Jak ozdobić poduszkę. Najlepsze 3 opcje do wypróbowania

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak udekorować poduszkę, masz na to trzy możliwości. Z tego artykułu dowiesz się, jak bezpośrednio zaprojektować poduszkę lub dodać ozdoby, aby poprawić jej estetykę. Więc ci, którzy szukają sposobu na dostosowanie swojej poduszki, to jest dla Ciebie.

Dobrą wiadomością jest to, że nie ma określonego zestawu zasad, jeśli chodzi o dekorowanie poduszki. Zawsze możesz dać się poprowadzić swojej kreatywności lub znaleźć inspirację z miejsca, w którym zamierzasz użyć poduszki. Możesz nawet zamienić dekorację poduszek w zabawną zabawę z przyjaciółmi i rodziną.

Jak ozdobić poduszkę. Najlepsze 3 opcje do wypróbowania

3 najlepsze sposoby na udekorowanie poduszki

Opcja nr 1. Maluj

Być może najprostszym sposobem na udekorowanie poduszki jest malowanie na niej. Nie ograniczasz się do farb do tkanin, ponieważ możesz również projektować za pomocą markerów. Główną ideą jest tutaj bezpośrednie zdobienie poduszki, a nie dodawanie innych materiałów.

Najlepsze w tej opcji jest to, że można ją dowolnie zaprojektować na poduszce. Jednak możesz mieć gładszy czas, jeśli najpierw użyjesz szablonu na powierzchni, aby uniknąć bałaganu i błędów. Niezależnie od tego, jest to fajny projekt, który można wypróbować z dziećmi i pozwolić im spersonalizować swoją poduszkę.

Jak ozdobić poduszkę farbą

Zacznij od zdjęcia poszewki na poduszkę, a następnie dodaj do niej kawałek kartonu, aby ułatwić malowanie. Następnie narysuj swój projekt ołówkiem na powierzchni i w razie potrzeby obrysuj go pisakami do tkanin i markerami. Po wyschnięciu możesz wypełnić swój projekt farbą za pomocą pędzla i ponownie pozostawić do wyschnięcia.

A jeśli chcesz bezpośrednio pomalować poduszkę? Powinieneś również umieścić karton w środku, aby podeprzeć wkładkę. Jeśli masz trudności z malowaniem na tkaninie, sprawdź, czy nie musisz utrwalać na gorąco użytych farb do tkanin.

Oprócz pędzli, farbę można również nakładać piankowym tulejką lub spryskiwać nią powierzchnię. Kolejną dobrą wskazówką jest utworzenie szablonu na papierze do zamrażania i wyprasowanie go na tkaninie, jeśli uważasz, że przyklejanie szablonu nie jest wygodne. I wreszcie, możesz zacząć malować na dekoracyjnej poduszce i uwydatnić jej detale, takie jak kontury i hafty.

Opcja nr 2. Nakładki

Jeśli nie chcesz bezpośrednio malować poduszki lub zbytnio zabrudzić materiałami, możesz zamiast tego ozdobić powierzchnię aplikacjami. Masz tak wiele materiałów do wyboru, począwszy od filców i tkanin, które uzupełnią twoją poduszkę.

Jak ozdobić poduszkę nakładkami

Możesz naprasować topliwy interfejs sieciowy na tkaninę, którą lubisz i narysować wzór na tym pierwszym. Przypnij wycięcia do poszewki na poduszkę, upewniając się, że interfejs jest skierowany w stronę poszewki. Skończysz prasowanie wzorów i usuwanie szpilek!

Możesz także pominąć potrzebę klejenia się wstęgi i sfastrygować swoje projekty na poduszce ściegiem biegowym. Pamiętaj, aby zagiąć surowe brzegi pod tkaniną i przyszyć ściegiem drabinkowym dla bezpieczeństwa. Usuń fastrygę i gotowe.

Wręcz przeciwnie, możesz nakładać wzory filcowe za pomocą kleju do tkanin, jeśli nie chcesz szyć. Co więcej, rozważ dodanie nowych wzorów lub udekoruj poduszkę, po prostu śledząc istniejące wzory. Niektórzy nawet nakładają duży kawałek materiału na okładkę.

Opcja nr 3. Wykończenia

Dekorowanie poduszek nie oznacza, że ​​musisz używać wzorów dwuwymiarowych. Możesz zdecydować się na materiały, takie jak wstążki i frędzle, aby poprawić wygląd i formę poduszki. Wykończenia są stosunkowo łatwe i szybkie do wykonania, a także możesz użyć zapasowych materiałów z innych projektów rzemieślniczych.

Jak ozdobić poduszkę lamówką

Uroczy wygląd inspirowany stylem bohemy dla poduszki dodaje frędzle na jej brzegach. Możesz ubić ścieg lub przykleić go na miejscu, używając szwu jako przewodnika, więc upewnij się, że masz wystarczająco długi materiał na poduszkę.

Jeśli masz resztki koronki, możesz również przymocować ją do poduszki za pomocą kleju lub szycia. Płaska koronka przyszyta szwem do szwu nitką w kolorze poduszki będzie wyglądać subtelnie, ale efektownie. Mówiąc o resztkach, dodatkowe wycięcia z tkaniny sprawią, że odpowiednie wstążki do dekoracji poduszki.

Sztuką jest wybór odpowiedniego wzoru, rozmiaru lub koloru poduszki. W przypadku wstążek lub sznurówek wybierz inny odcień, aby urozmaicić. A jeśli chcesz, aby pikowany wygląd nadał wymiar powierzchni poduszki, możesz go naśladować, dodając guziki na cholewce. Zszyj je na miejscu, używając różnych węzłów, aby zacisnąć każdą kępkę.

Wniosek

Zawsze możesz dodać osobisty akcent do swoich poduszek, aby poprawić ich wygląd lub jako pomysł na prezent. Wspaniałe jest to, że nauczenie się dekorowania poduszki daje Ci trzy proste opcje. Na przykład najprostszym sposobem jest nałożenie szablonu na poszewkę na poduszkę lub poszewkę i bezpośrednie pomalowanie wzoru farbą.

Jeśli Twoje materiały są trudne do malowania, możesz również dodać kleje, używając wzorów wyciętych z filcu i tkaniny. I wreszcie, z materiałów odpadowych zrobią się frędzle i wstążki, które poprawią wykończenie Twojej poduszki. Niezależnie od wybranej przez Ciebie metody, głównym na wynos jest sprawdzenie, czy pasuje do Twojej poduszki.