Jak podłączyć 2 fotele: porady i wskazówki

Świetnym sposobem na zwiększenie komfortu pokoju telewizyjnego jest dodanie do niego rozkładanego fotela. Podczas gdy niektórzy ludzie mają miejsce na dodatkowe krzesło i sofy, wielu nie lubi mieć możliwość łatwego zakwaterowania dodatkowych gości. Jeśli potrzebujesz nowego fotelika, skąd wiesz, które z nich będzie najlepsze?

Ten wpis na blogu mówi o tym, jak połączyć 2 rozkładane fotele, aby stworzyć wygodne miejsce, które pomieści każdego gościa!

Jak podłączyć 2 fotele: porady i wskazówki

Kroki, jak podłączyć 2 fotele

Krok 1. Zbierz części, których potrzebujesz, aby połączyć ze sobą dwa rozkładane fotele. Obejmuje to metalową płytkę, zestaw śrub ze śrubami i inny sprzęt do ram z drewna lub materiałów kompozytowych, wiertarkę, taśmę mierniczą i ołówek.

Krok 2. Zmierz odległość między krzesłami, aby wiedzieć, jak długo należy przyciąć metalową płytę. Następnie zmierz odległość między rozkładanymi fotelami, aby wiedzieć, jak szeroka jest metalowa płyta. Dodaj cal lub dwa na pomieszczenie przystosowawcze.

Krok 3. Użyj wiertarki i śrub z nakrętkami o dopasowanym rozmiarze, wkręcając je na miejsce po obu stronach wycinanej metalowej płyty. Powinieneś teraz podłączyć swoje krzesła!

Zalety podłączenia 2 rozkładanych foteli

Pierwszą zaletą jest łatwość łączenia dwóch foteli. I możesz to zrobić bez żadnych narzędzi! Wszystko czego potrzebujesz to kilka śrub, nakrętek i śrub.

Kolejną zaletą łączenia krzeseł za pomocą metalowej płyty jest wytrzymałość połączenia. Zapewnia również dodatkowy poziom bezpieczeństwa tym, którzy mają dzieci lub zwierzęta.

Ostatnią zaletą jest to, że może sprawić, że Twój dom będzie bardziej przypominał miejsce spotkań przyjaciół i rodziny, ułatwiając dzielenie pokoju!

Wady łączenia foteli

Jedną z wad tej metody jest to, że ramy foteli z regulowanym oparciem nie są tak solidne, jak w przypadku połączeń śrubowych. Oznacza to, że mogą nie być tak sztywne i nie wytrzymują w przybliżeniu, jak długo dwa krzesła są solidnie połączone.

Drugą wadą jest to, jak trudno jest je przenosić po domu, zwłaszcza jeśli łączy je metalowa płytka lub śruba. Oznacza to, że nie możesz tak naprawdę zmienić ustawienia mebli bez zmiany miejsca na jednym z foteli w innym momencie.

Ostatnią wadą jest to, że może sprawić, że Twój dom będzie bardziej przypominał miejsce spotkań przyjaciół i rodziny, ułatwiając dzielenie pokoju!

Jak zapobiegać uszkodzeniom na rozkładanym fotelu

Jednym ze sposobów na zachowanie trwałości fotela jest jego regularne czyszczenie. Powszechne błędne przekonanie o tym, jak często należy odkurzać lub odkurzać krzesło, zależy od tego, ile czasu spędzają w użyciu.

Jeśli masz dzieci, zwierzęta, a może nawet alergie, będzie to częstsze, ponieważ z pewnością będzie więcej cząstek brudu z butów.

Dobrym sposobem na zachowanie trwałości fotela jest jego regularne czyszczenie.

Powszechne błędne przekonanie o tym, jak często należy odkurzać lub odkurzać krzesło, zależy od tego, ile czasu spędzają w użyciu. Jeśli masz dzieci, zwierzęta, a może nawet alergie, będzie to częstsze, ponieważ z pewnością będzie więcej cząstek brudu z butów.

Podczas czyszczenia krzesła ważne jest, aby używać odkurzacza wyposażonego w szczotkę do tapicerki, który może być używany zarówno z przodu krzesła, jak i z tyłu.

Jak czyścić fotele dwukierunkowe

Krok pierwszy

Zdejmij tylne poduszki. Przekonasz się, że będą one łatwiejsze do czyszczenia, jeśli je usuniesz i po prostu zostawisz na razie poduszkę do siedzenia na krześle, najpierw odkurzając cząsteczki brudu, które swobodnie unoszą się między nim a ramą. Ułatwi to również czyszczenie przystawek tapicerskich, takich jak podłokietniki czy zagłówki, ponieważ nie będzie im przeszkadzał żaden materiał.

Krok drugi

Zdejmij osłony ramion i zagłówek, ponownie używając odkurzacza z nasadką do tapicerki, aby usunąć cząsteczki brudu ze wszystkich stron (przód i tył). Pamiętaj, aby nie używać wody, ponieważ zepsuje to wytrzymałość tych części.

Krok trzeci

Odkurz nasadki do tapicerki i siedzenia, ponownie używając nasadki do tapicerki, aby usunąć brud ze wszystkich stron (przód i tył). Użyj suchej szmatki lub ręcznika papierowego, jeśli na poduszce siedziska jest coś mokrego. Powtarzaj ten krok, aż nie zobaczysz już żadnych nowych cząstek zbieranych w odkurzaczu.

Krok czwarty

Po zakończeniu odkurzania nadszedł czas, aby wyczyścić parą elementy tapicerki i siedziska za pomocą steamera lub wilgotnej ściereczki z odrobiną wody (wystarczy, że są mokre). Jeśli w tkaninie utknęło coś bardziej opornego niż cząsteczki brudu, takie jak sierść zwierząt domowych, użyj małej szczotki lub wałka do usuwania kłaczków, aby je usunąć.

Krok piąty

Użyj przystawki do tapicerki, aby odkurzyć i ponownie wytrzeć siedzenia, tak jak robiłeś to przed parowaniem w kroku czwartym. Powodem tego jest to, że gdy myjemy parą nasze poduszki do siedzenia, uwalniają one wszystkie cząsteczki kurzu do powietrza, a gdy je odkurzamy, cząsteczki wychodzą z tkaniny.

Krok szósty

Użyj ręcznika lub szmatki, aby wysuszyć siedzenia przed uzupełnieniem płynów, które mogły wyciekać podczas tego procesu. Tak jak nie zaleca się napełniania samochodu benzyną zaraz po umyciu, tak próba napełnienia tapicerki, która właśnie została dokładnie wyczyszczona, nie jest dobrym pomysłem.

Krok siódmy

W tym momencie ponownie zamocuj podłokietniki, jeśli je zdjąłeś, aby ułatwić proces czyszczenia. Jeśli są zepsute lub nie są dostarczane z oryginalnym zestawem krzeseł, możesz kupić nowe w sklepach meblowych większości dużych detalistów.