4 proste kroki, jak zrobić pokrowce na krzesła ślubne

Istnieje podstawowy proces tworzenia pokrowców na krzesła ślubne i jest na tyle prosty, że nie trzeba wynajmować gotowych krzeseł. Robienie dekoracji ślubnych nie tylko sprawi, że wszystko będzie warte zachodu, ale także sprawi, że Twój dzień będzie niezapomniany.

Jakich tkanin i dekoracji można używać?

Pokrowce na siedzenia

Możesz myśleć o tych okładkach jako znajomych i prostych, szczególnie w gospodarstwie domowym, ale są one bardzo wszechstronne. Możesz użyć pokrowców, które mają przyciągający wzrok design, jako tkaniny do wykorzystania na krzesłach weselnych.

4 proste kroki

Znaki

Planujesz małą imprezę tylko dla Ciebie i rodziny Twojego partnera? Umieszczanie znaków na oparciach składanych krzeseł nadaje im osobistą i kreatywną atmosferę. Stworzone przez Ciebie postacie mogą powiedzieć wiele rzeczy, których chcesz — więc bądź kreatywny!

Wstążki

Umieszczenie kwiatka i drapowanie wstążek po jednej stronie krzesła to prosty, ale elegancki sposób na ożywienie krzeseł na imprezie. Możesz go używać przy wielu okazjach, takich jak wesele, przyjęcia urodzinowe lub baby shower.

Kwiaty

Istnieje wiele różnych kwiatów, które mogą dodać koloru i zapachu do siedzeń Twoich gości. Ten projekt zapewni im wygodę i sprawi, że ich doświadczenie podczas imprezy będzie niezapomniane. Kwiaty przynoszą radość i uśmiech na każdej twarzy, więc wykorzystaj je, gdy masz okazję.

Pokrowce na krzesła

Jeśli chcesz wsunąć pokrowiec na krzesło, możesz użyć zwykłych pokrowców na krzesła. Dodanie kawałka tkaniny w innym kolorze sprawi, że będzie wyglądać elegancko i prosto.

Projekty pokrowców na krzesła

1. Warstwy jutowe

Użycie tkaniny z juty i nałożenie jej na koronkę daje niesamowity efekt pokrowce na krzesło. Jeśli wolisz mieć pod sobą pokrowiec na krzesło, użyj zwykłego białego.

2. Puszyste kucyki

Okapy na krzesła, które są ciasne u góry, ale puszyste i spływają po tylnej części krzesła, dodają wiele wymiarów Twojemu projektowi.

3. Chusty z ćwiekami

Czasami kolory Twojego motywu mogą powodować nijaką kombinację, która może wpłynąć na wygląd Twojego krzesła. Dodanie kilku chust z ćwiekami lub klejnotami dodaje elegancji.

4. Zwykłe wzory

Jeśli chcesz zachować prostą paletę kolorów, ale nie chcesz, aby skutkowało to nieatrakcyjnym pokryciem krzesła, wybierz pokrowce o eleganckim wyglądzie.

5. Okładki z koralikami

Gładkie pokrowce na krzesła mogą być połączone ze sznurkami koralików z tyłu, dzięki czemu Twoi goście poczują się wyjątkowo podczas ceremonii ślubnej.

Korzyści z używania pokrowców na krzesła

  • Koordynacja

Pokrowce na krzesła w cudowny sposób ratują Twoje wydarzenie, nawet jeśli masz niedopasowane dekoracje i meble. Kombinacja kolorów Twoich pokrowców harmonizuje z Twoimi dekoracjami od sufitu po podłogę. Możesz również włączyć tkaniny, które sprawią, że inne tkaniny lub wzory będą zauważalne.

  • Dużo odmian

Projektując swoje wydarzenie, masz szansę mieszać i łączyć z wieloma wzorami i kolorami! Wraz z pojawiającymi się co miesiąc nowymi trendami, możesz wybrać inne kombinacje, aby pokrowce na krzesła wyglądały elegancko. Jeśli nie masz budżetu na nowe tkaniny i krzesła, możesz dodać niedrogie dekoracje i materiały pasujące do tych, które masz.

  • Łatwe pranie

Wiele pokrowców na krzesła można prać, a jeśli zastosujesz się do odpowiednich instrukcji prania, te pokrowce będą jak nowe. Z tego powodu jest również bardzo przystępny cenowo, ponieważ nie trzeba kupować nowego po każdym użyciu.

  • Zakrycie

Pokrowce na krzesła nie tylko sprawiają, że Twoje krzesła wyglądają elegancko, ale także pomagają chronić te, których używałeś. Jeśli masz napięty budżet, ale masz stare drewniane krzesła, użycie pokrowców sprawi, że będzie wyglądać jak zupełnie nowe krzesło. Możesz użyć rozciągliwych pokrowców na krzesła, aby uzyskać większy obszar pokrycia.

  • Ochrona

Jeśli będziesz korzystać z krzeseł babci, ale boisz się ich poplamić lub wylać na nie napoje, rozważ założenie pokrowca na krzesło.

Kroki tworzenia pokrowców na krzesła ślubne

Krok 1. Zacznij od zmierzenia krzesła, którego będziesz używać, od jego górnej części do stóp. Zmierz również plecy, nogi i siedzenie.

Krok 2. Dodaj wszystkie wymiary, aby poznać całkowitą długość materiału, którego będziesz używać. Dodaj jeszcze kilka centymetrów jako dodatek, gdy zbierzesz materiał z tyłu krzesła.

Krok 3. Umieść przycięty odcinek materiału na krześle i zabezpiecz go na miejscu, zawiązując kokardę.

Krok 4. Dodaj wybrane dekoracje, takie jak kwiaty, koraliki i wiele innych.

Wniosek

Umiejętność wykonania pokrowców na krzesła ślubne sprawia, że ​​jest to dla Ciebie przystępne cenowo, zwłaszcza jeśli nie masz wystarczająco dużo pieniędzy. Biorąc pod uwagę, że możesz użyć innych tkanin i krzeseł, nadal możesz zrobić elegancki pokrowiec na krzesło z prostych materiałów, które masz, wykonując czynności wymienione powyżej.