12 majsterkowiczów, jak zrobić drewniane krzesło rozkładane

Drewniane fotele rozkładane to świetny sposób na maksymalne wykorzystanie przestrzeni na zewnątrz. Kolejną zaletą jest to, że są stosunkowo łatwe w budowie! Wszystko czego potrzebujesz to drewno, śruby i narzędzia, takie jak piła lub wiertarka.

Kolejne kroki, jak zrobić drewniany fotel rozkładany, pokażą, jak proste może to być:

12 majsterkowiczów

Kroki tworzenia drewnianego fotela rozkładanego

Krok 1. Wytnij kawałki na oparcie i podłokietniki z tarcicy 2×4 za pomocą piły stołowej

Krok 2. Wywierć otwory na każdym końcu każdego elementu, aby przymocować je za pomocą dwóch wkrętów do drewna 1/4 cala

Krok 3. Wyrównaj jeden koniec każdego oparcia, mierząc 3 cale z każdej strony (szerokość), a następnie zmierz 9 cali w dół z każdej strony (długość) i użyj kwadratu stolarskiego. Pokrój dwa kawałki drewna na odcinki 12 cali i wywierć otwory na każdym końcu każdego kawałka, tak jak w przypadku oparcia i podłokietnika

Krok 4. Wyprostuj jeden koniec każdej nogi, mierząc cal z każdej strony (szerokość), a następnie zmierz 11 cali w dół z każdej strony i użyj kwadratu stolarskiego.

Krok 5. Wytnij dwa kawałki drewna na kawałki o szerokości 18 cali i wystarczająco długie, aby odpowiadały długości dolnej deski krzesła. Wywierć otwory na każdym końcu każdego kawałka.

Krok 6. Wyrównaj górną deskę na krześle z tą dolną deską, wywierć dwa otwory w każdym rogu, w którym się przecinają. Gruba część określa, jak głęboko w dolną deskę powinna wchodzić górna deska i jak daleko wystaje

Krok 7. Wywierć otwór w jednym końcu każdej nogi, gdzie stykają się z dolną przednią krawędzią. Pokrój dwa kawałki drewna na kawałki, tak aby były wystarczająco długie, aby były nieco krótsze niż wysokość od dolnej przedniej krawędzi do górnego tylnego rogu każdego kawałka

Krok 8. Wbij kawałki drewna w te otwory, aby tworzyły kąt prosty, a następnie wywierć jeszcze dwa otwory i wbij je.

Wywierć jeszcze dwa otwory po drugiej stronie każdej nogi, gdzie styka się z tylną krawędzią, około czterech cali od każdego końca. Wytnij kolejny kawałek drewna tak długo, jak chcesz mieć krzesło, i wywierć jeszcze dwa otwory w przedniej krawędzi tego kawałka.

Krok 9. Wciśnij te kawałki w nogi, aby przeszły przez otwory obu nóg po obu stronach. Wywierć otwory pilotażowe prosto z każdego końca nowej poprzeczki. Wkręć go na miejsce za pomocą śrub w odległości około jednego cala na całym obwodzie.

Krok 10. Wywierć otwory pilotażowe w górnej części każdej nogi, a następnie wkręć śruby, aby je zamocować. Wytnij jeszcze dwa kawałki drewna tak długo, jak chcesz, aby było szerokie siedzisko krzesła i przybij je lub przykręć po obu stronach poprzeczki, tak aby tworzyły prostokąt z kwadratowymi narożnikami.

Jeśli chcesz, przymocuj coś pod spodem jako wsparcie, gdy jest w trybie pochylenia.

Krok 11. Zaznacz, jak długa ma być szerokość siedziska. Odetnij prostą linię od tego, jak daleko od jednego końca chcesz, jak głęboko, jak szeroko tniesz u góry. Być może trzeba będzie jeszcze raz zaznaczyć, jak wysoko, na jakiej stronie oparcia krzesła się spotyka, z bokiem siedzenia.

Krok 12. Odetnij drugi koniec, o ile chcesz odchylić krzesło i jak długo będzie ono szerokie po złożeniu lub rozłożeniu.

Jak zapobiegać uszkodzeniom na fotelu rozkładanym

Jeśli nie planujesz kupować pokrowca, jednym ze sposobów zapobiegania zadrapaniom i zabrudzeniom jest użycie filcu lub innego materiału, który można łatwo wytrzeć. Pomoże to również przedłużyć trwałość krzesła!

Jak zrobić własny pokrowiec na krzesło do rozkładania

Wiązanie pokrowców na fotele za pomocą węzłów może stworzyć schludny i czysty wygląd. Możesz również wybrać różne tkaniny, kolory lub wzory, aby wyglądać jak pokrowiec na krzesło!

Jak zaoszczędzić pieniądze na fotelu rozkładanym

Świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest użycie różnych materiałów, które są bardziej przystępne cenowo, takich jak sklejka, a nie drogie drewno twarde. Jedynym minusem jest to, że sklejka może z czasem wyginać się i wypaczać.

Jak odkurzać brudne krzesło rozkładane

Jednym z najlepszych sposobów czyszczenia fotela rozkładanego jest użycie odkurzacza ręcznego. Usunie włosy, brud i kurz zarówno z tapicerki, jak i wypełnienia z tkaniny.

Jak usunąć plamę z fotela rozkładanego

Aby usunąć plamę z tapicerki fotela z rozkładanym fotelem, użyj białego octu, ponieważ może on zneutralizować kolory i usunąć plamy.

Jak stworzyć podkładki na fotele

Dodatkowa wyściółka jest zawsze mile widziana, jeśli chcesz, aby Twoje krzesło się czuło! Ważne jest również, aby mieć między sobą a krzesłem jakąś ochronę, dlatego chcesz mieć pewność, że tkanina Twojego fotela jest chroniona.