4 najlepsze i łatwe metody utkania siedziska na krześle

Planujesz zmienić siedzisko swojego ulubionego krzesła i zastanawiasz się, jak utkać siedzisko krzesła? Cóż, czytaj dalej ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o robieniu tego!

Materiały, których można użyć do tkania siedziska krzesła

Zanim do tego przejdziemy, trzeba wiedzieć, z jakich materiałów można utkać siedzisko krzesła. Oto kilka materiałów, z których możesz wybierać:

4 najlepsze i łatwe metody utkania siedziska na krześle
 • Lina (paracord, lina nylonowa, gruby sznurek, lina bawełniana lub syntetyczna lina konopna)
 • Taśmy (juta, nylon lub bawełna)
 • Tkanina (dowolny nadający się do użytku pasek materiału)
 • Taśma wstrząsająca
 • Metody prawidłowego tkania siedzeń krzeseł

  Metoda nr 1. Korzystanie z liny

  Na początek zbierz wszystkie potrzebne materiały, takie jak pożądana lina, drewniane przekładki, szydełko i krzesło.

  Zawiąż swój pierwszy węzeł goździkowy na dowolnym bocznym słupku krzesła. Zauważ, że musisz przesunąć go do rogu.

  Umieść drewnianą podkładkę prostopadle do węzła. Następnie zacznij owijać linę wokół siedziska krzesła.

  Upewnij się, że przeniesiesz go na drewnianą przekładkę po przeciwnej stronie, aż dotrze z powrotem do miejsca, w którym zacząłeś. Co pięć obrotów zrób miejsce, owijając sznurek wokół każdego bocznego drążka.

  Kontynuuj ten proces, aż całe siedzenie zostanie pokryte. Następnie powtórz tę samą procedurę po przeciwnej stronie.

  Zauważysz jednak, że przestrzeń będzie się zwężać, więc upewnij się, że użyjesz mniejszej drewnianej przekładki lub szydełka. Po utkaniu siedziska krzesła, rozłóż równomiernie linę i zabezpiecz koniec sznurka.

  Metoda nr 2. Korzystanie z taśmy

  Na początek przygotuj taśmę (najlepiej o szerokości 2 cali), nożyczki, zszywacz i taśmę mierniczą. Następnie zacznij mierzyć długość siedziska od przodu do tyłu iz boku na bok. Dodaj dodatkowe dwa cale do obu pomiarów.

  Rozpocznij cięcie taśmy zgodnie z wymiarami. Odłóż taśmę na dwie grupy, aby uniknąć nieporozumień.

  Umieść pierwszy pasek na środku siedziska krzesła. Wsuń pół cala na koniec paska i zszyj go z tyłu krzesła. Następnie rozciągnij drugi koniec i zapnij z przodu.

  Dołącz pozostałe paski w tym samym procesie. Zamień je od lewej do prawej, aby zapewnić sobie odstępy. W razie potrzeby przytnij ostatnie paski z każdej strony.

  W przypadku drugiej warstwy połóż pierwszy pasek na środku siedziska. Musisz jednak zszyć tylko jedną stronę. Powtórz ten proces, zmieniając paski od lewej do prawej.

  Następnie chwyć niezszytą część taśmy i zacznij tkać ją do pierwszej warstwy. Po zakończeniu przymocuj go do krzesła. Następnie zszyj i zszyj wszystkie pozostałe taśmy.

  Jeśli chcesz zakryć zszywki i upiększyć swoje krzesło z płetwą, możesz założyć główki gwoździ tapicerskich.

  Metoda nr 3. Korzystanie z tkaniny

  Przygotuj pożądane paski materiału w zależności od koloru i wzoru, który chcesz. Następnie zacznij wiązać paski materiału wokół i pod siedziskiem krzesła. Powtarzaj proces wiązania, aż siedzisko krzesła zostanie zakryte.

  W procesie tkania zacznij tkać drugą warstwę na pierwszej warstwie tkaniny. Możesz robić na drutach na górze i odwrócić krzesło do góry nogami, aby splotować na dole. Zwiąż oba końce razem.

  Odwróć krzesło z powrotem i kontynuuj dodawanie kolejnych pasków do procesu tkania. Gdy siedzenie zostanie zakryte, przypnij luźne nitki i gotowe!

  Metoda nr 4. Korzystanie z taśmy wstrząsającej

  Najpierw zdobądź materiały, takie jak taśma do wytrząsania, linijka, nici, igły, nożyczki, zacisk i pianka.

  Przytnij piankę dokładnie tak, jak siedzisko Twojego krzesła. Wytnij cal w każdym rogu pianki.

  Następnie odłóż piankę na bok. Rozwiń taśmę shakera i przełóż jeden koniec pod przedni szczebel.

  Następnie użyj zacisku, aby zacisnąć go z tyłu szczebla, aby zabezpieczyć go na chwilę. Zacznij owijać materiał wokół siedziska krzesła. Po owinięciu nim całego siedziska, włóż piankę do przestrzeni między owiniętą taśmą shaker.

  Mocno pociągnij taśmę shakera, ale nie za mocno. Dostosuj go, aby zagęścić taśmę wytrząsarki, ale uważaj, aby nie zachodził na taśmę.

  Aby dodać drugą warstwę, zszyj koniec pierwszej taśmy z drugim końcem drugiej taśmy. Następnie owiń drugą taśmę z tyłu siedzenia i zacznij tkać na górze od lewej do prawej.

  Kontynuuj proces, aż wzór zostanie ukończony. Następnie odetnij koniec i zszyj go na pierwszej warstwie. Aby wypełnić wolne miejsca na krześle, możesz dodać więcej taśmy do wytrząsania, ale pamiętaj, aby je dobrze zszyć.

  Wniosek

  Jeśli planujesz zmienić miejsce na krześle, nie musisz się już zastanawiać. Ponieważ ten artykuł poprowadził Cię, jak utkać siedzisko krzesła, możesz teraz zmienić siedzisko swojego ulubionego krzesła, kiedy tylko chcesz!