5 prostych kroków, jak usunąć farbę do włosów ze skórzanego krzesła

Powinieneś zapoznać się z tym szybkim i łatwym przewodnikiem dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak usunąć farbę do włosów ze skórzanego fotela. W tym artykule wymienimy kilka wskazówek i wskazówek dla początkujących, takich jak Ty, bez ryzyka uszkodzenia krzesła podczas wykonywania wspomnianych czynności.

Jakie są potrzebne materiały?

Zanim zaczniesz usuwać farbę do włosów ze skórzanego krzesła, upewnij się, że masz materiały wymienione poniżej. Gdy już masz kompletny zestaw, możesz iść!

5 prostych kroków
  • Ściereczka z mikrofibry
  • Wiadro z wodą
  • Roztwór czyszczący
  • Spray (zawierający alkohol)
  • Bawełniana piłka
  • Olej lniany

Usuwanie farby do włosów ze skórzanych krzeseł

Krok 1. Zetrzyj plamę

W tym kroku użyjesz ściereczki z mikrofibry i namoczysz ją wodą. Następnie musisz jak najlepiej osuszyć plamę. Za pomocą nasączonej szmatki pozwól jej wchłonąć plamy z farby do włosów z mokrego materiału.

Uwaga: Jeśli znajdujesz się w sytuacji, w której plama jest sucha, nie próbuj tego kroku. Dzieje się tak, ponieważ plama niestety osadza się głęboko we włóknach skóry.

Krok 2. Wykonaj test płatkowy

Dzięki rozwiązaniu do czyszczenia, które masz w tej chwili, będziesz potrzebować go, aby usunąć farbę do włosów z siedziska. Wykonanie testu płatkowego jest bardzo proste.

Najlepiej byłoby upewnić się, że środek czyszczący, którego użyjesz do czyszczenia, jest bezpieczny dla Twoich mebli. Wykonaj test punktowy na mniejszej powierzchni mebla. Jeśli nic się nie stanie z roztworem w kierunku siedzenia, możesz śmiało posprzątać plamę.

Krok 3. Spryskaj plamę roztworem

Ten krok jest kolejną alternatywą dla kroku 2, ponieważ możesz spryskać plamę dowolnym sprayem z alkoholem. Po nałożeniu na plamę użyj szmatki i spróbuj wytrzeć plamę.

Uwaga: plamy ze świeżych farb do włosów można łatwo usunąć ze skórzanego fotela.

Krok 4. Zetrzyj plamę

Możesz również użyć wacików lub wacików i zanurzyć je w spirytusie. Inną sztuczką, jeśli nie masz w domu alkoholu do nacierania, wierzcie lub nie, jest zanurzenie go w wódce.

Następnie przetrzyj plamę z farby do włosów za pomocą wacika lub wacika. Kiedy wycierasz, musisz zmieniać bawełnę, aż całkowicie zetrzesz plamę z mebli.

Krok 5. Pozostaw obszar do wyschnięcia

Za pomocą wentylatora dokładnie wysusz meble. Po pewnym czasie będziesz używał oleju lnianego i ściereczki z mikrofibry do buforowania powierzchni, aż skórzany fotel stanie się lśniący.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji skórzanego krzesła

Unikaj bezpośredniego światła słonecznego

Kiedy masz skórzane krzesło, musisz unikać wystawiania go na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Skóra twardnieje i powoduje nieuniknione pęknięcia na siedzeniu.

Dlatego ważne jest, aby trzymać go z dala od słońca. Ten rodzaj mebli nadaje się tylko do wnętrz lub do czegokolwiek z zacienieniem, którego nie da się ochronić przed ciepłem słonecznym.

Trzymaj ostre przedmioty z dala

Unikaj umieszczania ostrych przedmiotów w pobliżu skórzanego fotela, ponieważ spowoduje to zarysowania lub, co gorsza, może stworzyć dziury. Sposób na minimalne zadrapania polega na tym, że możesz po prostu pocierać go palcem i tak łatwo, że zadrapanie zniknie, ponieważ naturalny olej, który twój palec pozwolił na zadrapanie, aby się wtopił. Jeśli ta technika konserwacji nie działa, będziesz potrzebujesz pasty do butów lub jakiegokolwiek naturalnego oleju do materiału skórzanego.

Unikaj amoniaku/produktów alkalicznych

Jeśli posiadasz skórzane meble, unikaj produktów zawierających amoniak lub alkalia, ponieważ najprawdopodobniej uszkadzają one skórzany materiał do tego stopnia, że ​​nie można go przywrócić do normalnego stanu.

Wytrzyj suchą szmatką

Używając szmatki, zawsze usuwaj kurz lub okruchy ze skórzanego krzesła od góry do dołu. Pamiętaj, że im mniej produktów użyjesz do swojego skórzanego fotela, tym lepiej.

Użyj suszarki

Jeśli siedzenie się rozciągnęło i chcesz się go pozbyć, skorzystaj z suszarki do włosów. Ustaw suszenie włosów na najgorętsze ustawienie, a będziesz musiał powoli ogrzewać rozciągnięty obszar ze skórzanego materiału. Po wykonaniu tej metody skóra wróci do normalnego stanu, gdy już ostygnie.

Sprawdź regularnie

Materiały skórzane są produktami naturalnymi i ważne jest, aby skóra była konserwowana co 6 do 12 miesięcy.

Wniosek

Dotarłeś do punktu końcowego tego artykułu, jak usunąć farbę do włosów ze skórzanego fotela. Jeśli żaden z prezentowanych materiałów nie jest nieskuteczny, jedyną opcją, jakiej będziesz potrzebować, jest skorzystanie z profesjonalnego środka do czyszczenia barwników do skóry.

Ci profesjonaliści są dobrzy w usuwaniu plam, ponieważ mają odpowiedni sprzęt i rozwiązania do bezpiecznego usuwania plam. Jednakże, jeśli postępowałeś zgodnie z właściwą techniką, wzywanie pomocy nie byłoby w ogóle konieczne.