Jak dokręcić krzesło obrotowe: 5 prostych kroków

Luźne krzesło obrotowe to problem, z którym boryka się wiele osób. Może powodować ból pleców i szyi, a także dyskomfort w biodrach i dolnej części pleców.

Dobrą wiadomością jest to, że dokręcenie luźnego krzesła obrotowego nie jest trudne, wystarczy wiedzieć, jak to zrobić! W tym poście na blogu omówimy pięć prostych kroków, jak dokręcić krzesło obrotowe, aby ponownie nie mieć problemów.

Jak dokręcić krzesło obrotowe: 5 prostych kroków

Kroki dokręcania krzesła obrotowego

Krok 1. Najpierw weź śruby mocujące siedzisko obrotowe do biurka i odkręć je.

Krok 2. Następnie ustaw obok niego krzesło, aby móc używać go jako stołka podczas pracy pod podstawą krzesła, ponieważ ułatwi ci to dokręcanie wszystkich śrub.

Krok 3. Następnie znajdź otwory w płycie podstawy (metalowy element pod krzesłem) i wkręć przez nie kilka śrub lub gwoździ w drewnianą podłogę pod spodem – ile zależy od tego, jak luźne były wcześniej.

Jeśli nie ma żadnych otworów, umieść jeden z tych elementów po obu stronach każdego otworu na śrubę, kierując główki do siebie. Dowiedz się, jak długo muszą trwać, używając dwóch z nich obok siebie.

Krok 4. Jeśli nie masz żadnych śrub ani gwoździ, użyj gumki i zawiąż ją wokół otworu, aż będzie wystarczająco ciasna, aby przestać się chwiać.

Krok 5. Następnie przejdź do tego, jak luźna jest twoja tapicerka – jeśli są widoczne nitki, znajdź miejsce, w którym wkładają się one w ramę krzesła (zwykle znajdują się w czterech punktach każdej nogi) i dokręć te śruby kluczem imbusowym tak bardzo, jak to konieczne pokrowiec na siedzenie do ponownego nauczenia.

Krok 6. Na koniec odłóż z powrotem wszystkie wyciągnięte wcześniej kawałki w odwrotnej kolejności, abyś skończył z tym, jak wszystko było, kiedy zaczęliśmy.

Jak stabilizować krzesło obrotowe?

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie, jak bardzo się chwieje – jeśli nie jesteś pewien, jak spróbować usiąść na krześle i powoli się odwrócić.

Jeśli zauważysz znaczny ruch, prawdopodobnie występuje problem z luźną tapicerką lub śrubami.

Następnie przejdź do tego, jak mocno są dokręcone śruby, które utrzymują pokrowiec na miejscu – można je znaleźć po każdej stronie dolnej części nogi (zwykle cztery). Należy je dokręcać, aż przestaną się poruszać, ponieważ zapewni to większą stabilność zarówno krzesłu obrotowemu, jak i tobie, gdy na nim leżysz.

Następnie dokręć wszystkie inne okucia/śruby do mebli, aby wszystko zgadzało się z tym, jak bezpieczne było pierwotnie przed wprowadzeniem jakichkolwiek regulacji.

Na koniec pomyśl o tym, jak siedzisz na krześle – jeśli twoje biodra są zbyt wysokie, może to być powód, dla którego się porusza.

Siedzisko powinno sięgać tuż poniżej kości biodrowej, więc upewnij się, że właśnie w ten sposób ustawiasz się w pozycji siedzącej i zobacz, jak dużą różnicę ma to w całkowitym zatrzymaniu ruchu.

Po zakończeniu usiądź wygodnie i ciesz się dodatkowym poziomem stabilności, a także większą wygodą!

Jak naprawić luźne krzesło obrotowe?

Pierwszą rzeczą jest odkręcenie śrubokrętem wszystkich śrub po jednej stronie nóg krzesła, zwykle zawiniętych w plastik na dole pudełka krzesła.

Teraz możesz otworzyć nogę swojego krzesła, odkręcając je i przesuwając wszystkie poszczególne części, które trzymają je razem, tak aby leżały płasko jeden na drugim w rzędzie, z otworami na śruby skierowanymi do góry.

Wkręć jedną stronę śrub do wyznaczonego otworu w dolnej części nogi krzesła (zwykle oznaczonego wcześniej znakiem x). Następnie weź mały kawałek drewna lub plastiku, aby utrzymać je na miejscu podczas pracy od spodu, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Teraz odwróć siedzisko krzesła do góry nogami na jego nogi, które zostały ponownie złożone, a następnie ustaw wysokość, na jaką chcesz usiąść, zanim ponownie przymocujesz tę nową sekcję do tylnej części za pomocą śrub.

Teraz odwróć siedzisko/oparcie krzesła i dokręć wszystkie śruby. W razie potrzeby nałóż świeżą warstwę farby. Uszczelnij ją uszczelniaczem zewnętrznym, aby zapobiec pękaniu lub odpryskiwaniu w niskich temperaturach.

Czy można naprawić krzesła obrotowe?

Tak, krzesła obrotowe można naprawić. Do wykonania pracy będziesz potrzebować kilku narzędzi i części, takich jak klej, szpachelka lub mały zestaw śrubokrętów.

Krzesła obrotowe zazwyczaj są wyposażone w dwa zestawy ramion ze śrubami, które utrzymują je w miejscu, co mogłeś zauważyć podczas instalacji, kiedy po raz pierwszy dokręciliśmy je po ponownym złożeniu krzesła. Oparcia siedzeń są połączone punktami obrotowymi z każdej strony, które są również utrzymywane na miejscu za pomocą śrub pod górną ramą”.

Jak wyregulować stare krzesło obrotowe?

Jeśli masz stare krzesło obrotowe, które wymaga regulacji, ważne jest, aby wiedzieć, jak daleko krzesło może się przesunąć w każdym kierunku.

W zależności od tego, ile ramion jest przykręconych w celu zapewnienia stabilności, odkręcaj jedno ramię na raz i zmierz, ile miejsca jest od siedziska krzesła do miejsca, w którym styka się z dolną ramą – powinno to być około 12 cali, jeśli twoje pomiary nie nie pasują do siebie, zalecamy dodanie kolejnego zestawu śrub tuż poniżej tych punktów.