Jak zrobić poduszkę do piłki nożnej w 7 prostych krokach

Jeśli chcesz mieć sportowe motywy, oto jak zrobić poduszkę piłkarską. Poduszki służą nie tylko jako podparcie głowy podczas snu, ale również jako dekoracja.

Gotową poduszkę piłkarską zawsze możesz kupić, kiedy tylko chcesz, ponieważ na rynku dostępnych jest ich kilka. Chociaż jest to świetna opcja, może być droga. Jeśli chcesz jeden i nie chcesz wydawać na to mnóstwa pieniędzy, możesz to zrobić.

Oprócz obaw o wydatki, szycie ręcznie robionych poduszek na zamówienie może być zabawną czynnością. Może to być również Twoje nowe hobby, ponieważ większość transakcji nadal odbywa się online, a wielu nadal spędza większość czasu w swoich domach.

Przewodnik krok po kroku dotyczący tworzenia własnej poduszki piłkarskiej

Do tego projektu szycia poduszek zrób to sam (zrób to sam) będziesz potrzebować jakiegoś papieru, tkaniny polarowej, bawełnianej waty i farszu, kleju w sprayu lub kleju, igły i nici, narzędzi i sprzętu do szycia oraz cięcia, mierzenia, i urządzenia znakujące.

Krok 1: Śledź wzór

Przed rozpoczęciem procesu szycia należy wcześniej prześledzić wzór. Nie ma określonego rodzaju papieru, ponieważ będzie on służył jedynie jako przewodnik po kształcie poduszki piłkarskiej. Pamiętaj, że nie zostanie to uwzględnione w gotowym produkcie.

Będziesz potrzebował papieru, nożyka lub nożyczek, taśmy mierniczej i ołówka lub markera. Aby imitować kształt świńskiej skóry, która jest wydłużoną sferoidą, będziesz musiał zmienić prowadnicę panelu w elipsę.

Krok 2: Określ rozmiar

Rozmiar zależy od Ciebie i ilości przygotowanych materiałów, ale możesz spróbować zaznaczyć krzyżyk 30 na 12 cali na arkuszu, jeśli nadal jesteś niezdecydowany. Złóż go wzdłuż linii i narysuj ostrą, zakrzywioną linię wzdłuż krawędzi krzyża.

Krok 3: Rozpocznij cięcie

Wytnij papier tak, jak jest przed rozłożeniem. Jeśli zrobisz to poprawnie, panel powinien być symetryczny ze wszystkich stron i powinieneś być w stanie uzyskać idealny kształt piłki nożnej. Możesz również przyciąć krawędzie, aby uzyskać pożądaną formę.

Krok 4: Narysuj linię wokół panelu

Przygotuj swoją tkaninę syntetyczną wraz z narzędziami do znakowania i cięcia. Połóż panel wykonany w poprzednim kroku nad tkaniną i obrysuj wokół niego linię. Zrób to cztery razy na różnych częściach tkaniny, ponieważ potrzebujesz tyle, aby stworzyć poduszkę.

Krok #5: Chwyć bawełnianą watę i zakryj wszystkie boki

Następnie weź bawełnę i zrób to samo. Ten krok jest również wykonywany czterokrotnie, aby pokryć wszystkie strony. Włączając poprzednie panele, wszystkie osiem wycięć powinno mieć taki sam rozmiar i muszą być idealnie dopasowane, gdy są ułożone razem.

Umieść dwa panele tkaniny na raz, jeden na drugim, stroną zewnętrzną skierowaną do siebie, i przymocuj krawędzie, aż wszystkie cztery zostaną połączone. Zszyj wszystkie brzegi, ale zostaw jedną, która posłuży jako otwór.

Krok 6: zacznij od poznania szczegółów

Aby uzyskać szczegóły i projekt, zdobądź biały materiał i wytnij prostokąt o wymiarach dwa jedenaście na pięć cali. Pomiar zależy od rozmiaru Twojej poduszki i siedmiu krótkich linii. Zszyj prostokąty na końcach i krótkie sznurówki na środku.

Krok #7: Przyklej bawełniany panel waty do tkaniny i włóż wypełnienie

Połóż bawełniany panel na wierzchu każdej strony tkaniny i użyj kleju w sprayu, aby skleić je ze sobą. Po wyschnięciu odwróć obudowę na lewą stronę. Włóż bawełniany farsz przez pozostałą otwartą krawędź i ręcznie zaszyj otwór.

Korzyści z używania poduszki

Dobra poduszka ma dwie główne funkcje: wsparcie i wygodę. Przyjrzyj się bliżej jego funkcjom poniżej:

Wsparcie

Poduszki podpierają głowę oraz podpierają szyję i ramiona podczas snu. Pomaga utrzymać kręgosłup w naturalnym ustawieniu. Twoja szyja wygina się lekko do przodu, aby wspomóc ciężar głowy. Ważne jest, aby utrzymać tę krzywą podczas snu.

Jeśli poduszka jest zbyt wysoka, gdy śpisz bokiem lub na plecach, szyja jest dziwnie zgięta, co może powodować napięcie mięśni ramion i karku. Dodatkowo taka pozycja może zawęzić rurkę powietrzną i utrudniać oddychanie. Czasami powoduje chrapanie, które może utrudniać dobry sen. Z drugiej strony, jeśli poduszka jest zbyt niska, może to mieć również wpływ na mięśnie szyi.

Wysokość twojej poduszki często zależy od wymiarów twojego ciała i osobistych preferencji, ale ogólnie powinna wynosić około 10 do 15 metrów. Powinna odpowiednio podpierać głowę, szyję i ramiona podczas leżenia na plecach.

Komfort

Poduszki zapewniają komfortowy i wypoczęty sen. Pomaga się zrelaksować i dobrze przespać noc, na którą zdecydowanie zasługujesz, dzięki czemu poczujesz się naładowany energią i gotowy do podjęcia dnia. Powierzchnia poduszki również ma wpływ na ogólny komfort. Niektórzy wolą jedwabne poszewki na poduszki, które są dobre dla skóry i włosów, a inni wolą bawełnę lub flanelę.

Końcowe przemyślenia na temat tego, jak zrobić poduszkę do piłki nożnej

Teraz, gdy już przeczytałeś, jak zrobić poduszkę do piłki nożnej, stworzenie jej dla siebie nie powinno być zbyt trudne. Czynności, które należy wykonać, są w większości podobne do tworzenia innych niestandardowych poduszek, chociaż kształt jest bardziej szczegółowy.