Jak łatwo usunąć super klej z kanapy tekstylnej?

Wystarczą tylko dwa kroki, aby dowiedzieć się, jak usunąć super klej z sofy z tkaniny. Porozmawiamy, jak radzić sobie z niedawnym klejem lub zaschniętym klejem na tkaninie. A sekret?

Będziesz potrzebował acetonu, aby zapobiec plamom. Kontynuacja tego artykułu powinna również nauczyć Cię, czy popularne rozwiązania domowe są skuteczne. A jeśli natkniesz się na plamy z wody podczas czyszczenia, oto krótki samouczek dotyczący usuwania plam z wody z sof z tkaniny.

Jak łatwo usunąć super klej z kanapy tekstylnej?

Kompletny przewodnik dotyczący usuwania superkleju z sofy z tkaniny

Krok 1. Wytrzyj nadmiar kleju i upuść aceton na miejsce

 • Usuń tyle super kleju z sofy z tkaniny za pomocą ręczników papierowych
 • Uważaj, aby nie pobrudzić skóry klejem i nie rozsmaruj go po całej kanapie
 • Dodaj kroplę acetonu na dotknięty obszar, aby rozpuścić osad i jego części, które wyschły
 • Aceton jest skuteczny w usuwaniu super kleju z tapicerki z tkaniny, ponieważ jest rozpuszczalnikiem, a woda nie będzie działać przeciwko składowi super kleju ani cyjanoakrylanu
 • Możesz również użyć zmywacza do paznokci, ale aceton jest zasadniczo bezbarwny, co czyni go bardziej uniwersalnym dla różnych kolorów tkanin
 • Natychmiast przetrzyj obszar, w którym umieszczasz aceton i powtarzaj, aż na sofie nie będzie już kleju
 • Niezbędny jest nacisk na zapewnienie, że tkanina nie zostanie uszkodzona przez rozpuszczalniki; w razie wątpliwości przetestuj małą porcję acetonem i poczekaj na reakcję, taką jak blaknięcie

Krok 2. Wyczyść pozostałości i zakraplacz

 • Sprawdź etykietę czyszczenia sofy z tkaniny, jeśli zawiera polecane produkty
 • Możesz również usunąć plamę super kleju za pomocą roztworu do czyszczenia na sucho na ściereczce
 • Niezależnie od produktu, nie nasycaj tkaniny, aby przyspieszyć suszenie sofy
 • Wytrzyj plamę, aby roztwór przeniknął przez włókna tkaniny i uniósł plamę
 • Wysusz kanapę inną ściereczką
 • Jeśli chodzi o zakraplacz, którego użyłeś do acetonu, przepłucz go odrobiną nadtlenku wodoru
 • Możesz następnie użyć zakraplacza z nadtlenkiem wodoru, aby nanieść trochę go na plamę, jeśli nadal jest

Jak usunąć plamy z super kleju

Jeśli materiał nie wskazuje nic przeciwko stosowaniu rozpuszczalników, można również wstępnie spryskać plamę alkoholem.

 • Zeskrob nadmiar kleju z plamy tępym przedmiotem
 • Rozpyl trochę spirytusu na miękką szmatkę i użyj go do delikatnego przetarcia plamy
 • Zacznij od zewnątrz do środka plamy, aby uniknąć rozprowadzania kleju po tkaninie
 • Po usunięciu całego kleju wlej trochę łagodnego detergentu na dotknięte miejsce i odczekaj 20 minut
 • Następnie możesz prać tkaninę tak jak zwykle 
 • Jak usunąć zaschnięty super klej z tkaniny?

  Pozbądź się zaschniętego super kleju w tkaninie, najpierw zeskrobując nadmiar. Odkurz cząsteczki, a następnie nałóż produkty, które mogą stopić pozostały wysuszony super klej. Niektóre przedmioty codziennego użytku, które mogą działać, to aceton, zmywacz do paznokci, alkohol, ocet, olej i wazelina.

  Zanim jednak nasączysz zabrudzoną część tkaniny, przetestuj przez kilka minut niewielką ilość wybranej substancji. Wytrzyj szmatkę i sprawdź, czy nie ma przebarwień. Większość tkanin jest wystarczająco trwała, ale niektóre materiały mogą wymagać wizyty w odpowiednich środkach do czyszczenia tapicerki.

  Jak usunąć super klej bez acetonu?

  Klej można usunąć bez użycia acetonu lub innych rozpuszczalników np. spirytusu. Wymieszaj trochę łagodnego detergentu i wody destylowanej i użyj go do rozpuszczenia super kleju. Jeśli klej nadal nie odkleja się po szorowaniu, możesz również użyć oleju lub soku z cytryny.

  Czy ocet może usunąć super klej?

  Ocet może usunąć super klej, jeśli nie chcesz ryzykować go chemikaliami. Namocz wacik w destylowanym białym occie i przetrzyj dotknięty obszar. Kwasowość octu powinna osłabiać przyczepność kleju, więc odczekaj chwilę przed zeskrobaniem kleju.

  A co z sodą oczyszczoną? Może działać w przypadku niektórych materiałów, a jeśli masz trochę kleju na skórze, możesz również użyć sody oczyszczonej. Namocz dotknięty obszar sodą oczyszczoną i pastą z oleju kokosowego, a następnie spłucz.

  Czy WD 40 usuwa super klej?

  WD-40 może pozbyć się super kleju, ponieważ osłabia kleje na tym ostatnim. To szybkie rozwiązanie do usuwania super kleju z większości powierzchni domowych. Należy jednak pamiętać o używaniu WD-40 na niektórych sofach, takich jak skóra, ponieważ może usunąć wykończenie materiału.

  Wniosek

  Proste artykuły gospodarstwa domowego mogą rozpuszczać super klej. W tym samouczku, jak usunąć super klej z sofy z tkaniny, omówiliśmy, w jaki sposób aceton, ocet, a nawet oleje mogą osłabić klej i ułatwić usunięcie świeżego i zaschniętego super kleju. Jednak zawsze przetestuj dowolne rozwiązanie na niepozornej części kanapy, zanim użyjesz go na całej powierzchni.

  Ponieważ jesteśmy przy temacie superkleju, możesz również skorzystać z wiedzy, jak usunąć inne lepkie i uporczywe pozostałości z kanapy. Przeczytaj ten przewodnik, jak usunąć szlam z sofy z tkaniny, aby zawsze być przygotowanym!