Jak czyścić skórzaną sofę za pomocą produktów gospodarstwa domowego?

Jeśli jesteście ciekawi, jak czyścić skórzaną sofę za pomocą artykułów gospodarstwa domowego, mamy dla Was trzy rzeczy do zaprezentowania. Pocierają alkohol, ocet i mydło do naczyń. Napisaliśmy też osobny poradnik jak czyścić skórzaną kanapę sodą oczyszczoną.

Fantastyczną rzeczą w tym artykule jest to, że omówimy również, jakich przedmiotów nie wolno używać na skórze. Tak więc pod koniec tego czytania powinieneś czuć się pewniej utrzymując sofę w domu.

Jak czyścić skórzaną sofę za pomocą produktów gospodarstwa domowego?

Jaki jest najlepszy domowy środek do czyszczenia mebli skórzanych?

Ogólne czyszczenie

Przede wszystkim zidentyfikuj rodzaj skóry na sofie, aby wiedzieć, czy będzie ona kompatybilna z produktami gospodarstwa domowego, takimi jak alkohol, ocet i mydło do naczyń. Najlepiej też przetestować te środki czyszczące na ukrytej części kanapy, aby nie zareagować. Najlepszym środkiem czyszczącym do mebli skórzanych zawsze byłyby specjalnie opracowane rozwiązania do czyszczenia skóry na koniec dnia.

Przed użyciem jakichkolwiek środków czyszczących przygotuj skórzaną sofę, odkurzając ją. Spowoduje to rozluźnienie nagromadzonego brudu, który może plamić, gdy jest mokry. Nie zapomnij również o użyciu nakładki do tapicerki, aby łatwo dotrzeć do pęknięć i szczelin.

Alkohol do nacierania

Niektóre rodzaje skóry powinny być bezpieczne podczas czyszczenia alkoholem. Ten domowy środek powinien być również doskonały, jeśli chcesz zdezynfekować skórzaną kanapę. Należy jednak położyć nacisk na to, aby nigdy nie przesycać skórzanego materiału alkoholem, ponieważ może go za bardzo wysuszyć.

Wyceluj w plamy bawełnianym wacikiem zamoczonym w spirytusie, aby zdjąć je ze skórzanej tapicerki. Następnie wytrzyj nadmiar alkoholu na powierzchni wilgotną ściereczką. Zakończ kondycjonując skórzaną kanapę odpowiednią odżywką do skóry.

Ocet

Wśród artykułów gospodarstwa domowego, których można użyć do czyszczenia skóry, jest ocet. Prawidłowo używany może przywrócić teksturę i jasność matowej skórzanej tapicerki. Musisz jednak wiedzieć, jak dokładnie wyczyścić skórzaną sofę octem, aby uniknąć wysuszenia tej pierwszej.

Rozcieńczyć biały ocet wodą w równych częściach i namoczyć w roztworze miękką szmatkę. Wyciśnij nadmiar płynu i dokładnie wytrzyj kanapę. Następnie wytrzyj pozostałości na powierzchni suchą szmatką i kondycjonuj skórę.

Mydło do naczyń

Najbezpieczniejszym środkiem do czyszczenia skóry jest mydło do naczyń. W porównaniu do wcierania alkoholu i octu suszenie skórzanego materiału nie jest tak ryzykowne. Mimo to przetestuj obszar kanapy przed czyszczeniem mydłem do naczyń.

Wymieszaj kilka kropli mydła do naczyń i ciepłej wody, aby nasączyć miękką ściereczką. Wyciśnij nadmiar płynu przed wytarciem sofy. Na koniec spłucz go inną wilgotną szmatką, a następnie wytrzyj suchą szmatką i kondycjonuj skórę.

Czego nie należy używać na skórze?

Lakier do włosów

Lakier do włosów może zawierać składniki i chemikalia, które mogą zniszczyć skórę. Może pozostawić lepki osad, plamę, a nawet wyblaknięcie materiału skórzanego. Możesz jednak używać go ostrożnie, aby usunąć farbę do włosów ze skórzanej kanapy.

Zmywacz do paznokci

Zmywacze do paznokci, zwłaszcza te, które używają acetonu, mają tendencję do blaknięcia skóry. Mogą również usunąć wykończenie skórzanej kanapy. Jeśli więc chcesz ściągnąć lakier do paznokci ze skórzanej sofy, musisz go rozpuścić alkoholem.

Chusteczki dezynfekujące

Składniki wilgotnych chusteczek i gąbek mogą być niezgodne ze skórą. Mogą powodować plamy, przebarwienia, a nawet zmianę faktury tapicerki. Jeśli chcesz zdezynfekować skórzaną kanapę, wybierz odpowiednie środki czyszczące.

Pasta do butów

Można by założyć, że pasta do butów może przywrócić kolor i blask skórzanej sofie, ponieważ używa się jej do skórzanych butów. Produkt ten nie jest jednak przeznaczony do tapicerki skórzanej. Ryzykujesz pozostawienie na powierzchni woskowej pozostałości, która może poplamić każdego siedzącego na kanapie.

Jakich przedmiotów gospodarstwa domowego można użyć do pielęgnacji skóry

Niektórzy ludzie przysięgają na artykuły gospodarstwa domowego, takie jak oliwa z oliwek i olej roślinny do pielęgnacji skóry. Jednak najlepiej jest trzymać się odpowiednich warunków skórzanych, takich jak Lexol, olejek z kosówki i olej z norek. Oleje używane w gospodarstwie domowym są zbyt ciężkie dla porowatej skóry, co grozi przesyceniem materiału.

Mogą wydawać się, że przywracają wilgoć skórze, ale to tylko tymczasowe. W końcu zauważysz ciemne plamy, ponieważ w niektórych częściach sofy gromadzą się olejki. Pamiętaj, że chcesz, aby odpowiednie produkty chroniły kanapę i zapewniały jej nawilżenie przez długi czas.

Jak sprawić, by skóra wyglądała jak nowa?

Odtworzenie skóry możliwe jest po oczyszczeniu i kondycjonowaniu odpowiednimi preparatami skóropodobnymi. Ale jeśli to nie wystarczy, być może będziesz musiał zanieść skórzaną sofę do eksperta, aby uniknąć przypadkowego uszkodzenia jej innymi środkami. Może to być kosztowne rozwiązanie, ale powinno być rozsądne, zwłaszcza gdy skórzana kanapa jest dobrej jakości i ma wartość sentymentalną.

Wniosek

Nadal zalecamy używanie odpowiednich produktów skórzanych do konserwacji mebli skórzanych. Ale jeśli naprawdę chcesz wiedzieć, jak czyścić skórzaną sofę za pomocą artykułów gospodarstwa domowego, możesz przetestować alkohol, ocet i mydło do naczyń. Jak omówiono powyżej, używaj tych produktów z umiarem i kondycjonuj sofę później, ponieważ niektóre mogą wysychać.

Mamy nadzieję, że nauczyłeś się przydatnych wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry, więc jeśli masz jakieś pytania, nie wahaj się zostawić!