Jak kupić sofę, która będzie trwała? 4 znaki do sprawdzenia

Łatwo zrozumieć, jak kupić sofę, która będzie trwała, ponieważ należy wziąć pod uwagę tylko cztery czynniki. W tym artykule pomożemy Ci sprawdzić stelaż, wypełnienie, system amortyzacji i pokrowiec leżanki. To główne składniki mebli, a wiedza, czego się po nich spodziewać, zagwarantuje długowieczność.

Omówiliśmy również inny przewodnik informacyjny o tym, jak długo trwa sofa. Zalecamy to sprawdzić, ponieważ nie wszystkie materiały i modele sof mają taką samą oczekiwaną żywotność i stałą wydajność.

Jak kupić sofę

Jak kupić kanapę, która przetrwa?

Solidna rama

Pierwszą rzeczą, którą należy sprawdzić przy zakupie sofy, jest budowa jej ramy. Pamiętaj, że rama dyktuje, jak skuteczna będzie kanapa w podparciu poduszek. Powinna być wystarczająco wytrzymała, aby wytrzymać ciężar i nacisk, zwłaszcza gdy mieści ludzi z maksymalną wydajnością.

Niektóre materiały, z których wykonane są wytrzymałe ramy sof, obejmują twarde drewno, takie jak dąb i buk, w porównaniu z tworzywami sztucznymi i metalami, które z czasem mogą ulec deformacji. Ponadto nie zapomnij sprawdzić połączeń i połączeń mebla i zdecydować się na wkręty i wsporniki zamiast samych gwoździ i kleju.

To byłby świetny stosunek jakości do ceny, gdyby sofa potrzebowała dużo czasu, zanim będziesz musiał nauczyć się, jak naprawić ramę sofy, ponieważ inne części są łatwiejsze i tańsze w wymianie.

Jak sprawdzić jakość ramki

Oprócz upewnienia się, że rama wykonana jest z wysokiej jakości materiału, a jej połączenia są zabezpieczone wzmocnieniem, możesz dalej testować solidną konstrukcję. Aby to zrobić, podnieś jedną nogę sofy z podłogi i sprawdź, czy druga również uniesie się, gdy osiągniesz około 6 cali. Możesz również sprawdzić, czy nie słychać szumów i słabości, dotykając ramki.

Wypełnienie wysokiej jakości

Po sprawdzeniu jakości i materiałów stelaża dokonaj tej samej skrupulatnej oceny wypełnienia sofy. Będziesz wiedział, że kanapa przetrwa, jeśli wypełnienie będzie twardsze niż bardziej miękkie, ponieważ ta druga jest podatna na przedwczesne zwiotczenie. Ponadto sofa jest jednym z naszych mebli w domu, które są podatne na zużycie, dlatego wypełnienie powinno wytrzymać takie zapotrzebowanie.

Wybierz wypełnienie o dużej gęstości na poduszkach sofy, najlepiej pianką na włóknach syntetycznych, które mogą szybko się spłaszczyć. Kolejną fantastyczną kombinacją amortyzacji sofy jest pianka o wysokiej sprężystości, puch, więcej pianki i mrugnięcie. Dodanie większej ilości pianki powinno również pomóc w podniesieniu poduszek sofy, aby zapewnić lepsze wsparcie i wygodę.

Jak sprawdzić jakość napełniania

Możesz usiąść na sofie i poczuć, czy jest twarda i stawia opór. Nie powinien tak szybko tworzyć wgnieceń i powinieneś czuć się dobrze podparty. Nie zapomnij sprawdzić jakości wypełnienia oparcia i podłokietników.

Niezawodny amortyzator

Stelaż to nie jedyny wskaźnik trwałości sofy dzięki wsparciu wypełnienia z rozkładem ciężaru. Jeśli kanapa ma kiepskiej jakości sprężyny, to znak, że szybko stracisz konstrukcję sofy. Zawsze możesz dowiedzieć się, jak naprawić sprężyny sofy, ale lepiej, jeśli kanapa nie wyskoczy w najbliższym czasie.

Zdecyduj się na ręcznie wiązane lub zwijane sprężyny, które wykorzystują wysokiej jakości metal w porównaniu do tańszych sprężyn serpentynowych. Nie będą zwisać tak szybko, jak zwykła serpentyna, ale pomogłoby, jeśli nadal skontaktujesz się z producentem. Jeśli sofa nie ma sprężyn, siatka może wydawać się słaba.

Jak sprawdzić jakość sprężyny

Skrzypienie i jakikolwiek hałas podczas siadania oznacza, że ​​sprężyny uderzają o ramę lub są źle umieszczone. Możesz usiąść na zewnętrznej krawędzi kanapy, aby sprawdzić, czy nie skrzypi. Zaciski sprężynowe muszą być również wykonane z wysokiej jakości materiału.

Trwałe pokrycie

Ostatnią częścią lub znakiem, który należy sprawdzić na sofie, aby zapewnić jej trwałość i niezawodność, jest pokrycie. Chcesz, aby materiały obiciowe były trwałe i wygodne w czyszczeniu, aby były łatwe w utrzymaniu. Co więcej, zastanów się nad swoim stylem życia, aby wiedzieć, jakie cechy powinieneś priorytetowo traktować jako tapicerkę sofy.

W porównaniu z tkaniną nic nie przebije skóry, jeśli chodzi o trwałość. Powinna być nawet Twoim pierwszym wyborem, gdy szukasz najlepszej tkaniny na sofę dla psów. Pamiętaj tylko, aby używać wysokiej jakości skóry naturalnej, a nie odtworzonej lub syntetycznej.

Najlepiej byłoby, gdybyś również wiedziała, na co zwrócić uwagę przy zakupie skórzanej sofy.

Jak sprawdzić jakość okładki

Poznaj zalety i wady każdego materiału obiciowego sofy. Ponieważ chcesz czegoś, co przetrwa, postaw na trwałość nad estetykę. Możesz również użyć materiałów syntetycznych, które nie będą łatwo plamić, aby przyspieszyć konserwację.

Jaki rodzaj kanapy trwa najdłużej?

Kanapa, która przetrwa długo, nie będzie dostępna w niskiej cenie. Dzieje się tak, ponieważ użyje wysokiej jakości i trwałych materiałów, które są odporne na codzienne zużycie. Chcesz spojrzeć na sofy używane w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak placówki publiczne.

Wniosek

Sofa to inwestycja, dlatego chcesz jak najlepiej wykorzystać swój zakup. W tym artykule o tym, jak kupić sofę, która będzie trwała, omówiliśmy, jak sprawdzić i przetestować stelaż, wypełnienie, sprężyny i pokrowiec. Następnie zdecyduj się na wysokiej jakości materiały, zamiast wybierać coś tańszego, co będzie wymagało ciągłych napraw i wymiany.

Mamy nadzieję, że wiele się nauczyłeś z tego przewodnika zakupów. A jeśli masz inne pytania, zostaw komentarz poniżej.