Jak prawidłowo prać poliestrową nakładkę na materac?

W zaledwie trzech krokach dowiesz się, jak prać poliestrową nakładkę na materac. Najpierw porozmawiamy o odpowiednim przygotowaniu i wstępnym przygotowaniu plam przed praniem nakładki. Omówimy również, jak używać pralki do tego materiału.

Czy posiadasz również inne dodatki do pościeli z poliestru? Wypróbuj ten przewodnik, jak prać poduszkę poliestrową, aby utrzymać ją w czystości bez niszczenia materiału.

Jak prawidłowo prać poliestrową nakładkę na materac?

Jak czyścić poliestrową nakładkę na materac?

Krok 1. Sprawdź metkę opieki 

 • Zdejmij nakładkę z łóżka
 • Znajdź metkę pielęgnacyjną na poliestrowym nakładce na materac, aby poznać idealne praktyki i produkty
 • Postępuj zgodnie z instrukcjami i wskazówkami producenta, aby uniknąć zniszczenia nakładki
 • Zapoznaj się z symbolami prania i prania, które pomogą Ci przeczytać metkę dotyczącą pielęgnacji
 • Poliester można na ogół prać w pralce, ale zawsze lepiej jest wcześniej przeczytać etykietę na nakładce na materac

Krok 2. Potraktuj punktowo i umyj poliestrową nakładkę na materac 

 • Sprawdź nakładkę materaca pod kątem plam i odpowiednio je potraktuj
 • Możesz użyć pasty z sody oczyszczonej lub połączyć ocet, płyn do naczyń i wodę do leczenia punktowego
 • Wyceluj w przebarwienia na nakładce materaca i pozostaw je na 10 do 20 minut
 • W zależności od wskazań producenta nakładkę można prać w pralce lub ręcznie
 • W pralce zwykle ustawiasz delikatny cykl z zimną wodą
 • Unikaj wysokich temperatur lub silnych środków czyszczących, takich jak wybielacz lub chlor, używając nakładki na materac
 • Do prania ręcznego użyj łagodnego detergentu i zimnej wody na wannie, aby dokładnie wyczyścić poliestrową nakładkę na materac

Krok 3. Wysuszyć poliestrową nakładkę na materac

 • Zawieś podkładkę na zewnątrz lub umieść ją na listwowej powierzchni, aby słońce wyschło i zdezynfekuj ją
 • Ciepło słońca powinno zabijać bakterie i zapewniać, że nakładka na materac będzie wolna od roztoczy
 • Pamiętaj, aby odwrócić nakładkę, aby całkowicie ją wysuszyć i uniknąć wilgoci, która potencjalnie prowadzi do rozwoju pleśni
 • Jeśli na zewnątrz jest wilgotno, możesz wysuszyć poliestrową nakładkę na materac w pomieszczeniu, ale zapewnij dobrą wentylację, otwierając okna lub umieszczając w pomieszczeniu wentylator cyrkulacyjny

Czy mogę suszyć w suszarce poliestrowy materac nawierzchniowy?

Niektóre poliestrowe nakładki na materac można suszyć w suszarce bębnowej, o ile ich metka nie zaleca tego. Zazwyczaj nakładkę na materac suszysz w suszarce bębnowej na najniższym ustawieniu temperatury, aby uniknąć uszkodzenia materiału. Możesz nawet umieścić kilka piłek tenisowych w suszarce, aby utrzymać strukturę podkładki podczas schnięcia w środku.

Ale jeśli nie masz pewności co do kompatybilności poliestrowego nakładki na materac z suszarką, zamiast tego wysusz ją na powietrzu. Nie chcesz przypadkowo uszkodzić materiału z powodu wysokiej ekspozycji na ciepło. Twoja suszarka może również nie zapewniać wystarczająco niskiej temperatury, aby bezpiecznie wysuszyć nakładkę.

Czy należy umyć nowy nakładkę na materac przed założeniem jej na łóżko?

Nowy materac nawierzchniowy najlepiej umyć przed użyciem. Pranie nowej pościeli lub materiałów, na których będziesz spać, powinno być konsekwentną praktyką, aby zapewnić ich czystość i bezpieczeństwo. Pamiętaj też, że te nakładki są pakowane i przechowywane przed przybyciem do domu.

Dlatego nawet nowe nakładki na materac zbierają brud, gruz i inne pozostałości z fabryki do domu. Pamiętaj tylko, aby postępować zgodnie z instrukcjami marki dotyczącymi prania i czyszczenia materaca nawierzchniowego, aby uniknąć zmiany jego integralności strukturalnej. Jeśli nie masz pewności, nie wahaj się zapytać w sklepie lub skontaktować się z obsługą klienta marki.

Jak często myjesz nakładkę na materac?

Nakładkę na materac można prać nawet co miesiąc lub co cztery miesiące. Ten czas trwania może ulec zmianie w zależności od sposobu użytkowania nakładki na materac. Jeśli zabrudzisz nakładkę, musisz ją natychmiast umyć, aby zapobiec powstawaniu plam i nieprzyjemnych zapachów.

W końcu nakładka na materac działa jak warstwa ochronna nad łóżkiem. Szybciej naraża się na brud i bałagan niż sam materac. Jeśli twoja narzuta na łóżko jest brudna, możesz założyć, że nakładka pod spodem również będzie wymagała dokładnego czyszczenia.

Czy możesz włożyć nakładkę na materac do pralki?

Istnieją różne rodzaje nakładek na materac, co oznacza, że ​​niektóre z nich nadają się do czyszczenia w pralce. Potwierdź, sprawdzając ich metkę pielęgnacyjną, zwykle pod górną pokrywą. Jeśli istnieją specyfikacje, takie jak temperatura, należy ich również przestrzegać.

Większość oczekiwanej żywotności materaca nawierzchniowego można uzyskać tylko wtedy, gdy jest odpowiednio pielęgnowany. Ale oprócz regularnego czyszczenia i konserwacji, musisz przestrzegać zalecanych praktyk, aby uniknąć zniszczenia materiału. Poliestrowe nakładki na materac należą do najłatwiejszych w utrzymaniu, ale nie oznacza to, że można je czyścić na ślepo.

Czy mogę prać poliestrowy pokrowiec na materac?

Czy używasz również pokrowca na materac z poliestru? Większość z nich można również prać w pralce. Ale jeśli chcesz mieć pewność, że przypadkowo nie skurczysz się pokrowca, użyj zimnej wody i sprawdź etykietę.

Wniosek

Poliestrowe nakładki na materac to niedrogi sposób na poprawę komfortu snu i wydłużenie żywotności łóżka. Ale do konserwacji musisz wiedzieć, jak prawidłowo prać poliestrową nakładkę na materac. Więc najpierw sprawdź etykietę pielęgnacji i postępuj zgodnie z nią.

Następnie zmyj plamy przed użyciem pralki. Na koniec wysusz nakładkę na zewnątrz lub sprawdź, czy możesz ją wysuszyć w suszarce bębnowej.