Jak naprawić metalowe tarcie na metalu: jak działają dębowe krzesła obrotowe?

Czy zauważyłeś, jak tarcie metalu o metal może powodować skrzypienie obrotowego krzesła biurkowego? Dzieje się tak, ponieważ dwa metale wytwarzają tarcie, które powoduje ciepło i dźwięk.

Na szczęście jest to łatwe rozwiązanie, aby zapobiec ponownemu piszczeniu! W tym poście na blogu nauczymy się, jak powstrzymać dębowe obrotowe krzesło biurowe przed robieniem tego irytującego hałasu.

Jak naprawić metalowe tarcie na metalu: jak działają dębowe krzesła obrotowe?

Kroki mocowania dębowego krzesła obrotowego do metalu ocieranie o metal

Krok 1. Przesuń dłonią po metalu. Jeśli poczujesz szorstką krawędź, przetrzyj ją drobnoziarnistym papierem ściernym, aż będzie gładka.

Krok 2. Dodaj silikonowy spray do dwóch kawałków metalu pocierając o siebie i pocieraj je razem 20 razy lub więcej, a następnie pozostaw do wyschnięcia na 24 godziny przed ponownym użyciem. Pomoże to stworzyć cienką warstwę smaru między powierzchniami, która powinna powstrzymać piszczenie w przyszłości!

Jeśli te kroki nie pomogą w naprawie dębowego obrotowego krzesła biurkowego — metalowe otarcia na problemie z metalem, prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta, który jest dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17 pod numerem (555) 555-5555 wew. 222 i możemy dowiedzieć się, jak jeszcze moglibyśmy pomóc.

Nie wahaj się skontaktować się z nami, jeśli masz jakiekolwiek problemy lub pytania dotyczące sposobu naprawy dębowego obrotowego krzesła biurkowego – metalowe ocieranie się o metalowy problem!

Skąd wiesz, kiedy Twoje obrotowe krzesła biurowe wymagają wymiany?

Najlepszym sposobem jest, gdy twoje ramiona i plecy bolą cię od siedzenia przed komputerem przez cały dzień! Jeśli tak się stanie, być może nadszedł czas na nowe krzesła. Inne oznaki to płaska poduszka siedziska lub zapadanie się, co powoduje mniejsze podparcie, a także zmiany wysokości, w których jedna osoba nie może wygodnie wyciągnąć ramion pod pewnymi kątami.

Jak wyregulować stare obrotowe krzesło biurowe?

Jeśli kupiłeś nowe krzesło biurowe, regulacja jest trudniejsza. Najlepszym sposobem na wyregulowanie starego krzesła obrotowego jest poluzowanie wszystkich czterech śrub, które utrzymują je razem, a następnie dostosowanie, jak daleko każda noga może samodzielnie wysunąć się na zewnątrz, tak aby wszystkie znajdowały się w równych odległościach od siebie. Jeśli Twoje podłokietniki są zamocowane na swoim miejscu, uważaj, aby nie poluzować ich zbyt mocno, w przeciwnym razie siedzenie będzie nierówne!

Jak smarować krzesło obrotowe?

Najpierw kup smar. Zalecamy używanie WD-40, ponieważ jest to najbardziej wszechstronna i ekonomiczna opcja dla tego konkretnego problemu. Pamiętaj, aby podczas natryskiwania trzymać puszkę pionowo, aby przypadkowo nie spryskać twarzy!

Spryskaj obficie wszystkie metalowe części krzesła, które ocierają się o siebie, obracając się w przód iw tył. Tarcia powinny teraz zniknąć, ale skąd można wiedzieć, czy nadal zostało trochę? Przeczytaj poniżej, jak sprawdzić, czy zostały jakieś pozostałości.

Co się dzieje po nałożeniu smaru/oleju, aby przestać piszczeć od ponownego zdarzenia?

Po nasmarowaniu krzesła biurkowego odpowiednim smarem, takim jak WD-40 lub spray silikonowy, szybko obracaj krzesło dookoła, aby zobaczyć, jak smar wpłynął na skrzypienie.

Jeśli całkowicie zniknęło, masz szczęście! Możesz teraz usiąść i zrelaksować się, wiedząc, że twoje krzesło biurowe jest gotowe. Ale jeśli w wyniku tarcia między metalowymi częściami nadal dochodzi do odgłosów?

Jeśli hałas utrzymuje się pomimo spryskania WD-40 lub sprayem silikonowym, oznacza to jedno: potrzebujesz więcej smaru na innej części elementów łączących łańcuch, aby nie ocierały się już o siebie podczas wirowania. Kontynuuj rozpylanie, aż wszystko ucichnie.

Jak naprawić tarcie metalu na metalu?

Są dwa sposoby: znajdź trochę pasty do mebli i pocieraj nią metal, aż wyschnie; lub użyj wełny stalowej zanurzonej w oleju (coś w rodzaju oliwy z oliwek) do smarowania, jeśli żaden inny materiał nie jest dostępny. Gdy skończysz z którymkolwiek z nich, dobrze przetrzyj metal szmatką.

Niektórzy próbują użyć w tym celu oleju lub wosku na swoich meblach w jednej z tych metod, poczekaj, aż olej wyschnie, zanim ponownie użyjesz mebli.

Jak powstrzymać stare drewniane krzesła przed skrzypieniem?

Aby uniknąć odgłosu skrzypienia krzesła, najlepiej nie używać na tego typu meblach żadnych olejów ani smarów. Tradycyjne metody naprawiania metalu ocierającego się o metal sprawdzą się, ponieważ tak właśnie zostały wykonane.

W niektórych przypadkach problem można wyeliminować poprzez smarowanie miejsca, w którym dwie części ścierają się sprayem silikonowym. Można to również zrobić w domu, używając WD-40, który, jak stwierdzono, eliminuje niepożądany hałas!

Co powoduje skrzypienie krzesła?

Pisk krzesła jest spowodowany przez dwie ocierające się powierzchnie, które nie są zsynchronizowane. Im bardziej drewno się poruszy, tym będzie głośniej. Jeśli te części nie mogą się płynnie poruszać z powodu brudu lub starego smaru, może wystąpić dźwięk. Ten hałas może się również zdarzyć, gdy szybko usiądziesz i wstaniesz!

Dobrym sposobem na rozwiązanie tego problemu może być smarowanie WD-40; jednak czasami dodanie oleju lub innego rodzaju pasty może również załatwić sprawę!