie przykleja się do każdej powierzchni i chroni meble przed plamami i wodą.

Wskazane jest również stosowanie farb mlecznych. Stwórz mieszankę tej farby i spoiwa. Zapewni to łatwą i bezproblemową powłokę.

Skuteczne jest również wykorzystanie podkładów wiążących. Musisz tylko upewnić się, że kupujesz sprawdzone i jakościowe podkłady. Jeśli tak, możesz mieć pewność, że Twoja farba przyklei się do Twojego produktu.

Wreszcie, jedną z najmniej znanych alternatyw jest użycie odbłyszczacza. Chociaż łatwo nakłada się go za pomocą pędzla, najlepiej wykonywać go na zewnątrz ze względu na niepożądany zapach, który wytwarza.

Jakiego rodzaju farby używasz do drewnianego krzesła?

Teraz, gdy znasz już proces malowania, równie dobrze możesz wiedzieć, jakiego rodzaju farby użyć. Pamiętaj, że farba nadaje Twoim meblom pełny blask. Dlatego musisz być bardzo delikatny i ostrożny w wyborze najlepszej farby do twojego drewnianego krzesła.

Musisz wziąć pod uwagę trzy rodzaje farb: lateksową, olejną i akrylową. Każdy typ ma swoje zalety i wady. Czytając dalej, wyjaśnimy luki między tymi rodzajami farb.

Farba lateksowa to Twoja najważniejsza farba. Ten typ jest dostępny w prawie wszystkich sklepach budowlanych lub sprzętowych w Twojej okolicy. Co ważniejsze, oferuje również szeroką gamę kolorów, które są dostępne w różnych objętościach.

Farba olejna charakteryzuje się trwałością. Nie rysuje się łatwo i można go nakładać na prawie wszystkie rodzaje powierzchni. Jednak te cechy odpowiadają wysokiej cenie.

Farba akrylowa schnie w krótkim czasie. Można go również nakładać na kilka rodzajów powierzchni, takich jak farba olejna. Jednak w przeciwieństwie do farb lateksowych, farby akrylowe występują tylko w niewielkich rozmiarach.

Czy podczas malowania należy używać pędzla czy wałka?

Aby zmaksymalizować kupowane farby, musisz znać odpowiedni materiał na farbę i meble. Więc jeśli chodzi o malowanie, jesteś Team Brushem czy Team Rollerem?

Po pierwsze, możesz wziąć pod uwagę, że konkretny mebel wymaga innego ataku podczas malowania. Meble różnią się wielkością, fakturą i formą. Dlatego też Twoje materiały malarskie również powinny pasować do Twoich mebli.

Pędzle występują w różnych rozmiarach. Są zwykle używane w obszarach, w których potrzebna jest elastyczność, takich jak krawędzie lub narożniki. Wskazane jest stosowanie pędzli na małych i szczegółowych meblach.

Wałki oferują spójne płaskie powłoki. Nie marnujesz dużo na wałki, ponieważ równomiernie rozprowadza farby. Preferowany jest również do stosowania na dużych meblach.

Wniosek

Zawsze możesz dać nowe życie swoim wysłużonym meblom. Umiejętność malowania drewnianego krzesła to jedna z dróg do tego celu. Pamiętaj tylko, że każdy materiał ma swoje zastosowanie.

Jednocześnie nie zapomnij o dobrej zabawie podczas pracy!