Jak zrobić dywanik z zatrzaskiem w poduszce?

Jeśli posiadasz lub planujesz mieć włochatą matę podłogową, najlepiej nauczyć się, jak zrobić poduszkę z dywanika, jeśli chcesz zrobić z niego coś innego.

Co to jest zaczepienie zatrzasku?

Zanim zaczniemy z samouczkiem, zanurkujmy głęboko, aby przyjrzeć się bliżej zaczepianiu zatrzasku. Hak zatrzaskowy to nie tylko narzędzie, ale także sztuka tekstylna. W przeciwieństwie do tradycyjnego zaczepiania dywanów, a nawet szafek, które polegają na wiązaniu przędzy z płótnem.

Księga zatrzasków istnieje od XIX wieku. Pierwsi ludzie, którzy zajmowali się tego rodzaju sztuką tekstylną, używali igły zatrzaskowej. Jednak obecnie ta igła przeszła wiele odmian.

Obecnie rzemieślnicy i rzemieślnicy produkują dywany z haczykiem zatrzaskowym za pomocą narzędzia ręcznego i specjalnie utkanego płótna dywanowego. Te płótna na dywany mogą mieć co najmniej około 3,3 otworów na cal do około 5 hpi. Chociaż wzór można wykonać z osobnej tabeli, która bardzo przypomina wzór igłowy, możliwe jest również nałożenie wzoru na płótno.

Twój przewodnik po robieniu dywanika z zatrzaskiem w poduszce

Chociaż zaczepienie na zatrzask jest idealne do dywanów ze względu na wyjątkową fakturę, jaką nadaje zwykłym dywanikom podłogowym, może być również stosowane w elementach dekoracyjnych. Być może widziałeś je jako zasłony ścienne, ale jeśli chcesz wprowadzić funkcjonalność, zamiast tego wybierz poduszki.

Nawet jeśli planujesz zrobić dywan w pierwszej kolejności, możesz zdać sobie sprawę podczas długiego i żmudnego procesu, że nie możesz po prostu włożyć całej tej pracy w coś i dosłownie przejść po nim. Dzięki poduszkom możesz jeszcze dłużej podziwiać jego piękno.

Krok 1: Zdobądź dywanik z zatrzaskiem

Jeśli masz już dostępny dywanik z haczykiem zatrzaskowym do tego projektu, przejdź od razu do tworzenia poduszki. W przeciwnym razie przejdź do następnego kroku. Pamiętaj, że nie ma wymaganego rozmiaru, chociaż zaleca się, aby był szeroki lub prostokątny.

Krok 2: utwórz plan swojego dywanika z zatrzaskiem

Jeśli zaczynasz od stworzenia dywanu z haczykiem zatrzaskowym, to zanim zrobisz cokolwiek lub nawet zbierzesz potrzebne materiały, musisz zrobić plan. Na początek wybierz próbkę lub utwórz wzór, a następnie kontynuuj.

Pamiętaj, że zaczepianie zatrzasku nie jest trudnym procesem, ale w żadnym wypadku nie jest to coś, co zaleca się robić za jednym razem, zwłaszcza jeśli zakrywasz szerokie płótno. Niemniej jednak cierpliwie i wytrwale powstanie wspaniały produkt.

Do tej czynności potrzebujesz pustego płótna i igły do ​​zaczepienia zatrzasku. Kolejnym głównym elementem tworzenia dywanu jest przędza. Możesz kupić rolki lub wstępnie pocięte, chociaż ta pierwsza jest znacznie tańsza.

Krok 3: Zacznij od zaczepienia zatrzasku

Aby stworzyć sam dywan, najpierw pokrój przędzę na kilka pasm o długości pięciu cali, chociaż możesz je wydłużyć, jeśli chcesz uzyskać bardziej puszystą teksturę. Następnie weź pojedynczą przyciętą nić i owiń ją wokół haczyka zatrzaskowego.

Przejdź do płótna i włóż metalowy haczyk przez jedno z kilku kwadratowych pól w siatce. Pociągnij igłę, aż około połowa dołączonej nici przejdzie przez ścianki otworu. Nie odczepiaj włóczki, zanim nie utworzysz węzła.

Aby to zrobić, pchnij igłę do góry, aby ponownie przejść przez tę samą przestrzeń na płótnie i zahacz fraki włóczki. Pociągnij go w dół, aby końce przeszły przez pętlę, którą utworzyłeś za pomocą nici. Możesz również zacisnąć węzeł, jeśli czujesz taką potrzebę.

Powtarzaj to samo w kółko, podążając za kolorami we wzorze, który wybrałeś, jeśli go masz. Zajmie to trochę czasu, ale pod koniec tego wszystkiego twój dywan z zatrzaskiem powinien być gotowy.

Krok 4: Zrób poszewkę na poduszkę

Najpierw ułóż poszewkę na poduszkę, składając dywanik w taki sposób, aby wzorzyste boki były skierowane do siebie. Upewnij się również, że krawędzie są wyrównane, aby poduszka była równa. Tymczasowo przymocuj fałdę za pomocą prostych lub agrafek.

Zawiąż trzy boki złożonego dywanika z haczykami za pomocą przędzy przez dostępne kwadratowe miejsca na płótnie. Pamiętaj, aby pozostawić jedną stronę otwartą na farsz. Następnie odwróć etui na lewą stronę, aby odsłonić teksturowaną powierzchnię lub prawą stronę.

Pozostaje tylko włożyć wypełnienie do pustej poszewki na poduszkę. Za pomocą ściegu biczowego zamknij pozostałą otwartą stronę, aby farsz się nie wysypał. Aby uzyskać czystsze wykończenie, wsuń koniec przędzy użytej do zamknięcia etui do wnętrza poduszki.

Końcowe przemyślenia na temat tego, jak zrobić dywanik z zatrzaskiem w poduszce

Jeśli dotarłeś do tej części, być może już zdałeś sobie sprawę, że zrozumienie, jak zrobić dywanik z haczykiem zatrzaskowym w poduszkę, nie wymaga tyle pracy, co samo stworzenie projektu. Może to być uciążliwe, ale możesz być pewien, że pod koniec będzie warto.