Dowiedz się, jak przebudować krzesło w 3 prostych krokach

Daj swojemu krzesłu jeszcze jedną szansę, ponieważ jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci zmienić zdanie i nauczyć Cię, jak przeszyć krzesło!

Masz zniszczone krzesło? Jeśli planujesz go wyrzucić, powinieneś to przemyśleć.

Dowiedz się

Ten zachęcający znak, którego szukałeś, w końcu się pojawił. Może masz stare krzesło w garażu lub magazynie, które czeka, aż je naprawisz, a może zobaczyłeś je na ulicy i przyniosłeś do domu. Tak czy inaczej, możemy pomóc Ci go przywrócić.

Taśmy to wytrzymała tkanina, którą można rozpoznać po różnych właściwościach materiału, różnicach wytrzymałości i dostępnych długościach. Technika taśmowa składa się głównie z nici, które są tkane razem na krosnach, tworząc paski.

Oklejenie nowego krzesła paskami materiału jest znacznie łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać, zwłaszcza jeśli masz już drewniane krzesło ze starym, zużytym siedzeniem lub w ogóle go nie ma. Czytaj dalej, a pomożemy Ci nauczyć się, jak przeszyć krzesło.

Przewiązanie krzesła

Krok 1. Cięcie pasków

Za pomocą nożyczek usuń starą wstęgę na krześle. Upewnij się, że wyczyściłeś wszystkie nadmiarowe zszywki lub gwoździe w krześle przed założeniem go.

Musisz kupić taśmę o szerokości dwóch cali (5 cm) w sklepie rzemieślniczym. Aby uzyskać przyjemny wygląd i wygodne siedzisko, wybierz taśmy wykonane z bawełny lub nylonu.

Jeśli masz szereg opcji kolorystycznych, wybierz te, które najbardziej lubisz. Najprostszy wygląd i technikę można osiągnąć używając tylko jednego lub dwóch kolorów.

Zmierz krzesło od tyłu do przodu. Umieść taśmę mierniczą z tyłu siedziska krzesła.

Rozciągnij taśmę, aby znaleźć pierwszy numer na siedzeniu. Oznacz to jako „od tyłu do przodu”, aby zapamiętać, która to jest miara.

Zrób to samo dla boków i oznacz je. Pamiętaj, aby we wszystkich pomiarach dodać co najmniej 5 cm lub dwa cale.

Wytnij je i użyj ostrych nożyczek, aby uniknąć niepotrzebnych resztek na bokach. Po przycięciu pasków odłóż je na bok, aby wystarczyło na całe siedzenie.

Krok 2. Dołącz pierwszą warstwę pasków internetowych

Najlepiej byłoby położyć wszystkie wycięte paski i położyć je na krześle zaczynając od środka. Wsuń drugi koniec taśmy pod krzesło i przymocuj go z tyłu siedziska za pomocą igły i nici. Użyj dwóch lub trzech zszywek, aby przytrzymać go na miejscu, aby pasek był bezpieczny.

Następnie rozciągnij pasek sieciowy i pociągnij go do przodu. Jeśli pasek sieciowy jest ciasny, a nie luźny, będzie twardszy.

Zanim go włożysz, złóż co najmniej ½ cala. Następnie wykonaj lewą i prawą stronę krzesła i zmierz odstępy pomiędzy nimi.

Zrób to samo z pozostałymi paskami i upewnij się, że są mocno zszyte. W razie potrzeby można przyciąć taśmę wzdłużnie, aby zakryć pozostałe przestrzenie.

Krok 3. Dołącz drugą warstwę

Druga warstwa to pozioma część pasków. Weź pasek i wsuń go z boku krzesła, zaczynając od środka. Wystarczy zszyć drugi koniec, aby go utkać.

Podobnie jak pierwszą warstwę, najpierw naprzemiennie wsuwaj lewą i prawą stronę. Po upewnieniu się, że wszystkie paski są zszyte, możesz rozpocząć proces tkania.

Rozważ dodanie jednej lub dwóch zszywek przed dodaniem gwoździ tapicerskich, aby zabezpieczyć paski wstęgi. Szpilki zakryją zszywki, aby nadać mu ładny wygląd.

Jak przymocować taśmę do krzesła?

Do krzesła można przymocować taśmę w zależności od materiału listwy i ramy krzesła. W tym artykule użyliśmy nakładki i gwoździa do przymocowania paska wstęgi.

Jeśli krzesło jest wykonane z drewna, a materiał jest nylonowy lub gumowy, do jego zamocowania można użyć klipsa sieciowego używanego ze śrubami. Aby zamocować klips w pasku, możesz rozważyć użycie imadła lub szczypiec, aby mocno go zacisnąć.

Ile taśmy potrzebuję na krzesło?

Będziesz potrzebować taśmy o szerokości co najmniej 2 cali (5 cm). Możesz kupić wstępnie przyciętą taśmę, jeśli nie chcesz jej samodzielnie ciąć. Możesz również rozważyć zakup dodatkowej listwy w każdym przypadku, gdy będziesz jej potrzebować.

Potrzebny materiał będzie również zależeć od rozmiaru Twojego krzesła. Dobrym pomysłem jest zmierzenie krzesła przed zakupem.

Wniosek

Aby ponownie połączyć krzesło, może być potrzebna pomoc innych osób, a zanim to zrobisz, będziesz potrzebować dodatkowych rąk. Wiedza o tym, jak przeszyć krzesło, pomoże ci naprawić stare lub zniszczone krzesło.

Pamiętaj, aby kupić dokładnie te przedmioty, których potrzebuje Twoje krzesło, aby upewnić się, że masz je wszystkie, zanim to zrobisz. Możesz również użyć rękawic ochronnych w przypadku ochrony rąk.