Co to jest fotel rozkładany: niesamowite fakty, które należy wiedzieć!

Czy masz pytanie, co to jest rozkładany fotel podnoszony? Cóż, jesteśmy tutaj, aby powiedzieć, co to jest rozkładany fotel. W przeciwieństwie do innych foteli z regulowanym oparciem, fotel z podnoszonym fotelem ma wyjątkową funkcję korzystną dla osób z problemami zdrowotnymi.

Jeśli chcesz, abyśmy podsycili Twoją ciekawość fotelami podnoszonymi, czytaj dalej ten artykuł. Przedstawimy niesamowite fakty, które musisz o nich wiedzieć!

Co to jest fotel rozkładany: niesamowite fakty

Układ do rozkładania krzeseł

Fotel podnoszony jest krzesłem napędzanym mechanicznie. Możesz przechylić podstawę do tyłu, jeśli chcesz oprzeć plecy, a także wrócić do pozycji pionowej, jeśli zamierzasz wstać.

W przeciwieństwie do zwykłego fotela rozkładanego, którego zwykle używamy ręcznie, rozkładany fotel podnoszony ma przyciski i piloty, którymi można przechylać fotel. W ten sposób możesz łatwo regulować nachylenie krzesła bez konieczności podnoszenia jakiejkolwiek dźwigni.

Jakie są różne typy foteli podnoszonych?

Dostępne są różne rodzaje foteli podnoszonych. Różnią się mechanizmem, wielkością odchylenia i pozycją podnóżka. Tutaj wymieniliśmy te typy i zróżnicowaliśmy je.

Krzesła podnoszone dwupozycyjne

Krzesełko podnoszone w dwóch pozycjach pozwala odchylić się do 45 stopni. Ta pozycja jest najlepsza do oglądania telewizji i czytania.

Trzypozycyjne krzesła podnoszone

Możesz odchylić się do pozycji pionowej lub prawie płaskiej na krześle trzypozycyjnym. Możesz również zatrzymać krzesło w dowolnym stopniu, który uważasz za odpowiedni dla Ciebie. Ta pozycja jest dobra do drzemki, oglądania telewizji i czytania.

Infinite podnoszone krzesła

Nieskończone krzesła podnoszone są również znane jako krzesła z pełnym rozkładanym oparciem lub rozkładane fotele o zerowej grawitacji. Ten rodzaj rozkładanego fotela podnoszonego umożliwia rozłożenie krzesła do całkowicie płaskiej pozycji, z oparciem równoległym do podłogi. Możesz też przechylić krzesło do sytuacji, w której Twoje stopy znajdują się nad głową lub sercem, zwykle nazywaną pozycją Trendelenburga.

Jakie są cechy fotela podnoszonego?

Wybierając odpowiedni dla siebie fotel podnoszony, należy wziąć pod uwagę różne cechy. Są to:

Sterowanie

Rozkładany fotel podnoszony ma ręczne sterowanie, zwykle w pobliżu podłokietników po prawej stronie krzesła, które umożliwiają pochylenie krzesła w górę lub w dół. Możesz swobodnie decydować o tym, jak bardzo chcesz odchylić swoje krzesło.

Dodatkowe funkcje niektórych foteli podnoszonych to włączanie ogrzewania lub opcja masażu. Niektóre krzesła mają również opcje programowe, w których fotel może zapamiętać preferowany kąt podczas czytania, oglądania lub drzemki. W ten sposób wystarczy nacisnąć przyciski, a fotel podnoszony będzie samoczynnie przesuwać się pod żądanym kątem.

Oparcie

Wybór preferowanego oparcia przyczynia się do dopasowania motywu domu do mebli. Pozwala wybrać pożądany wygląd i zapewnić jędrność fotela podnoszonego.

Dostępne są różne oparcia, takie jak oparcie poduszki, oparcie zapinane na guziki i dzielone fotele z podnoszonym oparciem. Fotele z poduszkami są zwykle stylowe i luksusowe, a krzesła z guzikami są twardsze. Niektóre inne rodzaje oparć znajdują się pomiędzy poziomem jędrności a wyglądem.

Jakie są zalety foteli podnoszonych?

Jeśli szukasz krzesła, które może Ci pomóc w różnych kwestiach medycznych, najlepiej sprawdzi się rozkładany fotel. Zwiększa mobilność, koryguje postawę dzięki elastycznym opcjom siedziska i pomaga złagodzić artretyzm, ból stawów i ból pleców.

Ponieważ rozkładane fotele do podnoszenia pozwalają również na uniesienie nóg, możesz mieć lepsze krążenie krwi i niższe ciśnienie. Co więcej, może również pomóc w zmniejszeniu obrzęku.

Jeśli masz w domu kogoś, kto porusza się na wózku inwalidzkim, możesz również kupić fotel rozkładany. W ten sposób bez problemu przeniesiesz je na wózek podnośnikowy lub wózek inwalidzki. Ponieważ można odchylić fotel podnoszony do pozycji pionowej, może on z łatwością wstać.

Ile kosztuje rozkładany fotel do podnoszenia?

W zależności od funkcji i rodzaju fotele z rozkładanymi fotelami mogą różnić się kosztem. Spośród trzech rodzajów foteli podnoszonych, fotele dwupozycyjne są najbardziej przystępne cenowo. Ich koszt zwykle zaczyna się od 600 dolarów.

Z drugiej strony trzypozycyjne krzesła podnoszone są nieco droższe. Możesz go kupić za 650 USD.

Wreszcie, nieskończone krzesła podnoszone są najbardziej kosztownymi rozkładanymi fotelami podnoszonymi, ponieważ mają najszerszy zakres rozkładania. Możesz kupić nieskończony wózek do podnoszenia za 1100 USD.

Należy pamiętać, że ceny mogą się różnić, jeśli istnieją dodatkowe funkcje fotela do rozkładania krzesełka. Spodziewaj się, że niektóre będą droższe niż inne.

Wniosek

Teraz, gdy w końcu przeczytałeś ten przewodnik po tym, czym jest rozkładany fotel podnoszony, możesz teraz zdecydować, czy powinieneś go kupić, czy nie. Fotele do podnoszenia krzeseł są pomocne na wiele sposobów. Możesz na nich wiele zyskać, więc dlaczego by nie kupić?