Jak podnieść krzesło biurowe bez dźwigni: 2 łatwe metody majsterkowania

Tutaj dowiesz się, jak podnieść krzesło biurowe bez dźwigni. Nadal możesz zmienić wysokość swojego krzesła biurowego, dostosowując go ręcznie.

Nie wszystkie krzesła biurowe mają dźwignie, zwłaszcza te stare. Nie oznacza to jednak, że nie można ich dostosować.

Jak podnieść krzesło biurowe bez dźwigni: 2 łatwe metody majsterkowania

Przygotowaliśmy dla Ciebie dwie metody, wraz ze sposobami na podniesienie krzesła i negatywnymi skutkami niewłaściwej wysokości siedziska. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o krzesłach biurowych!

Metoda nr 1. Regulacja w prawo i w lewo

Starsze modele krzeseł biurowych nie mają dźwigni pneumatycznej, więc trzeba je regulować ręcznie. Oto kroki, aby to zrobić:

Krok 1. Wstań

Ponieważ Twoje krzesło biurowe nie ma dźwigni pneumatycznej, nie możesz regulować wysokości siedziska podczas siedzenia. Zamiast tego musisz wstać, zanim zmienisz wysokość siedzenia.

Krok 2. Dostosuj ręcznie

Po wstaniu możesz teraz ręcznie wyregulować siedzisko, obracając je zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Generalnie używa się tego pierwszego do podniesienia krzesła, a drugiego do jego obniżenia. Różni się jednak w zależności od rodzaju krzesła, więc musisz zobaczyć, które służy do schodzenia, a które do podnoszenia.

Krok 3. Sprawdź wysokość

Po wyregulowaniu sprawdź wysokość siedziska, czy jest idealna dla Ciebie i Twojego miejsca pracy.

Krok 4. Powtarzaj aż do perfekcji

Jeśli siedzisko nie jest idealne po jego regulacji, spróbuj ponownie, aż usiądziesz wygodnie.

Metoda nr 2. Regulacja śruby pod fotel

Niektóre modele krzeseł mają śruby zamiast dźwigni pneumatycznych; w większości są to starsze modele. Regulacja tego typu krzeseł polega na przekręceniu dużej śruby w dolnej części krzesła. Odpowiednie kroki są wymienione poniżej:

Krok 1. Stojak

Podobnie jak w przypadku pierwszej metody, brak dźwigni pneumatycznej oznacza, że ​​nie można regulować siedziska siedząc na krześle. Zamiast tego musisz wstać, zwłaszcza, że ​​musisz przekręcić śrubę pod krzesłem, aby to zmienić.

Krok 2. Obróć śrubę

Przekręć śrubę pod siedzeniem i spójrz, który obrót (zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub przeciwnie do ruchu wskazówek zegara) powoduje obniżenie i podniesienie krzesła. Możesz przestać obracać śrubę po osiągnięciu wysokości siedzenia, która wygląda idealnie dla Ciebie.

Krok 3. Zmierz wysokość siedziska

Aby mieć pewność co do odpowiedniej wysokości siedziska, usiądź na krześle. Sprawdź, czy Twoje stopy mogą wygodnie dotykać podłogi i czy Twoje uda są poziome.

Krok 4. Dostosuj w razie potrzeby

Jeśli siedzisz niewygodnie, to znaczy, jeśli twoje stopy nie mogą dosięgnąć podłogi. Następnie musisz ponownie wyregulować krzesło, zmierzyć wysokość siedziska siedząc i ponownie wyregulować w razie potrzeby.

Jak podnieść krzesło?

Istnieje wiele sposobów na podniesienie krzesła. Pamiętaj jednak, że musisz wziąć pod uwagę projekt krzesła, zanim zdecydujesz, jak chcesz go wzmocnić. Na przykład możesz dodać poduszkę do siedzenia lub wymienić starą, aby podnieść wysokość krzesła.

W tym celu zalecamy twardą i miękką podkładkę, aby odpowiednio zwiększyć wysokość krzesła, zachowując jednocześnie wygodę. Możesz również użyć poduszek do siedzenia, które mają oparcia, aby podeprzeć odcinek lędźwiowy.

Niekorzystne skutki nieidealnej wysokości siedziska

Idealna wysokość siedziska ma kluczowe znaczenie, ponieważ sprzyja prawidłowej postawie podczas pracy. W przeciwnym razie będziesz pracować w niewygodnej pozycji, która może utrudniać oddychanie lub krążenie ciała.

Na przykład nieodpowiednia wysokość siedziska i biurka mogą skłaniać Cię do pracy z głową pochyloną do przodu. Praca z głową pochyloną do przodu może prowadzić do urazu szyi.

Co więcej, jeśli twoje siedzisko i biurko nie pozwalają na wystarczająco dużo miejsca na uda, może to zmniejszyć krążenie krwi. Jeśli twoje krzesło jest zbyt wysokie, może zmęczyć twoje ciało.

Może to być spowodowane naciskiem na uda i nerw kulszowy lub niewłaściwym użyciem podparcia lędźwiowego. Możesz użyć poduszek do siedzenia z podparciem odcinka lędźwiowego, aby wygodniej było siedzieć.

Jeśli siedzisz zbyt nisko, twoje dolne nogi mogą puchnąć z powodu zaburzeń krążenia krwi. Może również wywierać nacisk na narządy wewnętrzne i pośladki.

Musisz również wziąć pod uwagę wysokość swojego biurka, ponieważ jeśli jest zbyt wysokie, może spowodować kontuzję pleców z powodu braku podparcia lędźwiowego i nadmiernego rozciągnięcia kręgosłupa. Podkreśla również ramiona i szyję oraz męczy całe ciało.

Jak określić dobrą wysokość krzesła

Najpierw musisz zmierzyć następujące elementy:

 • Twój wzrost
 • Wysokość siedziska (przy użyciu różnych rodzajów butów)
 • Wysokość oparcia
 • Głębokość siedziska
 • Wysokość podłokietnika i
 • Szerokość siedziska
 • Następnie weź pod uwagę wysokość swojego biurka lub ogólnie miejsca pracy. Musisz również zastanowić się, jakiego rodzaju krzesła używasz, czy mają dźwignie pneumatyczne, czy nie.

  Oczywiście łatwiej jest pracować z dźwigniami pneumatycznymi. Jednak starsze modele krzeseł również mają swój urok.

  Wniosek

  Krzesła biurowe wiążą się z wieloma czynnikami, z których jednym jest umiejętność podniesienia krzesła biurowego bez dźwigni, ponieważ nie wszystkie biura używają krzeseł z dźwigniami pneumatycznymi. Innym jest wybór, który jest dla Ciebie idealny w zależności od Twojego wzrostu i stanowiska pracy. Pomimo wszystkich rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, te czynniki są ważne, ponieważ wpływają na Twoją produktywność, więc wybieraj dobrze!