„Dlaczego moje krzesła obrotowe toną?” – Wskazówki i rozwiązania

Nieczęsto słyszy się o tym, dlaczego krzesła obrotowe toną, ale powód, dla którego jest to całkiem prosty. Jeśli twoje krzesło ma płaską podstawę, będzie miało tendencję do zapadania się w podłogę. Może to stanowić problem dla właścicieli domów, którzy chcą zaoszczędzić trochę pieniędzy i zainstalować wykładzinę dywanową zamiast podłóg z twardego drewna lub laminatu. Ale nie martw się! W tym poście na blogu omówimy, dlaczego tak się dzieje i jak możesz to naprawić!

Powody, dla których Umywalka na krzesło obrotowe:

Płaska podstawa sprawia, że ​​niektóre krzesła obrotowe toną. Nie będzie to problemem dla właścicieli domów, którzy mają podłogi z twardego drewna lub laminatu, ale jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze i zainstalować wykładzinę zamiast podłogi z twardego drewna lub laminatu, może pojawić się ten problem.

Rozkład ciężaru nie rozkłada się prawidłowo na podłodze.

Za mało lub za dużo mebli na podłodze: jeśli masz dużo ciężkich przedmiotów, a za mało lżejszych, Twoje krzesło obrotowe zapadnie się na środku bardziej niż gdzie indziej.

Jeśli jest nadmierna ilość lekkich przedmiotów, takich jak dekoracyjne poduszki, które w ogóle nic nie ważą, może to być powód, dla którego Twoje krzesło obrotowe tonie!

Rozwiązania dlaczego moje krzesło obrotowe jest umywalką:

Przestaw się na podłogi z twardego drewna lub laminatu zamiast wykładziny! To powinno poprawić sytuację. Możesz również spróbować dodać dywany z wyściółką pod spodem, co może pomóc w bezpiecznym rozłożeniu ciężaru na ziemi. Ale oba sposoby są dobre, więc wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Możesz również spróbować wyregulować wysokość krzesła, jeśli jest ono regulowane. Im wyżej go postawisz, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że zatonie w środku!

Jeśli żadne z tych rozwiązań nie działa, dlaczego moje krzesło obrotowe tonie, to może coś innego znajduje się na tej podłodze i powoduje ten problem? Spróbuj przesunąć wszystkie stoły, krzesła lub inne meble, aby sprawdzić, czy coś wygląda na potencjalnego winowajcę.

Jak naprawić hydraulikę na krześle?

Hydraulika służy do podnoszenia i opuszczania siedziska na krześle. Jeśli kiedykolwiek widziałeś na sprzedaż krzesła hydrauliczne, to wiesz, że mają przycisk, który pozwala jednej osobie przesuwać je w górę lub w dół za pomocą opuszków palców! Dlatego hydraulika może być tak pomocna, jeśli ktoś ma trudności z samodzielnym wstawaniem z krzesła.

Czasami jednak te systemy psują się, co oznacza, że ​​przyciski mogą przestać działać poprawnie lub wcale.

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, gdy to się stanie, jest wyłączenie zasilania, aby prąd nie przepływał przez nie. Może to naprawić od razu, ale zadziała tylko wtedy, gdy wcześniej wystąpił problem z elektrycznością!

Jeśli to nie zadziała, spróbuj użyć sprężonego powietrza z odkurzacza i długiej dyszy, aby je wydmuchać. Spowoduje to wtłoczenie powietrza do układu hydraulicznego i wypchnięcie mazi, która blokuje płyn.

Jeśli nie masz sprężonego powietrza, spróbuj użyć puszki z aerozolem typu WD40 lub lakieru do włosów. Może to zająć więcej niż jedną aplikację, ale w końcu powinny znów działać!

Inną opcją jest użycie kleju Krazy, ponieważ może to pomóc w rozluźnieniu tego, co tam utknęło, wypełniając część przestrzeni klejem, aby wokół niego narastało ciśnienie i zmuszało go do uwolnienia. Zachowaj jednak ostrożność podczas nakładania kleju, ponieważ wszelkie rozlane płyny mogą spowodować problemy dla innych części mechaniki Twojego krzesła, jeśli na nie spłyną!

Dlaczego mój fotel do gier ciągle się obniża?

Wiele foteli do gier działa jak bujak. Kiedy siedzisz na krześle, odchyla się ono do pozycji pionowej, gdy wstajesz, a następnie odchyla się z powrotem do pierwotnej pozycji leżącej, gdy ponownie na nim usiądziesz.

Jeśli twoje krzesło samoczynnie się obniża, gdy ktoś inny z niego korzysta lub jeśli twoja waga uruchamia mechanizm po wyjściu z domu, może być coś, co blokuje jeden z tych mechanizmów, który uniemożliwia im prawidłowe działanie.

Sprawdź pod siedzeniem, gdzie są podłączone wszystkie te przewody – czy któreś wydają się luźne? Spróbuj nimi poruszać i zobacz, co się stanie!

Następnie sprawdź pod podłokietnikami, gdzie znajdują się dźwignie połączone ze sprężynami; czy coś wygląda nie na miejscu?

Jak wyregulować krzesło za pomocą 3 dźwigni?

Najpierw użyj dźwigni po jednej stronie krzesła i wyreguluj ją, aż poczujesz się komfortowo. Gdy to zrobisz, przejdź do przeciwległego podłokietnika i zrób to samo.

Jeśli twoja funkcja leżenia działa teraz dobrze, ale nie z pozycji siedzącej, lub jeśli bez względu na to, co próbujesz, nadal tonie, gdy ktoś w niej siedzi, może być coś nie tak z twoim mechanizmem w środku – czas na telefon!

Co to jest kontrola napięcia na krześle?

Kontrola naciągu to pokrętło, które reguluje opór krzesła podczas odchylania, co z kolei wpływa na szybkość powrotu do pozycji pionowej.

Kiedy kontrola napięcia jest ustawiona zbyt wysoko, nie ma wystarczającej siły podczas siedzenia i mięśnie ud mogą zacząć się kurczyć – więc nie rób tego!