Jak przymocować wiązanie koca do kołdry: 7 prostych kroków DIY

Nauka mocowania wiązania koca do kołdry może być uciążliwa. Mimo to, jeśli jesteś entuzjastą szycia i interesuje Cię związanie kołdry, jest to możliwe w zaledwie siedmiu krokach.

Dodanie pasującego wiązania koca może podkreślić Twoją kołdrę i sprawić, że będzie super szykowna i bajeczna! Pewne jest również, że twoi przyjaciele i rodzina będą zdumieni, że możesz wykonać tak ekscytujące rzemiosło.

Jak przymocować wiązanie koca do kołdry: 7 prostych kroków DIY

Kroki mocowania wiązania koca do kołdry

Zanim zaczniesz wiązać, powinieneś najpierw przygotować materiały, których użyjesz.

  • Najpierw musisz przygotować kołdrę. Powinieneś również mieć wiązanie na koc, które powinno mierzyć o 10 cali więcej niż suma długości czterech boków Twojej kołdry (zwróć uwagę, że kolor powinien być skoordynowany).
  • Klipsy spinające lub proste szpilki
  • Nożyczki do tkanin, mata do cięcia lub krajalnica rotacyjna
  • Władca Quiltera
  • Igła do szycia ręcznego
  • Maszyna do szycia, która może robić ściegi zygzakowe
  • Igły do ​​maszyny do szycia, która radzi sobie z grubymi materiałami

Teraz, gdy wszystkie potrzebne nam rzeczy są gotowe, możemy zacząć szyć.

Krok 1. Złóż końce kocowego spotkania wiążącego na innym. Możesz zauważyć, że jedna krawędź jest o 1/4 cala krótsza od drugiej. Powinien znajdować się po prawej stronie kołdry i powinien być skierowany do góry podczas szycia.

Teraz zaczynając od prawej, wciśnij brzegi kołdry w wiązanie koca. Używaj spinaczy do spinaczy, aby trzymać rzeczy razem — nie chciałbyś, żeby wszystko się pomieszało podczas szycia. Zatrzymaj się kilka centymetrów przed rogiem.

Krok 2. Ustaw maszynę do szycia w tryb szerokiego ściegu zygzakowego. Możesz najpierw spróbować zszyć kawałek materiału, aby sprawdzić, czy rozmiar ściegu jest wystarczający.

Krok 3. Rozpocznij szycie na początku wiązania, pozwalając ściegom zygzakowatym przebiegać na krawędzi wiązania. Zachowaj ostrożność podczas obsługi maszyny do szycia, ponieważ może to zaszkodzić nie tylko twojemu rzemiosłu, ale także palcom — to boli!

Kiedy osiągniesz kilka centymetrów przed rogiem, przestań szyć. Zaraz zrobimy coś innego z narożnikami.

Krok 4. Chwyć niezszyte wiązanie koca i utwórz fałdę na skos. Zrób to, składając go z powrotem na następną stronę, którą będziesz szył. Aby wiedzieć, czy zrobiłeś to dobrze, druga strona również powinna mieć tę samą fałdę, ale skierowaną w przeciwnym kierunku.

W ten sposób możesz trzymać materiał pod maszyną i pracować, gdy na niej jesteś. Jednak dla łatwiejszego składania można najpierw wykonać stebnówkę i zdjąć ją z maszyny.

Krok 5. Za pomocą spinacza do segregatora lub prostego szpilki zabezpiecz zagięcie wykonane w ostatnim kroku i kontynuuj szycie. Uruchom ściegi na zagięciu, aby krawędzie się ze sobą skleiły.

Krok 6. Kontynuuj szycie, aż skończysz wszystkie krawędzie. W przypadku, gdy zabraknie wiązania, możesz dodać kolejne, kładąc je nieco mniej o cal w stosunku do poprzedniego.

Zabezpiecz nowe wiązanie ze starym za pomocą szpilki lub spinki do segregatora i kontynuuj szycie.

Krok 7. Zrób to samo ze wszystkimi krawędziami i narożnikami, aż skończysz. Możesz dodać kilka ściegów poślizgowych, w których dołączasz nowe wiązanie, aby zabezpieczyć – wiesz, że nigdy nie możesz być zbyt pewny ściegu.

Teraz, gdy wykonałeś już wszystkie ściegi i składanie, brzegi Twojej kołdry są teraz zszyte!

Po co wiązać kołdrę?

Chcesz, aby Twoja kołdra trwała dłużej? Następnie zwiąż to! Wiązanie sprawia, że ​​Twoja kołdra jest bardziej wytrzymała, aby mogła być używana przez Ciebie, a nawet przez Twoje dzieci.

Biorąc pod uwagę, że kołdry składają się z dwóch do trzech warstw materiału, istnieje tendencja do gubienia ich warstw, więc łączenie brzegów jest czymś, co można zrobić, aby temu zapobiec. Wiązanie kocowe dodaje również koloru Twojej kołdrze. Sprawia, że ​​Twoja kołdra jest stylowa, wydzielając mniej nudny klimat niż zwykłe kołdry.

Jak właściwie dbać o kołdrę?

Nasze przepiękne kołdry powinny być utrzymywane w dobrym stanie. Aby to zrobić, oto kilka wskazówek.

  • Bezpośrednie światło słoneczne nie jest dobre dla kołder. O ile to możliwe, przechowuj je w chłodnym, suchym miejscu, aby zapobiec blaknięciu materiału.
  • Unikaj częstego prania i używaj delikatnego detergentu. Chociaż pranie kołder jest w porządku, lepiej je odkurzyć. Najlepiej też suszyć powietrzem niż wrzucać je do suszarki.
  • Regularnie sprawdzaj przechowywane kołdry pod kątem plag. Kołdry przechowywane w piwnicach i na strychach mogą być zamieszkane przez gryzonie i owady, dlatego należy je często odwiedzać.

Te wskazówki zapewnią Ci dobrą podstawę do utrzymania cennych kołder w stanie, który przetrwa długo.

Wniosek

Kołdry to rzeczywiście jeden ze skarbów naszego domu. Są piękne tak jak są, ale opanowanie umiejętności mocowania wiązania koca do kołdry to inna sprawa. Odrobina poprawy na pewno nie zaszkodzi.