Jaki rozmiar materaca pasuje do łóżka dla malucha? Najlepszy przewodnik

Odpowiedź na to, jaki rozmiar materaca pasuje do łóżeczka dla malucha, to 28 na 52 cale. Należy jednak spodziewać się pewnych odchyleń w tych wymiarach, w zależności od posiadanego łóżka dla malucha. Pamiętaj, że łóżko i materac musisz mieć w tym samym rozmiarze, podobnie jak przy zakupie innych materacy.

W tym artykule omówimy również, w jaki sposób możesz upewnić się, że otrzymany materac będzie najlepszy dla Twojego malucha. Czy Twoje dziecko jest w ogóle gotowe do korzystania z tego rodzaju łóżka? Dowiedz się więcej poniżej!

Jaki rozmiar materaca pasuje do łóżka dla malucha? Najlepszy przewodnik

Jaki rozmiar ma materac do łóżka dla malucha?

Chociaż mogą występować różnice w zależności od marki materaca i ramy, z której korzystasz; Materac do łóżka dla malucha ma zazwyczaj wymiary 28 na 52 cale. Ten rozmiar jest idealny dla małych dzieci, które wyrosły z łóżeczka. Łóżeczko dla malucha może być również pomocne dla dzieci o mniejszej budowie ciała.

Czy Twoje dziecko powinno przejść na łóżeczko dla malucha?

Tylko dlatego, że Twoje dziecko jest niemowlakiem nie oznacza od razu, że możesz przenieść je do tak zwanego łóżeczka dla malucha bez zastanowienia. Jednak powszechne jest, że dzieci w wieku od 18 do 24 miesięcy opuszczają łóżeczko, ponieważ w tym przedziale wiekowym zaczynają być bardziej aktywne i wychodzą z łóżeczka. Jeśli Twój maluch ma również około trzech stóp wzrostu, naraża go to na ryzyko wydostania się z łóżeczka i dla bezpieczeństwa najlepiej jest przejść do łóżka dla malucha.

Ostatecznie decydującymi czynnikami decydującymi o tym, aby dziecko korzystało z łóżeczka dla malucha, są jego cechy fizyczne, zachowanie i kamienie milowe. Gdy Twoje dziecko dorasta fizycznie i staje się bardziej zdolne do różnych ruchów, poręcze łóżeczka również stają się bardziej ryzykowne. Jak pomóc dziecku przystosować się do nowego łóżka?

Jak pomóc dziecku przejść na łóżeczko dla małego dziecka

Możesz pomyśleć, że Twoje dziecko jest za małe, aby coś zrozumieć, ale wyjaśnianie i rozmawianie z nim o tym nowym doświadczeniu powinno uczynić je bardziej ekscytującym i mniej przerażającym. Możesz wyjaśnić, że będzie korzystał z łóżka dla dużego dziecka i czego się spodziewać po tym nowym ulepszeniu. Możesz nawet uczynić to bardziej zabawnym, opowiadając historię, aby mieli postacie, z którymi można się odnieść.

Ale ponieważ korzystanie z łóżeczka dla malucha to nowe doświadczenie, chcesz przejść, gdy nie ma innych „dużych zmian”, z którymi Twoje dziecko musi się zmierzyć. Na przykład Twoje dziecko może zaczynać szkołę. Nie chcesz przytłoczyć swojego dziecka, ponieważ przetwarza wiele zmian jednocześnie.

Ostatnią wskazówką jest upewnienie się, że pora snu jest znajoma. Trzymaj się tych samych nocnych nawyków, aby Twoje dziecko czuło się swobodniej zasypiając. Możesz także uciąć sobie drzemki próbne z jego ulubioną pluszową zabawką, aby pomóc mu przyzwyczaić się do nowego łóżka.

Jakiego rodzaju materaca używasz do łóżka dla malucha?

Oprócz rozmiaru, kolejnym pytaniem, które przychodzi do głowy rodzicom, jest to, jaki konkretny rodzaj materaca sprawdza się w łóżeczku dla malucha. Możesz wybrać dowolny materiał o maksymalnej głębokości sześciu cali, aby osiągnąć idealny komfort dziecka. Niektórzy rodzice przysięgali również używać czegoś odpowiedniego, takiego jak pianka, zamiast sprężyny, aby wspierać rozwijające się ciało dziecka.

Najlepszy materac, jaki możesz mieć dla swojego malucha, to taki, który wspiera jego kręgosłup. Oznacza to, że powinna być wystarczająco twarda, aby dziecko nie zatapiała się zbyt głęboko, ale także wystarczająco miękka, aby zapewnić wygodę. Niektórzy lekarze zalecają również zmianę materaca co trzy lata w wieku od 0 do 10 lat, aby zapewnić dziecku idealną strukturę.

Czy łóżko dla malucha ma taki sam rozmiar jak materac do łóżeczka?

Chociaż etapy korzystania z łóżka zaczynają się od łóżeczka do łóżeczka dla małego dziecka, czy wiesz, że materac dla malucha mierzy tyle samo, co materac do łóżeczka? Dlatego materac do łóżeczka można zastosować również na ramie łóżeczka dla malucha. Jednak Twoje dziecko może preferować inny i nieco bardziej miękki materac, ponieważ materace używane w łóżeczkach są zwykle twardsze, aby utrzymać bardzo małe dziecko.

Czy łóżko dla malucha jest takie samo jak podwójne?

Łóżeczko dla malucha to nie to samo, co łóżko podwójne, ponieważ to drugie jest większe i służy jako kolejny etap, gdy Twoje dziecko wyrośnie z łóżka dla malucha. Pamiętaj, że podwójny materac może stać się leżanką, ponieważ ma 75 cali długości i 38 cali szerokości. Jednak niektórzy rodzice pomijają łóżeczko dla malucha i od razu każą dziecku korzystać z łóżeczka bliźniaczego, aby mogło je mieć aż do wieku nastoletniego.

Jedynym potencjalnym problemem dla malucha korzystającego z podwójnego materaca jest to, że może mieć trudności z dostosowaniem się do większego rozmiaru. Najlepiej byłoby rozważyć ten rozmiar łóżka tylko wtedy, gdy maluch ma co najmniej trzy lata lub ma około 35 cali wzrostu.

Wniosek

Jeśli maluch wyrósł ze swojego łóżeczka, czas przenieść go do łóżeczka. Ale czy wiesz, jaki rozmiar materaca pasuje do łóżeczka dla malucha? Mierzy 28 na 52 cale, co jest również tym samym rozmiarem co materac do łóżeczka.

Jednak chcesz uzyskać coś bardziej miękkiego, aby Twoje dziecko czuło się bardziej komfortowo. Niektórzy rodzice nawet całkowicie pomijają materac dla malucha i wybierają zamiast tego podwójne łóżko. Ogólnie rzecz biorąc, Twoja decyzja zależy od tego, czy materac dla malucha będzie idealny dla wzrostu Twojego dziecka i fizycznych kamieni milowych.