Jak zrobić poduszkę na łóżko w 3 prostych krokach

Przydałoby się wiedzieć, jak zrobić poduszkę do spania, korzystając z poniższych wskazówek dotyczących majsterkowania, ponieważ spójrzmy prawdzie w oczy, będą chwile, w których będziemy spać w pozycji pionowej. Czasami wykonujesz czynności w łóżku i zanim się zorientujesz, zasypiasz. Możesz nawet użyć tych poduszek jako poduszek podłogowych, aby zapewnić wygodę i wsparcie.

Według Harvard Medical School spanie w ten sposób wiąże się z niewielkim ryzykiem. Musisz jednak lekko odchylić się do tyłu i ogólnie czujesz się komfortowo w swojej pozycji. Skorzystaj z tego artykułu, aby stworzyć najlepszą poduszkę do spania, która pomoże Ci zasnąć w dowolnym momencie.

Prosty przewodnik dla początkujących dotyczący robienia poduszki na łóżko

Lekko odchylone plecy w wygodnej pozycji powinny pomóc w uniknięciu problemów ze spaniem w pozycji pionowej. Jak wspomniano wcześniej, niezbędne jest wsparcie podczas spania w pozycji pionowej, nawet jeśli nie będzie to Twój codzienny nawyk. Harvard Medical School zauważyła, że ​​spanie w ten sposób nie powinno być szkodliwe, ale warto kupić lub zrobić poduszkę do spania.

Krok 1. Wytnij wzór poduszki

Powinno być łatwo znaleźć wzór na poduszkę, który można wykorzystać jako przewodnik. Ogólnie rzecz biorąc, ma 22 cale u góry i 11 cali w dół z każdej strony, a dół ma około 56 cali. Wytnij materiał według tego wzoru, aby mieć dwa kawałki.

Krok 2. Szyć

Drugim krokiem jest zszycie poduszki, ale pamiętaj, że zaginając końce długiego paska, zszywasz ze sobą niewłaściwe strony. Następnie musisz szyć zaczynając od środka dolnej części swojego kawałka, pozostawiając ostatnie 4 cale. Zszyj jeszcze raz niewłaściwe boki, aż będziesz mógł obrócić poduszkę prawą stroną na zewnątrz.

Krok 3. Rzeczy

Po bezpiecznym uszyciu poduszki możesz zacząć ją wypełniać. Typowym wypełnieniem jest wypełnienie z włókna poliestrowego, a zaczniesz od ramion przed częścią poduszkową. W tym momencie możesz kontrolować kąt zgodnie ze swoimi preferencjami, obracając go w tym kierunku podczas wypychania.

Wypróbuj tyle, ile chcesz, w zależności od tego, co jest dla Ciebie wygodne. Następnie możesz zablokować otwór, zszywając go ręcznie. Możesz również wsunąć pasek do poduszki podczas szycia, jeśli zostało ci trochę z drugiego kroku.

Dlaczego potrzebujesz poduszki na łóżko?

Niepowtarzalny kształt i wielkość poduszki leżankowej niewątpliwie wyróżniają ją spośród innych poduszek. Ale po co Ci poduszka do spania? Możesz użyć go jako dodatkowego wsparcia podczas robienia czegoś w łóżku lub na podłodze, ale przydaje się również do spania w pozycji pionowej.

Na przykład osoby z przeziębieniami lub alergiami będą czuć się nieswojo, śpiąc na plecach z powodu przeciążenia. Dlatego osoby z takimi schorzeniami śpią w bardziej wyprostowanej pozycji. To nie tylko złagodzi dyskomfort związany z przekrwieniem, ale także usunie go z nosa i gardła.

Poczujesz się łatwiej oddychać, ale spanie w pozycji pionowej również ma wadę, jeśli jest wykonywane regularnie. Na przykład ta pozycja nie powinna być twoją zwykłą codzienną postawą podczas snu. Pamiętaj, że podczas snu trudno będzie utrzymać pozycję siedzącą, powodując obciążenie szyi i ból.

Jeśli odczuwasz ból szyi lub potrzebujesz wsparcia, najlepiej spać w innych pozycjach poza wyprostowaną i na brzuchu. Co więcej, użyj poduszki na szyję, aby uzyskać odpowiednią pozycję dla kręgosłupa szyjnego. Ogólnie rzecz biorąc, spanie w pozycji pionowej nie powinno być niebezpieczne, ale nie jest to optymalna pozycja do spania na co dzień.

Najlepsze pozycje do spania

Możesz się zastanawiać, jakie są najlepsze pozycje do spania? Wszyscy znamy spanie na plecach, boku lub z przodu, ale poznanie konkretnych pozycji jest korzystne na dłuższą metę. Możesz zapobiec urazom postawy i zapewnić komfort na dłużej.

Poduszki pomagają uzyskać wygodną pozycję do spania. Jeśli śpisz na plecach, podeprzyj łuk pleców zwiniętą poduszką. Ci, którzy śpią na boku, powinni mieć podparcie wokół swojego ciężaru, a ci leżący na brzuchu powinni mieć poduszkę pod biodrami.

Pamiętaj, że osoby śpiące w pozycji płodowej mogą pogorszyć problemy z plecami, ale możesz spać na boku z kolanami nie podwiniętymi zbyt wysoko. Unikaj jednak spania na boku, jeśli ten obszar jest wrażliwy, dopóki nie zostanie rozwiązany. Możesz dodać poduszkę do podparcia po stronie ciała, która jest bolesna, aby zapobiec przetaczaniu się na jedną stronę.

Wniosek

Niezależnie od tego, czy robisz coś w łóżku, na podłodze, czy też musisz spać w pozycji pionowej, właściwa postawa jest niezbędna dla wygody i bezpieczeństwa. Przydatną umiejętnością byłoby nauczenie się, jak zrobić poduszkę do spania, aby dostosować ją do siebie. Wystarczą tylko trzy kroki: wycięcie wzoru, wypełnienie poduszki i zaszycie.

Istnieje wiele wzorów DIY w Internecie lub możesz zapytać znajomego lub krewnego, czy ma doświadczenie w szyciu własnej poduszki na łóżko lub poduszkę oparcia. Najważniejsze jest, aby wszystko dobrze zmierzyć i uszyć, aby nie było problemów podczas całego procesu. Co więcej, nie rób nawyku spania w pozycji pionowej, ponieważ chociaż nie jest to niebezpieczne, nie powinno to być codziennością.