3 sposoby regulacji obrotu na krześle wypoczynkowym

Wszyscy lubimy się zrelaksować. Jest coś w odciążeniu i oglądaniu ulubionego programu telewizyjnego, co sprawia, że ​​czujemy się dobrze. Problem polega na tym, jak czujesz się komfortowo?

Nie zawsze łatwo jest znaleźć idealną pozycję, zwłaszcza jeśli siedzisz na leżaku bez podłokietników! Być może będziesz musiał dostosować działanie obrotu na krześle, ale jak? W tym poście na blogu omówimy 11 sposobów regulacji obrotu fotela wypoczynkowego, abyś w końcu mógł się zrelaksować w dobrym stylu!

3 sposoby regulacji obrotu na krześle wypoczynkowym

Sposoby regulacji obrotu na fotelu wypoczynkowym

Pierwszym krokiem do wyregulowania obrotu na krześle wypoczynkowym jest zakup fotela. Kupując nowy leżak, upewnij się, że ma on podłokietniki i upewnij się, że są one wystarczająco wysokie, aby plecy nie dotykały siedziska krzesła, ale także nie za nisko, gdzie nie można ich regulować ani dotykać.

Pomoże Ci to siedzieć w bardziej wyprostowanej pozycji, dzięki czemu Twoje plecy będą przez cały czas w pełni podparte, co znacznie ułatwi regulację obrotu na leżaku!

Drugim krokiem w regulacji obrotu na leżance jest regulacja pochylenia leżanki. Pochylenie można regulować, regulując oparcie krzesła.

Jeśli Twój leżak ma nieodpowiednie nachylenie, spróbuj wyregulować kąt zagłówka, aby wygodniej było regulować obrót na fotelu!

Trzecim krokiem do regulacji obrotu w fotelu jest regulacja wysokości podłokietników. Regulowane podłokietniki to świetny sposób na regulację obrotu fotela! Ramiona można podnosić lub opuszczać, pociągając za dźwignię.

Będziesz chciał, aby wysokość podłokietnika regulowała obrót na leżaku, aby ustawić górną część ciała pod wygodnym kątem, aby nie leżała płasko, lub jak regulować obrót na leżaku.

Co to jest krzesło obrotowe Lounge?

Fotel to rodzaj mebli, na których nie ma podłokietników. Brzmi niewygodnie, prawda?

Jak smarować krzesła obrotowe wypoczynkowe

Istnieją dwa rodzaje lubrykantów, których możesz użyć, aby upewnić się, że Twój fotel porusza się tak płynnie, jak to możliwe. Jedna opcja to lekki olej maszynowy, a druga to spray do sprężarki powietrza, który działa jak WD-40. (więcej informacji)

Ile kosztuje fotel obrotowy Lounge?

Nie dowiesz się, ile kosztuje dobry fotel. Wszystkie są wyceniane inaczej w zależności od użytego materiału i liczby funkcji.

Ile czasu zajmuje krzesło obrotowe Lounge?

Kiedy patrzysz na to, ile czasu to zajmie, najlepiej określić to po złożeniu nowego siedzenia. Jeśli nigdy wcześniej nie składałeś mebli, nie wiadomo, jak długo to zajmie – ale większość ludzi mówi, że około 30 minut na osobę na montaż przy dwóch lub więcej pracujących nad nim!

Fotele wypoczynkowe mogą być używane w prawie każdym pomieszczeniu w domu, w którym chcesz się zrelaksować i uzyskać trochę przestojów w pracy, szkole lub życiu rodzinnym. Ponadto te siedzenia to wspaniałe meble, które uzupełniają inne przestrzenie mieszkalne, takie jak salon.

Fotel jest jednym z najpopularniejszych mebli w domu, ale ile tak naprawdę wiesz o tym, jak działają i jakie funkcje mogą zaoferować? Przeczytaj wszystkie te informacje tutaj!

Ile jest różnych rodzajów?

Dostępne są trzy rodzaje krzeseł: tapicerowane, drewniane z wyściełanymi poduszkami lub metalowe stelaże bez wyściełania. Wybrany rodzaj zależy w dużej mierze od osobistych preferencji, a także od tego, jak często będzie używany, ponieważ niektóre materiały są lepiej przystosowane do zużycia niż inne.

Jaki styl powinienem wybrać?

Ta decyzja sprowadza się również do poziomu komfortu – jeśli chcesz czegoś miękkiego i pluszowego, wybierz krzesło tapicerowane, jeśli szukasz czegoś sztywniejszego, najlepiej będzie stelaż drewniany.

Jakie są najpopularniejsze funkcje?

W dzisiejszych czasach jest wiele opcji w sklepie i nierzadko można znaleźć krzesła obrotowe z podłokietnikami lub bez, poduszki po obu stronach krzesła, dzięki czemu dwie osoby mogą się zwinąć w kłębek, leżanki, fotele na biegunach… Ty to nazywasz!

Jak one działają?

Większość krzeseł jest wyposażona w co najmniej jedną dźwignię w pobliżu podstawy, która kontroluje, jak daleko do tyłu lub do przodu przesuwa się siedzisko – poluzuj ją, przekręcając w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara i pchając w dół, aż osiągniesz żądaną pozycję.

W przypadku podłokietników: dociśnij do siebie z obu stron (lub użyj tego, co jest łatwiejsze), aby zwolnić podłokietniki, a następnie wyciągnij je, aby przesunąć je do tyłu.

Do leżenia: w pobliżu twoich stóp będzie dźwignia, która służy do pchania w górę i w dół; pchnij w górę, aż osiągniesz pożądany kąt (lub jak najdalej do tyłu) i pociągnij do siebie, jeśli chcesz jeszcze wygodniej uczyć się przy podstawie krzesła.

Czego powinienem szukać w wysokiej jakości krześle obrotowym?

Pomijając to, jak dobrze są skonstruowane – jak trwałe wydają się materiały, jak łatwo wszystko można dopasować itp.? – wygoda również może być ważna!

Spójrz na takie rzeczy, jak pneumatyczne mechanizmy regulacji siedziska, które pozwolą Ci kontrolować, ile powietrza jest pompowane do różnych części siedziska lub czy podstawa krzesła jest nieco bardziej ergonomicznie zaprojektowana.

Wiele osób jest zaskoczonych, jak ciężkie mogą być te krzesła! Może się wydawać, że po prostu podnosisz fotel, ale wiele modeli na rynku waży od 100 do 200 funtów, więc warto mieć jakąś pomoc w ich włożeniu, jeśli nie są już zmontowane.

Upewnij się, że krzesło obrotowe ma co najmniej dwie lub trzy różne pozycje, w których będzie spoczywać, gdy nie jest używane – w ten sposób zawsze będziesz wiedział, jak dostosować jego wysokość w zależności od tego, jak wysoka (lub niska!) osoba na nim siedzi następny będzie!