Anatomia fotela: jak mierzyć fotele Ważne wymiary

Pewnie myślisz, jak mierzysz rozkładany fotel? To nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy kilka prostych pomiarów i odpowiednie narzędzia, aby rozpocząć.

W tym artykule omówimy, jak mierzyć fotele rozkładane, abyś mógł znaleźć taki, który idealnie odpowiada Twoim potrzebom.

Anatomia fotela: jak mierzyć fotele Ważne wymiary

Kroki, jak zmierzyć ważne wymiary fotela

Krok 1. Zmierz szerokość pleców. Musisz zmierzyć z jednej strony łopatek, po drugiej, a następnie po obu stronach kręgosłupa. To będzie szerokość poduszki siedziska krzesła na obu końcach.

Krok 2. Zmierz wysokość, w jakiej siedzisz w pozycji półleżącej (lub o ile chcesz się odchylić). Upewnij się, że twoje stopy leżą płasko na podłodze i zaznacz. Zmierz od tego punktu do czubka głowy, a następnie odejmij 12 cali, aby uzyskać wysokość potrzebną przynajmniej z tyłu krzesła, aby móc oprzeć szyję bez wywierania na nią nacisku.

Zmierz, jak głęboko w siedzisku ma znajdować się poduszka.

Krok 3. Teraz zmierz, ile czasu zajmuje Ci wstanie z pozycji półleżącej (lub tak daleko do tyłu, jak tylko mogą się udać Twoje stopy bez uderzania o ścianę). Upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca na ten ruch, a następnie odmierz co najmniej 18 cali przestrzeni przed miejscem, w którym wylądują twoje palce, gdy staniesz.

Krok 4. Powinieneś zmierzyć szerokość siedzenia. Upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca na ruch ramion, a następnie odmierz co najmniej 18 cali z każdej strony krzesła, gdzie będą spoczywać podczas siedzenia w pozycji półleżącej (lub jak najdalej do tyłu).

Jeśli nie będzie pasować, rozważ zawężenie cech, które są dla Ciebie najważniejsze.

Krok 5. Zmierz, jak wysoko nad ziemią chcesz podnieść krzesło, gdy znajduje się w pozycji pochylonej (lub jak najdalej do tyłu). Podobnie jak w przypadku szerokości, upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca na ruch, a następnie odmierz co najmniej 18 cali od miejsca, w którym wylądują twoje palce podczas wstawania.

Uwaga: jeśli jesteś wyższy niż przeciętny, dobrym pomysłem może być zmierzenie, jak wysoko nad ziemią chcesz podnieść swoje krzesło w obu pozycjach.

Pozwoli to na większą wszechstronność przy podejmowaniu decyzji, który fotel najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Ile przegródek potrzebujesz?

Niektórzy mają tylko jeden lub dwa, podczas gdy inni mają aż pięć lub sześć.

Jak głęboka jest przestrzeń magazynowa?

Jeśli potrzebujesz dużo miejsca do przechowywania przedmiotów, poszukaj fotela bez ramienia z dużą ilością miejsca między siedzeniami, aby nic za nimi nie zginęło.

Czy jest coś, co mogłoby zmieścić się pod nogami podczas siedzenia na krześle, na przykład zwierzęta, dzieci lub po prostu bałagan?

Niektóre rozkładane fotele mają schowek pod siedzeniem, który może się przydać.

Czy chcesz używać krzesła do czytania, siedząc z łóżka?

Jeśli tak, poszukaj takiego z zagłówkami i podnóżkami oraz podłokietnikami po obu stronach ciała. Pomogą ci one pozostać w jednym miejscu podczas czytania.

Jeśli chcesz używać swojego fotela jako stacji roboczej, poszukaj opcji z pojemnikiem na ramię lub stojakiem na procesor i portami USB, jeśli to konieczne.

Przed zakupem ustal, ile osób będzie regularnie korzystać z krzesła. Możesz potrzebować bardzo szerokiej opcji, aby więcej niż dwie osoby mogły wygodnie siedzieć na krześle.

Co muszę wiedzieć przed zakupem fotela?

#1. Zmierz dostępną przestrzeń, aby zobaczyć, jak duży zmieści się rozkładany fotel.

#2. Sprawdź, czy nie są one zbyt ciężkie dla obecnych schodów i pamiętaj, czy w drzwiach lub w innym miejscu, w którym będziesz musiał często je wnosić/wyprowadzać, jest ograniczony prześwit. Jeśli tak, spójrz na lżejsze opcje.

#3. Będziesz także chciał sprawdzić, czy będzie pasował do Twojego obecnego stylu mebli.

#4. Ważne jest, aby przed zakupem zastanowić się, ile osób będzie regularnie korzystać z krzesła. Możesz potrzebować bardzo szerokiej opcji, aby więcej niż dwie osoby mogły wygodnie siedzieć na krześle.

Typowe funkcje rozkładanego fotela

Pełne pochylenie zapewnia najwygodniejsze doznania podczas snu, ustawiając ciało w naturalnym kształcie „Z”, dzięki czemu może zoptymalizować przepływ krwi i oddychanie.

Teksturowane siedzisko i oparcie zwiększają wygodę korzystania z fotela.

Regulowane zagłówki pozwalają wygodnie w różnych pozycjach i wysokościach.

Poduszki z pianki z pamięcią kształtu zapewniają doskonałe odciążenie, dopasowując się do kształtów ciała, zapewniając lepsze wsparcie i relaks. Jest to ważniejsze, jeśli masz problemy z plecami, zapalenie stawów lub jesteś w ciąży.

Poduszki górne zapewniają dodatkowy komfort, obejmując ciało podczas leżenia i ustawiając się pod idealnym kątem do oglądania telewizji z drugiego końca pokoju.

Zintegrowane zagłówki obejmują delikatną kołyskę z tyłu szyi, umożliwiając pochylanie się w dowolnym kierunku bez poczucia dyskomfortu.

Głębokość siedziska to kolejny ważny wymiar pomiaru fotela. Siedzisko powinno być wystarczająco głębokie, aby zapewnić dużo miejsca na nogi siedzącego użytkownika.

Rozkładane fotele są zazwyczaj dostępne w trzech stylach: mocnym, ręcznym i bez grawitacji. Krzesła elektryczne oferują wszystkie wygody krzesła zmotoryzowanego, ale z dodatkowymi zaletami fotela rozkładanego.

Krzesła manualne są idealne dla seniorów lub osób o ograniczonej sprawności ruchowej i zapewniają pełną kontrolę nad ruchami krzesła.

Modele o zerowej grawitacji zapewniają wyjątkowo wygodne siedzenie, eliminując punkty nacisku na ciało, co pozwala zrelaksować się w dowolnej pozycji bez odczuwania dyskomfortu.

Ponadto dostępnych jest wiele foteli z regulowanymi zagłówkami, podparciem lędźwiowym i wyściełanymi podłokietnikami.