Jak zrobić zwierzaka poduszkę. Najlepszy przewodnik dla majsterkowiczów w 2 krokach

Możesz zaimponować swoim dzieciom i nauczyć się, jak zrobić poduszkę w dwóch prostych krokach. Oczywiście ten proces jest nieco trudniejszy niż tradycyjna kwadratowa poduszka, ale nie daj się zastraszyć różnymi elementami, których będziesz potrzebować, aby zrobić poduszkę dla zwierzaka. Możesz być zaskoczony, gdzie Twoja cierpliwość i wyobraźnia zaprowadzą Cię do stworzenia tej wszechstronnej poduszki.

Wspaniałą rzeczą w tworzeniu poduszkowego zwierzaka jest to, że masz pełną kontrolę nad otrzymanym produktem. Możesz użyć poniższego przewodnika jako wzoru i stworzyć różne zwierzątka dla swoich pociech. Co więcej, możesz wybrać materiały na poduszkę.

Jak zrobić zwierzaka z poduszką?

Krok 1. Przygotowanie

Pierwszym krokiem jest przygotowanie wszystkiego, czego będziesz potrzebować do zrobienia poduszkowego zwierzaka. Obejmuje to wybór tkaniny na poduszkę, w której możesz mieć różne rodzaje w zależności od projektu. Łatwiej też będzie wyciąć elementy do montażu.

Możesz skopiować pomiary użyte w tym projekcie, ale zawsze możesz je odpowiednio dostosować. Na rynku dostępnych jest wiele poduszek domowych, które możesz wykorzystać jako inspirację do ogólnego projektu, który chcesz osiągnąć dla swojego malucha. Dobrze byłoby również znać zwierzę, które chcesz zrobić, przygotowując materiały.

Ciało

Wspaniałą rzeczą w tym projekcie jest to, że możesz wykorzystać istniejącą poduszkę do ciała. Jeśli twoja poduszka ma wymiary 25 na 18 cali, wytnij kawałek tkaniny na przód poszewki na 26 na 19 cali. Możesz wtedy użyć tych samych wymiarów, ale dodać 12 cali więcej z tyłu poszewki na poduszkę.

Wytnij tylną tkaninę pionowo i złóż każdy kawałek pół cala wzdłuż jednej krawędzi dwa razy, zanim przyszyjesz surową krawędź załączoną. Na ogon wytnij dwa kawałki materiału o żądanej długości i zepnij ze sobą prawe boki przed zszyciem i pozostawieniem otworu na wypełnienie. Następnie zostaw pół cala na szew.

Stopy

W przypadku łapek poduszkowych wytnij cztery kawałki materiału 5 na 5, a następnie przetnij każdy z nich po przekątnej, aby pozostało osiem trójkątów. Przypnij te trójkąty do rogów kawałków materiału, które właśnie wycinasz na poszewkę na poduszkę, aby ułatwić szycie. Ponieważ jednak masz dwa tyły, chcesz mieć jeden trójkąt w górnym i dolnym rogach po przeciwnej stronie, którą właśnie zszyłeś.

Możesz również zrobić paski z rzepami, jeśli chcesz, aby poduszka wyglądała bardziej prosto, łącząc je.

Głowa i twarz

Sposób przygotowania głowy i twarzy zwierzaka będzie się różnić w zależności od projektu. Można jednak wyciąć dwa okrągłe kawałki tkaniny na głowę, jeden kawałek tkaniny na pysk i dwa kawałki tkaniny z dwóch rodzajów tkaniny na uszy. Następnie możesz zszyć kawałki i wypchać główkę wybranym przez siebie nadzieniem.

Montaż

Ostatnim i najłatwiejszym krokiem jest połączenie przygotowanych kawałków. Zacznij od umieszczenia pasków na poszewce i ułożenia jej tak, aby górna część była skierowana do góry. Przypnij paski do środka dłuższych boków, aby przyczepić się do rzepów, a następnie przypnij ogon na jednym końcu.

Połóż część tylną skierowaną w dół nad górną częścią i wykończoną krawędzią skierowaną do środka. Sprawdź, czy nogi pasują do siebie, zanim przypniesz kawałek. Następnie połóż drugą część tyłu na wierzchu skierowaną w dół, tak aby zachodziła na drugą część.

Zszyj wszystko razem z pół cala naddatkiem na szew i odwróć etui na prawą stronę. Na koniec przymocuj głowę do drugiego końca i włóż poduszkę do pokrowca.

Rodzaje poszewek na poduszkę

Czy wiesz, że istnieją różne rodzaje poszewek na poduszki? Jak już wcześniej przeczytałeś, możesz zrobić własną poduszkę dla zwierzaka, wykonując pokrowiec na standardową prostokątną poduszkę. Pomocne byłoby również poznanie niektórych popularnych rodzajów poszewek na poduszki.

Styl torby

Najwygodniejszą poszewką na poduszkę jest torebka, a z samej nazwy wygląda jak torba. Ma otwarty koniec, który się nie zamyka, dzięki czemu wymiana poduszki jest szybka i łatwa. Poduszka będzie nadal zabezpieczona, ponieważ końce rozciągają się i otaczają ją.

Gospodyni

Najpopularniejszą poszewką na poduszkę jest gospodyni domowa, gdzie całkowicie zakrywa poduszkę. Poszewka na poduszkę gospodyni może być wyposażona w różne obudowy, począwszy od klapy kopertowej, guzika, czy zamka błyskawicznego. Dzięki temu dodatkowemu bezpieczeństwu Twoja poduszka wygląda na bardziej dopasowaną.

Imitacja Oksfordu i Oksfordu

Znajdziesz również poszewki Mock Oxford i Oxford, które oferują podobne dopasowanie. Jednak te etui mają otwory na koperty z tyłu i mają obramowania. Możesz je rozróżnić, ponieważ okładki Mock Oxford nie mają skośnych rogów, ale okładki Oxford je mają.

Wniosek

Wypchane zwierzę, które służy również jako poduszka, uczyniło Pillow Pet jednym z najbardziej udanych wynalazków. Ale czy wiesz, że możesz sam nauczyć się robić poduszkę dla zwierzaka? Możesz wykorzystać istniejącą już poduszkę i zrobić dla niej puszystą i przytulną poszewkę na poduszkę.

Zacznij od zrobienia wszystkich kawałków ciała, stóp, głowy i twarzy. Możesz eksperymentować z różnymi materiałami i odpowiednio upychać każdy kawałek. Na koniec przymocuj części i dodaj paski na rzepy, jeśli chcesz.