4 proste kroki, których możesz się nauczyć, jak zrobić makramę na krześle

Czy jesteś zainteresowany uzyskaniem tego idealnego krzesła i zastanawiasz się, jak ułożyć krzesło w mniej niż pięciu krokach? W erze, w której majsterkowanie jest na szczycie, każdy chce przedmiotów, które będą pasować do wielu tematów, które zdecydują się na swój dom. Musisz spojrzeć na te misternie tkane krzesła, które nie tylko same w sobie są piękne, ale także stanowią element, który pasuje i wzbogaca każde otoczenie.

Makrama to przedmiot wykonany ręcznie przy użyciu różnych wiązań i sznurków, aby złożyć nowy materiał. Wzory wykonane przy użyciu tych węzłów i kombinacji różnych rozmiarów sznurków tworzą bardzo unikalny splot, który można wykorzystać jako tkaninę na tkaninę lub pokrycie i części mebli. Ukształtowana linia i geometryczne powierzchnie sprawiają, że makrama jest faworytem do podkreślania nudnych i prostych widoków.

4 proste kroki

Makrama prawie wpadła w otchłań, zapomniana przez jakiś czas, kiedy była zarezerwowana tylko dla plaży i bohemy. Na szczęście trendy w modzie lubią poruszać się cyklicznie, a makrama mogła wrócić, a nawet tworzyć lepsze i odważniejsze zestawy w czasach nowożytnych. Jest w stanie wejść na prawie każdą platformę, o ile w grę wchodzi tekstylia.

Łatwe kroki w tworzeniu krzesła do makramy

Chociaż historia makramy sugeruje, że zaczęła ona stawać się widoczna jako draperie ścienne, możesz wyobrażać ją sobie bardziej w hamakach i kapeluszach. Nawet marynarze wykonywali te rzemiosło, gdy byli na morzu, więc makramy w przedmiotach, takich jak krzesła i łóżeczka, są bardzo popularne nawet do dziś.

Prawdopodobnie zastanawiasz się nad stworzeniem krzesła makramy dla siebie, więc oto kilka kroków, na których możesz polegać:

Krok 1. Wybierz kilka materiałów tkackich

Jakość twojego krzesła makramy będzie zależeć od użytych materiałów. Chociaż użycie wysokiej klasy przewodów do krzesła wydaje się doskonałym pomysłem, sugerujemy, abyś się nad tym zastanowił. Wysokiej jakości materiały dają produkty wysokiej jakości, dlaczego więc nie?

Jeśli to Twój pierwszy projekt, musisz się skupić na nauce i doskonaleniu sztuki tkania. W takich projektach drogie materiały zostaną zniszczone i zmarnowane, jeśli nie skupisz się na prawidłowym tworzeniu węzłów.

Oczywiście nie oznacza to, że powinieneś używać zniszczonych przedmiotów. Zamiast tego wybierz produkty średniej lub nieco wyższej jakości, na których warto ćwiczyć.

Rzeczy, które musisz przygotować to:

  • Krzesło
  • Sznur do makramy
  • Duży szydełko
  • Nożyczki i
  • Lżejszy

W tym artykule skupimy się na robieniu makramy na składanym krześle ze stali lub aluminium. Kiedy już opanujesz, jak to zrobić na prostym krześle, kolejne z pewnością przebiegną gładko, niezależnie od tego, czy używasz innej ramy, czy skomplikowanych wzorów.

Krok 2. Usuń wszystkie tkaniny z krzesła

Krzesła stalowe i aluminiowe zwykle wykorzystują grube tkaniny jako powierzchnie podparcia siedziska i oparcia. Te tkaniny są wszyte na brzegach ramy. Możesz je łatwo usunąć nożyczkami.

Przed rozpoczęciem tkania wyczyść krzesło, aż pozostanie tylko rama. Jeśli poprzednia tkanina używała kleju lub innego rodzaju kleju, upewnij się, że usuniesz go z krzesła przez skrobanie lub za pomocą rozpuszczalnika.

Krok 3. Zacznij tkać pionowo

Na początek zawiąż kwadratowy węzeł na krawędzi siedziska krzesła najbliżej ciebie, pozostawiając około 3-4 cale nici w kierunku końca sznurka. Trzymaj ten koniec wewnątrz krzesła, a następnie delikatnie przeciągnij dłuższy koniec przez krawędź najbliżej ciebie.

Przesuń linkę w kierunku oparcia krzesła, pod krawędź wspólną dla siedzenia i oparcia, a następnie wokół górnej krawędzi oparcia.

Zrób pętlę wokół palca ruchomym końcem i umieść ją na zewnętrznej stronie pionowego splotu. Włóż jeden z twoich szydełków do tej pętli i dokręć go na miejscu. Przenieś ruchomy koniec pod dolną krawędź, a następnie wokół krawędzi siedzenia od góry.

Ponownie utwórz pętlę z ruchomym końcem i przytrzymaj ją na miejscu za pomocą kolejnego szydełka. Pociągnij ruchomy koniec z powrotem do górnej krawędzi w ten sam sposób i użyj szydełka, aby utworzyć pętlę łańcuszka, wkładając nową pętlę do poprzednio trzymanej pętli.

Idź tam iz powrotem z tą procedurą, aż dotrzesz do części krawędzi, w których rama zaczyna się zakrzywiać. Aby zakończyć splot pionowy, zablokuj ruchomy koniec kwadratowym węzłem w kierunku wewnętrznej krawędzi. Lekko przypalamy brzeg sznurka zapalniczką do całego sznurka.

Krok 4. Dodaj poziomy splot

Rozpocznij splot poziomy w tym samym rogu co pionowy z tym samym węzłem kwadratowym. Twój poziomy splot będzie tym, który tworzy wzory na twoim krześle, poruszając się w górę i w dół pionowego splotu.

Przełóż ruchomy koniec nad dwoma lub trzema pionowymi linkami, a następnie pod dwoma lub trzema pionowymi linkami. Zrób to na przemian, aby stworzyć wzór w kratkę.

Następnie możesz zawinąć ruch w krawędzie w taki sam sposób, jak w przypadku pionowego splotu. Jednak splot poziomy przebiega od lewej do prawej lub odwrotnie, z jedną częścią na siedzisku, która kończy się na krawędzi oparcia.

Rozpocznij poziomy splot oparcia od rogu w pobliżu krawędzi siedziska, idąc od lewej do prawej, w kierunku góry. Rozpocznij i wykonaj te same kroki, co splot siedziska, zgodnie z twoim wzorem i zablokuj kwadratowy węzeł.

Wniosek

Możesz nauczyć się innych technik tkackich, które rozwiązują Twoje obawy związane z makramowaniem krzesła z bardziej zaawansowanymi i skomplikowanymi węzłami. W makramie chodzi przecież o węzły i umiejętności tkackie, więc im twardsze węzły, tym lepsze są twoje produkty.