Jak uszyć poduszkę w kształcie serca: prosty przewodnik w 6 krokach

Ten samouczek „jak uszyć poduszkę w kształcie serca” jest łatwym przewodnikiem krok po kroku, który zajmuje niewiele czasu, aby zrobić urocze poduszki w kształcie serca, aby urozmaicić pokój.

Czego możesz nie wiedzieć o poduszkach w kształcie serca

Czy wiesz, że poduszki w kształcie serca oferują swój udział w korzyściach terapeutycznych? Na przykład są one często podawane pacjentom, którzy niedawno przeszli operację na otwartym sercu. Ponieważ tego typu zabieg chirurgiczny obejmuje podział klatki piersiowej pacjenta w celu uzyskania dostępu do serca, w związku z tym obszar klatki piersiowej i mostek muszą otrzymać niezbędne wsparcie przez kolejne trzy miesiące po zabiegu.

Wiadomo, że poduszki serca pomagają tym pacjentom radzić sobie z dyskomfortem za każdym razem, gdy kaszlą, wykonują ćwiczenia głębokiego oddychania podczas oddychania przez spirometr motywacyjny, śmieją się, kichają, a nawet wstają z łóżka. Chociaż poduszka na serce nie jest produktem leczniczym, pomaga chronić miejsce nacięcia i zmniejszać ból za każdym razem, gdy pacjent ją obejmuje. Nie trzeba dodawać, że poduszka na serce jest nie tylko pięknym dodatkiem do każdej przestrzeni życiowej, ale może również pomóc pacjentom po operacji serca w dobrym powrocie do zdrowia.

Przewodnik krok po kroku, jak uszyć poduszkę w kształcie serca

Do zrobienia poduszki w kształcie serca potrzebny będzie wydrukowany wzór serca o szerokości 2/3 jarda, 1/2 średniej i 1/3 małego polaru. Będziesz potrzebować 2/3 metra szerokości oprócz włóczki na poduszkę z marszczonej tkaniny, 1/2 na średnią i 1/3 na krótką.

Przygotuj podstawowe elementy do szycia, takie jak nożyczki, nóż obrotowy, mata, linijka, nić i igła. Jeśli dopiero zaczynasz robić na drutach lub szyć w zakresie cyfrowych wykrojów, ten prosty przewodnik pozwoli Ci nauczyć się składać wzory i rozpocząć szycie.

Krok 1: Składanie elementów

Przede wszystkim wzór musi zostać pobrany i wydrukowany. Upewnij się, że drukarka zapewnia wystarczającą ilość papieru i atramentu. Najlepiej też nie drukować z przeglądarki w formacie Adobe PDF.

Po poprawnym ułożeniu wzoru należy wybrać rozmiar poduszki, przyciąć szablon do odpowiedniego rozmiaru, położyć go na płaskiej powierzchni i wyciąć wzory w kształcie serc na w sumie dwa serca.

Możesz również zrobić w sumie cztery serca, jeśli serce jest wykonane z dzianiny z falbanami. Musisz wyjąć dwa umieszczone i złożone serca z falbany za pomocą przecinaka, aby utworzyć cztery serca.

Następnie użyj krajalnicy obrotowej i maty, aby usunąć boczne paski poduszki. Duży rozmiar będzie wymagał długości od 3,5 do 71 cali, a dla średniego rozmiaru od 3,5 do 58 cali musisz zszyć kilka pasków razem. W przypadku mniejszego rozmiaru długość wynosi od 3,5 do 43 cali.

Krok 2: Przygotowanie do marszczenia

Ponieważ tkanina z falbanami jest rozciągliwa, musisz ją związać z polarem, aby pasowała. Przymocuj prawą stronę polaru po przeciwnej stronie marszczonej tkaniny. Zszyj szew z dodatkiem 0,25. Upewnij się, że falbany są szyte w tym samym kierunku.

Krok 3: Szycie boków

Przypnij paski na całym sercu po prawej stronie. Zszyj brzegi paska. Szyte linie powinny zachodzić na siebie około cala. Następnie zszyj pasek wokół boków serca za pomocą szwu o długości 5 cali.

Krok 4: Mocowanie tylnej części

Przypnij tył serca do poduszki prawymi bokami. Po prostu upewnij się, że masz 4 cale przestrzeni do obracania i nadziewania. Następnie wytnij nadmiarowe szczeliny na krawędziach serca bez przecinania szwu.

Krok 5: Wypychanie poduszki

Wypchaj poduszkę w kształcie serca wybranym przez siebie surowcem. Możesz wybrać wypełnienie bawełniane lub poliestrowe, o ile jest większe niż pokrowiec, aby całkowicie wypełnić przestrzeń. Pamiętaj, że wypełnienie Twojej poduszki określa Twój idealny komfort.

Ilość użytego wypełnienia decyduje o wielkości poduszki w kształcie serca. Im więcej nadzienia zamontujesz, tym bardziej gigantyczna będzie poduszka. Będziesz musiał połączyć go i pociągnąć za krzywe, aby uzyskać pożądany kształt serca.

Krok 6: Zamykanie ściegów

Jeśli twoje serce jest wypełnione według twojego gustu, wsuń boki pod poduszkę. Weź nitkę i zszyj ręcznie szczelinę zamkniętą ściegiem biczowym. Następnie Twoja poduszka w kształcie serca jest zabezpieczona. Możesz również zdecydować się na użycie maszyny, aby uzyskać schludny ścieg.

Możesz użyć szpilek lub klipsów, aby tymczasowo zamknąć otwór, chroniąc rękę przed uciskiem podczas zszywania szczeliny. W ten sposób oszczędzisz dużego nacisku na rękę podczas szycia. Na koniec zawiąż ostatni ścieg i masz poduszkę w kształcie serca.

Wniosek

Poduszki w kształcie serca to idealne prezenty dla bliskich w okresie walentynkowym lub świątecznym. W większości przypadków poduszki te nie są dostępne w centrach handlowych lub sklepach. To wtedy samouczki DIY pojawiają się w Internecie, aby poprowadzić ludzi do tworzenia własnych.

Te wskazówki, jak uszyć poduszkę w kształcie serca, są łatwe do przestrzegania i pozwalają zaoszczędzić czas na przeglądaniu sklepów. Ponadto bardziej znaczące jest wręczanie prezentów, które są wykonywane osobiście.