3-stopniowy przewodnik dotyczący łatwego malowania skórzanego krzesła

Pokażemy Ci, jak wybrać najlepszą farbę do skóry i podpowiemy, jak pomalować skórzane krzesło. Dzięki łatwej w użyciu farbie do skóry możesz przywrócić stary mebel do modnego charakteru.

Możesz mieć dylemat ocalenia tego, co zostało z krzesła, a może po prostu masz ochotę zmienić je w coś nowego i innego. Wszystko, co nadal działa, zawsze warto przywrócić i ocalić.

3-stopniowy przewodnik dotyczący łatwego malowania skórzanego krzesła

Poprzez ten informacyjny artykuł pomożemy Ci dowiedzieć się, jak pomalować skórzane krzesło i podstawowe informacje, które musisz znać!

Jak maluje się skórzane krzesło?

Te same stare kolory skóry mogą Cię znudzić w dni, kiedy chcesz czegoś żywego. Jeśli znudziła Ci się odcień skórzanego fotela i cieszysz się nową paletą kolorów pasującą do Twojego miejsca, możesz pożegnać się ze starym odcieniem czerni.

Czy wiesz, że farba do skóry może być stosowana na praktycznie każdej formie skóry? Ma to na celu naprawę lub modyfikację jego koloru lub zastosowanie zabawnych wzorów. To proste i niezbyt kosztowne, jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Materiały, których będziesz potrzebować

Aby pomalować skórzane krzesło, będziesz potrzebować środka czyszczącego na bazie alkoholu, miękkiej szmatki, taśmy malarskiej, starych gazet lub ściereczki oraz farby w sprayu do tkanin i winylu w wybranym kolorze.

Krok 1. Przygotuj i umyj

Przygotuj potrzebne materiały i umieść je wszystkie w jednym miejscu. Skórzane krzesło umyj delikatnie i dokładnie za pomocą środka czyszczącego na bazie alkoholu i wyszczotkuj miękką ściereczką.

Uważaj, aby nie uszkodzić skóry podczas usuwania brudu, oleju, tłuszczu i plam. Po upewnieniu się, że krzesło jest czyste, pozostaw je do wyschnięcia na co najmniej godzinę.

Krok 2. Przyklej krzesło

Dodaj taśmę malarską do obszaru, którego potrzebujesz, aby uniknąć malowania. Pamiętaj, aby nakleić taśmę nawet na małych obszarach, ponieważ może to wpłynąć na gotowy produkt.

Musisz także wziąć pod uwagę miejsce, w którym będziesz go malować. Musi być dobrze wentylowany i mieć wystarczająco dużo miejsca do poruszania się.

Krok 3. Proces malowania

Przed rozpoczęciem malowania umieść krzesło w starych gazetach lub na jednorazowej suchej ściereczce. Rozmiar powinien być większy niż krzesło. Następnie potrząsaj farbą przez minutę.

Możesz teraz zacząć nakładać farbę powoli w odległości co najmniej 6 cali od krzesła. Pomoże to w zmniejszeniu szans na zacieki farby. Po pomalowaniu całego krzesła lub obszarów, które chcesz pomalować, pozostaw je do wyschnięcia na godzinę lub dwie przed nałożeniem drugiej warstwy.

Następnie pozostaw do wyschnięcia na co najmniej 4 godziny. Możesz powtórzyć proces do trzeciej warstwy, aby uzyskać pożądany kolor. Następnie możesz ostrożnie usunąć taśmę malarską.

Jakiego rodzaju farby można użyć na skórze?

Istnieją różne rodzaje farb do skóry, których możesz użyć. Farba do skóry, która jest courantem specjalnie zaprojektowanym do nakładania na skórę, jest dostępna w różnych kolorach, rodzajach i wykończeniach.

Akrylowe, metaliczne, perłowe, markery olejowe i farby w sprayu to tylko niektóre z opcji. Lakiery do skóry pomagają uszczelnić i chronić pomalowaną powierzchnię oraz zapewniają odporność na wodę i plamy.

Farba w sprayu do skóry może być stosowana na różnych powierzchniach, w tym na skórze, winylu i plastiku. Może być stosowany do odmładzania lub zmiany koloru dowolnej z tych powierzchni, w zależności od ich stanu. Ponadto, jeśli zostanie wykonany prawidłowo, będzie wyglądał naturalnie i nie będzie się łuszczył ani ścierał.

Dostępne są farby nakładane pędzlem oraz farby w sprayu. Większość z tych farb ma skład akrylowy. Możesz również użyć markerów, aby dodać szczegóły do ​​swojego projektu.

Jaka jest najlepsza farba do użycia na skórzanych meblach?

Istnieje kilka odmian farb specjalnie zaprojektowanych do stosowania na skórze. Farby akrylowe do skóry są uważane za farby wodorozpuszczalne. Są łatwe w mieszaniu i można je szybko prać i ponownie nakładać.

Jeśli zależy Ci na metalicznym wykończeniu, możesz wybrać metaliczny lakier do skóry. Nadaje lśniący wygląd z długotrwałymi kolorami. Jeśli nie, możesz użyć perłowych farb do skóry, które nadają różnorodny połysk.

Jeśli jednak wolisz coś trwałego, możesz użyć barwnika do skóry. Wnika w tkaninę i jest odporny na blaknięcie i pęknięcia, kurz, blaknięcie i plamy.

Wniosek

Umiejętność malowania skórzanego krzesła jest łatwa i wykonalna. Pamiętaj tylko, aby rozważyć kroki i być cierpliwym, ponieważ wymaga to długiego oczekiwania. Radzimy również zakupić dodatkowe farby na wszelki wypadek.

Wskazane jest również zakrycie twarzy i nosa, aby się chronić. Musisz dokładnie wybrać rodzaj farby, której będziesz używać. Bądź kreatywny i bądź gotowy, aby w końcu pożegnać się ze swoim starym i zardzewiałym krzesłem.