Jak złożyć materac? Najlepszy przewodnik w dwóch krokach!

Możesz szybko nauczyć się składania materaca w dwóch krokach. Musisz znać tę umiejętność, aby mieć pewność, że przypadkowo nie uszkodzisz swojego łóżka, jeśli planujesz je przenieść. Pamiętaj, że nie wszystkie materace należy składać, a samo składanie odbywa się według określonej procedury, aby uniknąć deformacji materiału.

Sprawdź wcześniej instrukcje na etykiecie, jeśli możesz złożyć łóżko. W niektórych przypadkach wygodniej będzie, jeśli ktoś pomoże Ci w złożeniu, zwłaszcza jeśli materac jest duży i szybko się odskakuje. Bez dalszych informacji czytaj dalej ten artykuł, aby rozpocząć.

Jak złożyć materac? Najlepszy przewodnik w dwóch krokach!

Jak prawidłowo złożyć materac

Krok 1. Zapakuj materac

Złożenie materaca można wykonać samemu, w zależności od jego rozmiaru i grubości. Chcesz również pracować w przestronnym pomieszczeniu, aby proces był wygodniejszy. Prosimy jednak sprawdzić u producenta, czy w pierwszej kolejności poleciłby składanie.

Niektóre materiały mogą ulec deformacji lub uszkodzeniu podczas ściskania, walcowania lub składania. Nie chcesz również unieważniać gwarancji. Po potwierdzeniu tych przypomnień włóż materac do torby na materac o odpowiednim rozmiarze.

Zakładając, że składasz materac w celu przeniesienia lub przechowywania, worek na materac ochroni go przed wilgocią i brudem. Pamiętaj tylko o wyczyszczeniu materaca przed włożeniem go do torby, aby przedłużyć jego żywotność. Po zakończeniu możesz zacząć składać.

Krok 2. Złóż i zawiąż

Większość materacy ma widoczne oznaczenie na środku, które można śledzić podczas składania. Dzięki temu przewodnikowi łóżko nie straci swojej struktury i kształtu po złożeniu. Aby był „zamknięty”, zwiąż złożony materac za pomocą pasów zapadkowych lub liny.

Uważaj na ciasność, ponieważ nie chcesz tworzyć śladów na materiale. I to wszystko! Twój materac jest gotowy do transportu lub przechowywania.

Czy można składać materace piankowe?

Możesz złożyć większość materacy piankowych, w tym piankę z pamięcią kształtu, o ile nie ma konkretnych wskazań producenta. Te łóżka i tak nie mają pręta granicznego, więc złożenie ich na pół nie powinno powodować problemów. Musisz jednak najpierw nauczyć się kompresować łóżka piankowe, a niektóre marki mogą zamiast tego zalecać zwijanie łóżek.

Czy można składać regulowane materace?

A co z regulowanymi łóżkami? Niestety przenoszenie tych typów będzie trudne, ponieważ nie możesz ich spasować. Posiadają części mechaniczne, które są nieporęczne i mogą ulec uszkodzeniu lub demontażu.

Jak rozłożyć materac

Teraz, gdy znasz już nakazy i zakazy składania materaca, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak go rozpakować po przybyciu do nowego miejsca. Najlepiej zanieść go do pokoju, aby uniknąć zarysowań lub rozdarcia materiału. Następnie zdejmij pokrowiec lub torbę i rozwiąż fałdę.

Możesz trzymać łóżko na boku, aby je przewietrzyć. Umieść go w przewiewnym miejscu i pozwól piance rozszerzyć się, jeśli to konieczne. Gdy materac osiągnie oczekiwane wymiary, odkurz powierzchnię, aby szybko ją wyczyścić.

Posyp sodą oczyszczoną łóżko i pozostaw na godzinę lub dwie, aby je odświeżyć. Następnie odkurz i spryskaj powierzchnię środkiem dezynfekującym. Nadmiar wilgoci wytrzyj czystą szmatką, a materac powinien być gotowy do użycia.

Czy możesz zgiąć materac, aby wnieść go na górę?

Istnieje możliwość zgięcia materaca podczas przeprowadzki, zwłaszcza jeśli musisz przejść przez ciasne schody. Nie powinien odkształcać materiału, ponieważ nie będzie długi, a jako uchwytu możesz użyć pasków, którymi przywiązałeś materac. Niektóre, takie jak materace typu king-size, będą trudne do przenoszenia ze względu na swój rozmiar, więc zginanie ich, aby iść na górę, jest nieuniknione.

Wchodzenie na górę może być niebezpieczne, w zależności od dostępnej przestrzeni i rozmiaru materaca. Ale dla spokoju ducha możesz skonsultować się ze sklepem, czy może pomóc w przeniesieniu materaca do domu. Na koniec należy położyć nacisk na to, aby nie zginać ani nie składać łóżka przez dłuższy czas, aby zachować jego strukturę nienaruszoną.

Czy mogę przewozić materac bez ciężarówki?

Jeśli nie masz ciężarówki lub innego pojazdu wystarczająco dużego do przewożenia materaca, powinieneś zatrudnić osoby do przeprowadzki, które zrobią to za Ciebie, aby upewnić się, że nie uszkodzisz łóżka podczas podróży. Firmy transportowe lub firmy przeprowadzkowe będą wymagać opłat w zależności od odległości oraz wymiarów i wagi materaca, ale będzie to tego warte, ponieważ oszczędzasz czas i wysiłek. Ale jeśli masz do czynienia z mniejszym łóżkiem, możliwe jest przywiązanie go do dachu samochodu, o ile w Twoim stanie nie ma przepisów, które tego zabraniają.

Wniosek

Bycie nieporęcznym jest głównym powodem, dla którego przechowywanie lub przenoszenie łóżka jest trudne. Dlatego warto wiedzieć, jak złożyć materac, aby był wygodniejszy w transporcie lub przechowywaniu. Zacznij od włożenia go do torby, ponieważ będzie on działał jak ochraniacz materaca.

Następnie złóż materac na środku i utrzymuj go na miejscu za pomocą pasków lub liny. Pamiętaj, aby nie trzymać materaca złożonego przez długi czas i zawsze sprawdzaj u producenta, czy zaleca tę praktykę. Zamiast tego może być konieczne zwinięcie lub utrzymanie łóżka w oryginalnej formie, aby uniknąć uszkodzenia jego stanu.