Jak spłaszczyć poduszkę. 2 najlepsze techniki

Istnieją dwie techniki, aby nauczyć się spłaszczać poduszkę. Ale po co spłaszczać poduszkę? Pamiętaj, że różne pozycje do spania będą wymagały określonych rodzajów poduszek.

Na przykład osoby śpiące na boku i wybredne powinny spać na poduszkach z wyższymi poddaszami niż osoby śpiące na brzuchu, aby podeprzeć głowę i szyję. Wręcz przeciwnie, osoby śpiące na brzuchu muszą używać płaskich i cienkich poduszek, aby zapobiec naciskowi na szyję i plecy. Korzystając z poniższych technik, możesz spłaszczyć poduszkę i osiągnąć idealną wysokość, jeśli śpisz na brzuchu.

Jak spłaszczyć poduszkę. 2 najlepsze techniki

Jak spłaszczyć poduszkę za pomocą dwóch technik

Technika #1. Konsekwentne użytkowanie

Nic dziwnego, że konsekwentne używanie poduszki w naturalny sposób ją spłaszczy. W zależności od materiału, w ciągu kilku tygodni zauważysz niższe poddasze, jeśli będziesz go używać codziennie. Spanie na poduszce, leżenie na niej, siadanie na niej czy przytulanie się może zmniejszyć jej puszystość.

Kiedy sam nie używasz poduszki, możesz położyć na niej coś ciężkiego. Może to być gruba książka lub pudełko z twoimi przedmiotami. Pamiętaj tylko, aby przykryć poduszkę ręcznikiem, aby uchronić ją przed zabrudzeniem.

Technika #2. Usuwanie farszu

Drugą techniką obniżania strychu poduszki jest usunięcie niektórych wypełnień. Czasami nawet ciągłe używanie poduszki nie spłaszcza jej lub może upłynąć więcej czasu, zanim będziesz mógł użyć idealnej płaskiej poduszki. Możesz usunąć część farszu i równomiernie rozłożyć resztki w poduszce.

Ostrożnie rozerwij szew z jednej strony i wyciągnij tyle farszu, ile potrzebujesz. Kontynuuj naciskanie poduszki, aby sprawdzić, czy resztki wypełnienia są dobrze rozprowadzone, a poduszka pozostaje dobrze dopasowana. Gdy będziesz zadowolony z kształtu poduszki, zszyj bezpiecznie szew.

Dlaczego spłaszczyć poduszkę

Można się zastanawiać, dlaczego chce się użyć płaskiej poduszki, a nawet spłaszczyć wcześniej puszystą. Odpowiedź brzmi, że niektórzy śpiący muszą używać niskiej poduszki na poddaszu, aby uzyskać optymalny komfort i postawę. Na przykład spanie na brzuchu może obciążać szyję i plecy.

Nie możesz użyć poduszki z wysokim loftem, ponieważ spowoduje to dalszy stres w tych regionach. Cienka i miękka poduszka jest idealna do wyrównania kręgosłupa i zapobiegania bólom ciała. Możesz również użyć płaskiej poduszki pod biodrami, aby jeszcze bardziej wesprzeć swoją postawę.

Wreszcie, płaskie poduszki nadają się nie tylko do snu. O ile prawdą jest, że używamy wkładów poduszkowych, aby nasze poduszki dekoracyjne wyglądały na pełniej i estetycznie, to płaskie poduszki są również dekoracyjne. Mogą urozmaicić oczy, a na siedziskach można je dodać zarówno jako dekory, jak i funkcjonalne poduszki.

Co wziąć pod uwagę, używając płaskiej poduszki

Być może najważniejszym czynnikiem podczas używania płaskiej poduszki jest pozycja spania. Pamiętaj, że na płaskich poduszkach najbardziej skorzystają ci, którzy śpią na brzuchu. Ale jeśli śpisz na plecach, możesz również użyć płaskiej poduszki, o ile twoje ciało jest dobrze wyrównane w łóżku.

Kto nie powinien spać na płaskiej poduszce? Jeśli śpisz na boku lub dużo się poruszasz w łóżku, lepiej użyć puszystej poduszki zamiast płaskiej. W takich przypadkach płaska poduszka nie zapewni odpowiedniego podparcia ze względu na nieodpowiednią wysokość.

Wreszcie, dowiedz się o standardowych poduszkach lub wysokościach poduszek — wypełnienie poduszki wpływa na jej charakterystykę. Przeciętny strych miałby pięć cali, podczas gdy poduszka na niskim strychu może mieć wysokość od dwóch do trzech cali. Musisz wybrać poduszkę, która utrzyma głowę i szyję w jednej linii z resztą ciała.

Jakie materiały są używane do płaskich poduszek?

Ogólnie rzecz biorąc, płaskie poduszki mogą być wykonane z większości materiałów, zwłaszcza tych, które odpowiednio się dopasowują i formują. Obejmują one piankę lateksową, puch i piankę z pamięcią kształtu. Cienkie bloki pianki z pamięcią kształtu lub rozdrobniona pianka z pamięcią kształtu są idealnymi materiałami na płaskie poduszki, ponieważ dopasowują się do profilu ciała.

Możesz jednak wybrać bardziej miękki materiał puchowy, jeśli wolisz coś bardziej oddychającego. Możesz stale dostosowywać wypełnienie poduszki, aby uzyskać niższy loft lub regularnie używać poduszki, aby ją spłaszczyć. Po prostu uważaj na rozkład wewnątrz, aby nie spać na niezdarnej i niewygodnej poduszce.

Jak spać na brzuchu przy użyciu płaskiej poduszki

Przede wszystkim eksperci nie zalecają spania na brzuchu, ponieważ szyja i kręgosłup odbiegają od pozycji neutralnej. Możesz jednak użyć płaskiej poduszki, aby poprawić pozycję podczas snu w tej pozycji. Możesz położyć głowę na płaskiej poduszce i dodać kolejną pod miednicą, aby zmniejszyć nacisk na dolną część pleców.

Wniosek

Bardziej odpowiednie może być użycie niskiej poduszki na poddaszu, zwłaszcza jeśli śpisz na brzuchu. Możesz szybko nauczyć się spłaszczać poduszkę za pomocą dwóch technik. Zacznij od używania go codziennie lub połóż na nim obciążony przedmiot, gdy nie leżysz na poduszce. Jeśli twoja poduszka jest nadal puszysta, możesz usunąć część wypełnienia, aż stanie się płaska.

Ale kiedy użyjesz płaskiej poduszki? Ci, którzy śpią na brzuchu, nie powinni używać wysokiej poduszki, ponieważ obciąża to szyję i dolną część pleców. Możesz również potrzebować płaskiej poduszki, aby poprawić estetykę obszaru lub użyć jej jako dekoracyjnej i pomocnej poduszki.