Dostosuj wysokość krzesła: 10 prostych wskazówek, aby zwiększyć swój komfort

We współczesnym świecie to, jak siedzimy przy naszych biurkach, jest ogromną częścią tego, jak się czujemy! Przy tak dużej ilości czasu spędzonego na siedzeniu w jednym miejscu, sposób regulacji krzesła może mieć znaczenie.

W tym wpisie na blogu dowiesz się, jak dostosować wysokość krzesła oraz 10 innych wskazówek, które pomogą zwiększyć komfort siedzenia w pracy!

Dostosuj wysokość krzesła: 10 prostych wskazówek

Jak dostosować wysokość fotela do gier?

Ważne jest, aby upewnić się, że Twoje krzesło ma idealną wysokość. Nie za wysoko, nie za nisko! Jeśli potrzebujesz pomocy, jak to dostosować, wykonaj następujące proste czynności:

Krok 1. Usuń wszelkie przedmioty spod nóg krzesła, a następnie umieść między nimi matę lub ręcznik na podłodze. Zapobiegnie to zarysowaniu podłóg z twardego drewna lub wykładziny.

Krok 2. Teraz podnieś obie ręce prosto nad głowę, stojąc przed biurkiem, tak aby były równoległe do siebie (jak samolot). Łokcie powinny opierać się pod kątem 90 stopni na ciele i być skierowane w stronę ramion – jak skrzydła w samolocie.

Krok 3. Wierzchołki obu rąk powinny teraz jak najbardziej dotykać podłokietników.

Krok 4. Teraz połóż jedną rękę na drugiej i trzymaj je w miejscu z ramionami równolegle do siebie pod kątem 90 stopni do ciała lub tak blisko, jak to tylko możliwe, jednocześnie mocno trzymając się podłokietników.

Krok 5. Gdy obie ręce są zabezpieczone, użyj łokci, aby opuścić się tak, aby wygodnie dotykały biurka, nie pochylając się zbytnio z powodu bólu lub kontuzji. W razie potrzeby dostosuj odległość między nimi, aby było to dla Ciebie wygodne – każdy jest inny!

Jak wyregulować krzesło za pomocą 3 dźwigni?

Krok 1. Po prostu pociągnij dźwignie, aby dostosować wysokość lub niską wysokość, abyś czuł się komfortowo. Chcesz również upewnić się, że gdy siedzisz prosto, nie potrzebujesz dodatkowego miejsca do poruszania się, ponieważ może to powodować większy dyskomfort niż w przypadku prawidłowego ustawienia wzrostu od samego początku.

– Na koniec połóż cały nacisk na jedną stopę, jednocześnie podnosząc i opuszczając się na inne palce, zanim dokonasz regulacji, aby umożliwić swobodny ruch bez uszczerbku dla ilości miejsca dostępnego pod biurkiem (ta wskazówka nie ma zastosowania, jeśli używasz regulowanego – wysokość biurka).

Skąd mam wiedzieć, jak wysokie powinno być moje krzesło?

Krok 1. Dostosuj wysokość lub niską wysokość, aby osiągnąć wyprostowaną pozycję siedzącą bez dodatkowego miejsca na ruchy.

Krok 2. Twoje stopy powinny leżeć płasko na ziemi, gdy siedzisz, aby zapobiec bólowi pleców i upewnij się, że biurko znajduje się na poziomie, na którym nie powoduje to nadmiernego zmęczenia szyi lub oczu (od 18 do 23 cali) ).

Krok 3. Dostosuj wysokość lub niską wysokość, aby osiągnąć wyprostowaną pozycję siedzącą bez dodatkowego miejsca na ruchy.

Jak dostosować wysokość krzesła?

Regulując wysokość lub dół, jedną ręką dokręć śrubę w pobliżu przedniej części siedziska, drugą ręką używając dźwigni pod podstawą krzesła, aż do osiągnięcia żądanej wysokości, a następnie użyj obu rąk, aby mocno dokręcić śruby.

Jeśli istnieje problem z regulacją wysokości lub wysokości krzesła, może być konieczna jego wymiana.

Jak dostosować kąt krzesła biurowego?

Kąt nachylenia krzesła biurowego można regulować na kilka sposobów. Najpopularniejszym sposobem regulacji kąta jest to, jak wysoko lub nisko będzie, abyś czuł się komfortowo.

Chcesz również upewnić się, że gdy siedzisz prosto, nie potrzebujesz dodatkowego miejsca do poruszania się, ponieważ może to powodować większy dyskomfort niż w przypadku prawidłowego ustawienia wzrostu od samego początku.

Na koniec połóż cały nacisk na jedną stopę, jednocześnie podnosząc i opuszczając się na inne palce, zanim dokonasz regulacji, aby umożliwić łatwe poruszanie się bez uszczerbku dla ilości miejsca dostępnego pod biurkiem (ta wskazówka nie ma zastosowania, jeśli używasz regulowanej wysokości biurko).

Inną metodą regulowania kąta ustawienia czegoś jest zmiana miejsca, w którym przyciąga cię grawitacja.

Na przykład, jak czuje się twoje krzesło, gdy się na nim odchylasz? Jeśli siedzisko jest zbyt niskie i nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby stopy mogły wygodnie oprzeć się na ziemi bez zwisania, może to stanowić problem.

Kroki regulacji wysokości krzesła obrotowego:

Krok 1. Znajdź dźwignię lub pokrętło pod siedzeniem i obróć je ręką

Krok 2. Wysokość większości krzeseł obrotowych jest zwykle regulowana przez to, jak daleko podciągasz to pokrętło, a następnie jak płynnie zwalniasz podczas skręcania

Krok 3. Jeśli skręcanie nie działa, z tyłu krzesła może znajdować się przełącznik, który zmienia wysokość przedniej części (lub „siedziska”). Obracaj nim w górę i w dół, aż znajdziesz to, co jest dla Ciebie najlepsze.

Niektóre krzesła mają również pod spodem kółka, które umożliwiają łatwe podnoszenie lub opuszczanie w zależności od tego, ile miejsca potrzeba między powierzchnią biurka a osobistymi preferencjami danej osoby.

Krok 4. Aby dostosować się, jeśli ktoś potrzebuje więcej miejsca do poruszania się na krześle: Uważaj, aby nie podnosić wysokości zbyt wysoko. Wyższe pozycje krzesła najprawdopodobniej spowodują zwisanie stóp, co z czasem może być dość niewygodne, a u niektórych osób może nawet prowadzić do bólu pleców lub urazu kolan

Krok 5. Ważne jest również, aby nie opuszczać siedziska, jeśli jest już w najniższym położeniu, aby nie zejść poniżej poziomu, który pozwala stopom dotykać podłoża i zapewnia stabilność podczas siedzenia w obrotowym krześle.