Jak ładować fotel rozkładany z mocą?

Wiele osób szuka odpowiedzi, jak naładować fotel z rozkładanym fotelem elektrycznym. Istnieje wiele stron internetowych, które oferują takie informacje, ale nie wszystkie z nich zawierają dokładne i wiarygodne informacje.

W tym artykule przedstawimy najlepsze metody ładowania fotela z regulowanym oparciem, więc czytaj dalej!

Jak ładować fotel rozkładany z mocą?

Kroki, jak ładować fotel rozkładany elektrycznie

Krok 1. Jeśli używasz fotela z regulowanym oparciem z zasilaczem, prawdopodobnie będzie on miał przewód wychodzący z dolnej części siedzenia, który jest podłączony do gniazdka ściennego. Łatwo jest naładować krzesło, podłączając go do zasilania i czekając, aż lampka na ładowarce zmieni kolor na zielony.

Krok 2. Jeśli jednak zdecydujesz się nie używać zasilacza sieciowego lub jest on uszkodzony, możesz użyć innego typu ładowarki podłączanej do gniazdka. Działa to za pomocą kabli USB do podłączenia krzesła do dowolnego źródła zasilania z dostępnym portem.

Ta metoda może potrwać dłużej, ponieważ nie wszystkie ładowarki są w stanie dostarczyć wystarczającą ilość soku do pełnego naładowania za jednym razem.

Krok 3. Możesz również ładować krzesło za pomocą baterii, które są zainstalowane z tyłu siedzenia lub na pilocie. Będą one musiały być od czasu do czasu wymieniane, ale pozwalają na mobilność, ponieważ nie jest potrzebny przewód!

Krok 4. Ostatnią opcją jest użycie zewnętrznej ładowarki, która jest podłączana do gniazdka elektrycznego i ma z niej wychodzące kable, które podłącza się do dolnej części krzesła. Jest to również świetne rozwiązanie dla tych, którzy używają swojego fotela w różnych pomieszczeniach, ponieważ nie ma żadnych kabli, aby upewnić się, że jesteś podłączony.

Metody ładowania fotela elektrycznego

Kabel USB – Możesz ładować za pomocą zasilacza sieciowego lub za pomocą baterii, które umożliwiają mobilność.

Baterie – Możesz ładować fotel za pomocą baterii zainstalowanych z tyłu fotela lub w pilocie. Należy je od czasu do czasu wymieniać, ale pozwalają na mobilność, ponieważ nie jest potrzebny przewód.

Zasilacz prądu przemiennego — podłącza się go do gniazdka za pomocą wychodzącego z niego kabla zasilającego, który jest podawany przez podstawę krzesła w celu podłączenia.

Czy fotele Flexsteel Power Recliner mają zapasową baterię?

Flexsteel Power Recliner ma opcjonalny akumulator podtrzymujący pracę fotela nawet przez cztery godziny w przypadku przerwy w dostawie prądu. Możesz kupić to akcesorium w dowolnym momencie po zakupie fotela, więc nigdy nie jest za późno!

Jakie są zalety elektrycznych foteli rozkładanych?

Najbardziej oczywistą zaletą jest to, że nie musisz się martwić o przewody. Posiadanie bezprzewodowego krzesła zapewnia, że ​​przestrzeń nie jest zagracona, a także zapobiega gryzieniu przez zwierzęta odsłoniętego kabla! – Nie potrzeba żadnych dodatkowych urządzeń (takich jak przedłużacze), ponieważ fotel z regulowanym oparciem jest podłączany bezpośrednio do ściany.

Elastyczność bezprzewodowego krzesła sprawia, że ​​możesz je przenieść w dowolne miejsce w domu, bez martwienia się o to, jak daleko od gniazdka lub w jakim kierunku jest zwrócona wtyczka. Dodatkowo, jeśli podczas siedzenia musisz zająć się innymi zadaniami, takimi jak składanie prania lub gotowanie, możesz po prostu odłączyć krzesło i iść dalej.

Inną zaletą posiadania bezprzewodowego fotela jest to, że nie musisz się martwić o żadne zagrożenia związane z odsłoniętymi przewodami podczas przenoszenia elementu. Przewody ładujące do foteli elektrycznych są zazwyczaj ukryte w nogach, więc nie stanowią zagrożenia.

Warto również zauważyć, że elektryczne fotele rozkładane mają tendencję do przeżywania swoich przewodowych odpowiedników. Przewody i wtyczki mogą się z czasem zużywać, a akumulator wystarczy na cały okres użytkowania krzesła. A ponieważ nie musisz się martwić, że wpadniesz na coś z odsłoniętym przewodem lub podłączeniem jakichkolwiek załączników, będziesz na najlepszej drodze do bardziej bezproblemowej sytuacji życiowej.

I wreszcie, ze wszystkimi udogodnieniami, które wynikają z posiadania fotela z regulowanym oparciem, wydawałoby się, że brak przewodu elektrycznego jest zbyt dużym kłopotem. Nie będziesz musiał wstawać i niczego podłączać przed ponownym siadaniem, praktycznie nie potykasz się o przewód i nie musisz się martwić, że ktoś przypadkowo odłączy Twoje krzesło.

Jak naprawić fotel, który się nie blokuje?

Wskazówka 1. Najpierw spójrz na podnóżek fotela. Jeśli jest całkowicie opuszczony i nie drgnie, gdy próbujesz go poruszyć, może to oznaczać, że coś się dzieje z podłączeniem krzesła lub nawet jeśli przewód zasilający jest postrzępiony. Sprawdź to najpierw przed kontynuowaniem, ponieważ może to być problem.

Wskazówka 2. Następnie spróbuj zablokować fotel, naciskając jedno z jego ramion i blokując go na miejscu, jednocześnie podnosząc podnóżek drugą ręką. Jeśli to nie zadziała, może wystąpić problem z tym, jak mocno lub luźno śruby są wkręcone po obu stronach krzesła.