Jaki jest najlepszy materac dla osób cierpiących na fibromialgię?

Odpowiedzią na pytanie, jaki jest najlepszy materac dla osób cierpiących na fibromialgię, może być materac wewnętrzny, piankowy, hybrydowy lub materac dmuchany. Ale zanim uniesiesz brwi tymi opcjami, przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, dlaczego byłyby idealne, jeśli masz fibromialgię. Porozmawiamy nawet o tym, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze łóżka i jak spać z fibromialgią.

Fibromialgia jest przewlekłą chorobą, która może wpływać na jakość snu, ponieważ powoduje ból i sztywność ciała. Ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, są problemy ze snem, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jaki jest najlepszy materac dla osób cierpiących na fibromialgię?

Jaki jest najlepszy rodzaj materaca dla osób cierpiących na fibromialgię?

Lepiej jest znaleźć rodzaj materaca, który byłby najlepszy dla osób z fibromialgią, niż wymieniać wiele marek. Ponadto musisz również wziąć pod uwagę swoje indywidualne potrzeby i preferencje. Omówmy poniżej, dlaczego sprężyna wewnętrzna, piankowa, hybrydowa, a nawet dmuchana to najlepszy materac, jeśli zmagasz się z fibromialgią.

Wewnętrzna sprężyna

  • System cewek zapewnia sprężystą reakcję w porównaniu z innymi materacami
  • Znalezienie prawidłowej pozycji do spania z fibromialgią byłoby wygodniejsze, gdyby łóżko reagowało na ruch

Pianka

  • Kształtujące właściwości materaca piankowego zmniejszą nacisk na tkliwe punkty ciała, a tym samym złagodzą ból związany z fibromialgią
  • Osoby z fibromialgią, które również dzielą łóżko, nie odczuwałyby ruchu drugiej osoby 

Hybrydowy

  • Osoba z fibromialgią skorzystałaby z oddychalności materaca hybrydowego, ponieważ nie jest to czysta pianka
  • Materace hybrydowe nie są zbyt blisko ciała, ale nadal zapewniają ulgę w ucisku bez ciepła, które jest wyjątkowo nieprzyjemne w przypadku fibromialgii z powodu ograniczonego przepływu krwi

Łóżko dmuchane

  • Osoby z fibromialgią mogą lepiej spać, jeśli mogą dopasować materac do własnych upodobań każdej nocy
  • Możliwe jest również uczynienie materaca powietrznego wygodniejszym, a pacjent z fibromialgią może uzyskać takie same wrażenia podczas snu, jak w innych łóżkach, ale z korzyścią regulacji za naciśnięciem jednego przycisku

Jak wybrać materac do fibromialgii

Spójność

Jedną z pierwszych rzeczy, które należy sprawdzić przy wyborze najlepszego materaca na fibromialgię, jest jego twardość. Chcesz, aby materac był średnio twardy, ponieważ uzyskanie bardzo twardego lub bardzo miękkiego łóżka nie pomoże w złagodzeniu bólu i ucisku podczas leżenia. Jednak pozycja spania może również wpływać na idealną twardość łóżka.

Na przykład podkłady boczne z fibromialgią skorzystają, jeśli powierzchnia ma pewną amortyzację. Dzięki temu twoje ciało będzie w neutralnej pozycji i unikniesz zbytniego nacisku na ciężkie regiony. Ale poza tą pozycją zawsze możesz dostać twarde łóżko lub nauczyć się, jak usztywnić materac.

Zgodność

Materac, który przytuli twoje ciało, zapobiegnie uderzeniu punktów nacisku i pogorszy ból spowodowany fibromialgią. Dlatego potrzebujesz materaca modelującego, takiego jak pianka z pamięcią kształtu. Zdecyduj się jednak na łóżka piankowe z funkcją chłodzenia, ponieważ zatrzymywanie ciepła nigdy nie jest idealne dla osób żyjących z fibromialgią.

Możesz również dostać dowolny materac, który będzie reagował, gdy się położysz. Może to oznaczać materac hybrydowy, lateksowy, a nawet materac sprężynowy. Pamiętaj, że nie powinieneś czuć się uwięziony, gdy chcesz wymodelować powierzchnię do spania, ponieważ ruch w nocy jest szczególnie trudny w przypadku fibromialgii.

Wsparcie

Jeśli masz fibromialgię, ostatnią rzeczą, której chcesz, jest niewłaściwa pozycja podczas snu. Oznacza to, że twoje ciało nie jest wypoziomowane, co ostatecznie prowadzi do większego bólu. Unikaj również materacy, które głęboko toną, gdy leżysz, ponieważ nie zapewnią one wystarczającego wsparcia, aby kręgosłup był neutralny.

Skąd będziesz wiedzieć, czy materac może Cię dobrze podtrzymywać? Najpierw sprawdź ogólną konstrukcję łóżka, przede wszystkim gdy używa się kilku warstw. Baza powinna być mocna i wykonana z wysokiej jakości materiałów, które nie przyczynią się do przedwczesnego zwiotczenia.

Jak mogę spać wygodnie z fibromialgią?

Podkłady tylne

Idealną pozycją do spania, nawet dla osób z fibromialgią, jest plecy. Utrzymuje kręgosłup w stanie neutralnym i zapobiega bólom pleców. Możesz również złagodzić większy dyskomfort jako osoba śpiąca na plecach z fibromialgią, umieszczając poduszkę pod kolanami.

Podkłady boczne

Jeśli masz fibromialgię i wygodniej jest Ci spać na boku, musisz unikać używania materaca, który zagłębia Cię zbyt głęboko, w przeciwnym razie Twój kręgosłup się nie wyrówna. Jednak nigdy nie używaj bardzo mocnego łóżka, ponieważ odczujesz ucisk w okolicy lędźwiowej. Zamiast tego spróbuj umieścić poduszkę między nogami i sprawdź, czy poprawi to twoją pozycję do spania.

Podkłady pod brzuch

Spanie na brzuchu nigdy nie jest najlepszą pozycją, ponieważ nie wyrównuje ciała. W przypadku fibromialgii przyczyniasz się do bólu szyi lub bioder. Zastanów się nad zmianą pozycji lub użyj twardego materaca z bardzo cienką poduszką, aby górna część ciała nie znajdowała się wyżej niż dolna część ciała.

Wniosek

Jeśli masz fibromialgię, sen może być dodatkowym wyzwaniem. W tym artykule odpowiedzieliśmy, jaki jest najlepszy materac dla osób cierpiących na fibromialgię i rozmawialiśmy o tym, czego szukać w idealnym łóżku z tym schorzeniem. Ogólnie rzecz biorąc, można używać materaca piankowego, sprężynowego, hybrydowego, a nawet dmuchanego, o ile zapewnia on wsparcie, konturowanie i odpowiednią twardość.

Nie zapomnij również zawsze skonsultować się z lekarzem.