11 kroków do obniżenia krzesła obrotowego Ikea

W tym poście na blogu dowiesz się, jak obniżyć krzesło obrotowe Ikea. To świetny sposób na zaoszczędzenie miejsca w domu i umożliwienie dzieciom i niższym osobom (lub tym, które po prostu mają krótkie nogi) korzystanie z zalet tego typu krzesła! Krzesła obrotowe to coś więcej niż tylko miejsce do siedzenia – mogą służyć jako biurko lub stół.

Kroki opuszczania krzesła obrotowego Ikea

Krok 1. Upewnij się, że krzesło nie jest używane przez inną osobę lub zwierzę. Połóż na podłodze dywanik, za pomocą którego złapiesz śruby, śruby i gwoździe.

11 kroków do obniżenia krzesła obrotowego Ikea

Krok 2. Sprawdź, ile miejsca pod krzesłem obrotowym potrzebujesz, aby zapewnić odstęp od innych mebli (np. kanapy). Zmierz tę przestrzeń za pomocą taśmy mierniczej od przodu krzesła do wymaganej odległości.

Krok 3. Umieść kawałek tektury lub coś innego, co można łatwo wyciąć na wierzchu dywanu i użyj go jako przewodnika, gdzie umieścić wszystkie te elementy: śruby (śruby), podkładki, nakrętki/podkładki, wiertarka , wiertło i coś do zabezpieczenia krzesła (np. linka bungee).

Krok 4. Ponownie użyj miarki. Tym razem, jak daleko od oparcia fotela obrotowego jest potrzebny do prześwitu. Wytnij ten pomiar nożem użytkowym i umieść go na wierzchu dywanu obok miejsca, w którym będziesz wiercić otwory.

Krok 5. Użyj swojej wiertarki, aby wykonać otwory, w których będziesz wkręcać śruby. Umieść podkładkę i nakrętkę po obu stronach krzesła, a następnie dokręć kluczem.

Krok 6. Usuń tekturę lub inny materiał z dywanu, zdejmij osłonę siedzenia, ciągnąc na zewnątrz, aż wszystkie cztery rogi uniosą się i odczepią na dole przed zdjęciem.

Krok 7. Odkręć śruby z przednich i tylnych (górnych) elementów, które zabezpieczają podłokietniki razem ze śrubokrętem lub kluczem. Delikatnie szarpnij z każdej strony, aż oddzielą się od siebie; powtórz po drugiej stronie.

Krok 8. Złóż z powrotem, jak obniżyć obrotowe siedzisko i przymocuj śrubami. Połóż krzesło do góry nogami na dywanie w wybranym miejscu.

Jak dbać o krzesło obrotowe

#1. Przechowuj krzesło czystą i suchą szmatką, aby chronić je przed kurzem

Gdy nie jest używane, przechowuj krzesło obrotowe Ikea przykryte czystą, suchą szmatką lub plastikowym pokrowcem. Pomoże to zapobiec przedostawaniu się brudu lub innych niechcianych rzeczy na meble i sprawi, że będą wyglądały jak najdłużej!

#2. Gdy krzesło jest przechowywane, sprawdź, czy nie ma żadnych uszkodzeń

Miej oko na to, jak radzą sobie Twoje meble, gdy nie są używane. Może się okazać, że są jakieś ukryte problemy, takie jak złamana noga lub pęknięte siedzenie!

Jeśli masz krzesło obrotowe i chcesz je wyczyścić:

 • Użyj łagodnego mydła i wody do czyszczenia siedziska lub w razie potrzeby użyj wybielacza
 • Użyj środka do czyszczenia tapicerki i szczotki do usuwania trudnych plam
 • Upewnij się, że nie ma luźnych śrub przed ponownym odłożeniem

Jeśli masz krzesło obrotowe z kółkami:

 • Najlepszym sposobem na usunięcie brudu z krzeseł jest użycie odkurzacza
 • Odkurz brud, a następnie użyj wilgotnej szmatki, aby wytrzeć resztki, a jeśli masz tłustą plamę, spróbuj użyć płynu do mycia naczyń rozcieńczonego wodą

Jeśli Twoje krzesło ma drewno:

 • Jeśli na drewnie w Twoich meblach są plamy, takie jak plamy z jedzenia; delikatnie zetrzyj je wilgotną szmatką lub jeśli masz tłustą plamę, spróbuj użyć płynu do mycia naczyń rozcieńczonego wodą
 • Możesz również użyć pasty do mebli, aby ożywić kolor i przywrócić blask swojemu drewnu

Jeśli Twoje krzesło ma materiał:

 • Usuń wszelkie rozlane plamy jedzenia, lekko nacierając je solą na mokry ręcznik papierowy
 • Jeśli masz tłustą plamę, spróbuj użyć płynu do mycia naczyń rozcieńczonego wodą. Aby uzyskać najlepsze wyniki, użyj niestrzępiącej się szmatki, a następnie spłucz ją w zimnej wodzie, aby uniknąć przeniesienia oleju z rąk na meble
 • Do usuwania uporczywych plam, takich jak czerwone wino lub atrament; nałóż alkohol i delikatnie wklep plamę niestrzępiącą się szmatką
 • Jeśli tkanina jest czyszczona tylko na sucho, zanieś ją do lokalnej pralni.

Jeśli masz metal lub plastik:

 • Oczyść uporczywe plamy na metalowych lub plastikowych krzesłach, delikatnie pocierając je wełną stalową i detergentem do naczyń przez godzinę. Natychmiast spłucz pozostałości mydła i wytrzyj pozostałości mydła niestrzępiącą się ściereczką
 • Nałóż swój ulubiony środek do polerowania i polerowania mebli, aby nadać im połysk.

Jak czyścić krzesło obrotowe Ikea

 • Wytrzyj obrotowe siedzisko wilgotną szmatką.
 • Odkurzane krzesło obrotowe Ikea, uważając, aby nie używać żadnych dodatków, które mogą zarysować wykończenie fotela obrotowego Ikea.
 • Wyczyść podłokietniki i podłokietniki wilgotną szmatką.
 • Odkurz krzesło suchą szmatką lub odkurz, jeśli chcesz być naprawdę dokładny.
 • Wytrzyj tylną część fotela obrotowego wilgotną mydłem do szorowania; spłucz i wytrzyj do czysta ręcznikiem osuszonym pomiędzy każdym ruchem.