Jak ozdobić ścianę za sofą: 5 doskonałych pomysłów

Istnieje pięć pomysłów dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak udekorować ścianę za sofą. Zajmiemy się klasykami, takimi jak obrazy i grafika, a także świeżymi pomysłami, takimi jak tablice i półki. Będzie to przyjemna lektura, a pod koniec tego artykułu będziesz podekscytowany stylizacją swojego salonu!

Mówiąc o ścianie za sofą, szczelina między nimi jest również pomocna dla innego przedmiotu. Dlaczego nie kupić stołu konsolowego i również go stylizować? Dobrą wiadomością jest to, że napisaliśmy również, jak udekorować stolik w sofie za kanapą, więc możesz to sprawdzić.

Jak ozdobić ścianę za sofą: 5 doskonałych pomysłów

Jak idealnie udekorować ścianę za sofą

Półki

Ściana za sofą to idealne miejsce do dekoracji półkami. Zaletą zastosowania półek w pustej ścianie za kanapą jest maksymalizacja przestrzeni, zwłaszcza jeśli aranżujesz segment w małym pokoju lub nieporęczne meble. Dodatkowo półki pozwolą na umieszczenie przedmiotów takich jak lustra, obrazy, a nawet figurki w kolorach, które dopełnią odcień posiadanej sofy.

Umieszczenie półki krótszej niż sama sofa na środku ściany pomoże połączyć wszystko. Będzie również służyć jako miejsce do przechowywania innych dekoracji, dzięki czemu przestrzeń nie będzie wyglądać tandetnie ani nieporządnie. Możesz nawet umieścić inne przedmioty, których zwykle używasz w salonie, takie jak świece i książki.

Zdjęcia i plakaty

Jeśli nie chcesz, aby coś wystawało za kanapą, zamiast tego powieś obrazy na ścianie za nią. Nie muszą to być zdjęcia rodzinne, ale raczej potraktuj je jako galerię ścienną. Użyj ramek, aby wprowadzić do pokoju akcentujące kolory, takie jak złoto lub elementy, takie jak drewno.

Ściana galerii może nawet składać się z wielu typów obrazów, rozmiarów i elementów. Przydatną wskazówką jest zaplanowanie ich na podłodze przed powieszeniem obrazów lub plakatów. Na przykład zmierz przestrzeń, którą masz na ścianie za sofą i wybierz duże fragmenty obrazów, zamiast używać wielu małych.

Grafika i dekoracje

Oprócz płaskich przedmiotów, takich jak obrazy i plakaty, ściana za sofą stanowi idealne płótno do dekoracji i grafiki 3D. Możesz wykonać je samodzielnie, wykorzystując materiały upcyklingowe lub użyć jednego dużego dzieła sztuki, aby przyciągnąć więcej uwagi do sofy. Doskonałymi przykładami są rzeźby ścienne, a nawet kosz z ulubioną rośliną.

Pamiętaj jednak, aby pamiętać o kolorystyce pomieszczenia. Możesz postępować zgodnie z zasadą 60-30-10 w dekorowaniu wnętrz lub użyć koła kolorów, aby stworzyć schemat kolorów. Uwzględnij kolor sofy oraz istniejące duże powierzchnie, takie jak ściany i podłoga.

Maleta i tapeta

Możesz ozdobić ścianę za sofą jeszcze większymi przedmiotami, takimi jak kawałek tapety lub fototapeta na całą ścianę. Wybierz teksturę lub wzór, który da Ci pożądany efekt na ścianie. Niektórzy wybierają punkty orientacyjne lub sceny natury, podczas gdy wzory, takie jak paski, mogą sprawić, że pomieszczenie będzie wyższe niż jest.

Pamiętaj jednak, aby dekorować z umiarem, jeśli już używasz fototapety na ścianie za sofą. Możesz zamiast tego ozdobić dolną część ściany. Na przykład, stylizuj stół za kanapą, który będzie ozdobiony bardziej miniaturowymi dekoracjami.

Płyty

Jeśli chcesz wprowadzić różne faktury, ścianę za sofą możesz stylizować deską. Przetwarzaj materiały, których użyłeś do ścian i zdecyduj, czy pokryjesz całą powierzchnię od podłogi do sufitu, czy nie. Innym przykładem jest użycie drewna na połowie ściany, aby stworzyć rustykalny charakter przestrzeni z kanapą.

Innym pomysłem jest zastosowanie dwóch desek po każdej stronie sofy, aby ściana za nią pośrodku pozostała pusta. Sama tablica może być również ozdobiona obrazami, dziełami sztuki, lustrami, gigantycznym zegarem lub innymi teksturami, aby stworzyć ekscytujące wzory.

Czy sofa powinna przylegać do ściany?

Nie ma zasady, że sofa powinna lub nie powinna przylegać do ściany. Jednak na początek lepiej jest umieścić go w dobrej przestrzeni od ściany, zwłaszcza jeśli masz duży pokój. Wręcz przeciwnie, osoby o ograniczonej przestrzeni nie mają innego wyboru, jak tylko popchnąć sofę po ścianie, aby zmaksymalizować to, co mają.

Dlaczego więc unikać ustawiania sofy przy ścianie, jeśli masz duży pokój? O wiele lepiej jest mieć kanapę bliżej środka pokoju, aby umożliwić najbardziej komfortową interakcję społeczną. To miejsce będzie również wyglądać lepiej, jeśli masz układ na otwartym planie, aby stworzyć lepsze poczucie wspólnoty.

Wniosek

Dekorowanie sofy i otaczającego ją środowiska to dwie rzeczy, które wymagają osobnej dyskusji. W tym artykule omówiliśmy, jak udekorować ścianę za sofą, korzystając z pięciu opcji. Należą do nich półki, ramy, dzieła sztuki, malowidła ścienne, a nawet tablice.

Wybór spośród nich będzie zależał od istniejącej dekoracji lub układu pomieszczenia. Pamiętaj też o kolorze i rozmiarze sofy, aby wszystko wyglądało spójnie i wydobywało z siebie to, co najlepsze. Mamy nadzieję, że ten artykuł zainspirował Twoją kreatywność, więc możesz zostawić nam komentarze na temat tego, jak poszło Twoje dekorowanie!