Jak naprawić skrzypiący materac. 2 najlepsze kroki, aby spróbować

Jeśli chcesz wiedzieć, jak naprawić skrzypiący materac, nauczymy Cię dwóch najlepszych technik do wypróbowania! Te praktyki są szybkie i proste, więc powinieneś spać bez hałasu w mgnieniu oka. Należy jednak pamiętać, że niektóre uszkodzenia łóżka powinny być sygnałem do jego wymiany, znacznie jeśli przekroczyło oczekiwaną żywotność.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Omów także powody, dla których Twój materac skrzypi i jak temu zapobiec. Bez zbędnych ceregieli, oto niezawodny sposób na pozbycie się tych irytujących pisków!

Jak naprawić skrzypiący materac. 2 najlepsze kroki

Jak naprawić skrzypiący materac w domu

Odwróć lub obróć

Masz dwie najlepsze opcje, aby materac szybko przestał piszczeć. Po pierwsze, czy kiedykolwiek go odwróciłeś lub obróciłeś? Praktyki te są powszechne w utrzymaniu łóżek, aby zapobiec przedwczesnemu zwiotczeniu. Sprawdzą się również do naprawy skrzypiącego łóżka, ponieważ używasz strony, która nie jest zużyta.

Jednak nie wszystkie materace można odwracać lub obracać. Na przykład materace jednostronne lub te o określonej budowie warstw nie powinny być odwracane. W końcu użyjesz bardziej miękkiej strony, na której będziesz spać, jako podstawy, co może zdeformować Twój materac.

Z drugiej strony, niektóre materace mają określone regiony, a obrócenie ich o 180 stopni sprawi, że sen będzie nieprzyjemny. Przed odwróceniem lub obróceniem materaca należy zawsze skonsultować się z producentem i instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji. Ale jeśli są dozwolone, zmiana rozkładu masy ciała powinna pomóc w usunięciu denerwujących dźwięków skrzypienia łóżka.

Popraw fundament

Drugim sposobem na powstrzymanie skrzypienia jest poprawa lub wymiana podstawy łóżka. Pamiętaj, że jeśli podstawa nie zdoła odepchnąć nacisku podczas leżenia na łóżku, materac może skrzypić. Pod materac można umieścić sklejkę lub dowolny płaski przedmiot, co powinno wytłumić lub zredukować hałas.

Jeśli to nie zadziała, następną opcją jest sprawdzenie, czy materac ma równomierne rozłożenie ciężaru. Jeśli nadużycie koncentruje się na jednym obszarze, możesz spodziewać się, że zacznie piszczeć. Łóżko powinno znajdować się pośrodku ramy lub sprężyny skrzynkowej, aby zapewnić równomierne rozłożenie ciężaru.

Ostateczny wpływ podkładu materaca na skrzypienie, które słyszysz, jest taki, że materac może nawet nie być tym, którego można obwiniać. Rama łóżka może mieć poluzowane śruby i śruby, a nałożenie mydła lub wazeliny na te złącza powinno zmniejszyć hałas.

Dlaczego mój materac jest tak skrzypiący?

Układ cewki

Najczęstsze łóżka, które są podatne na skrzypienie, to materace sprężynowe. Jest to szczególnie widoczne, jeśli masz tradycyjny, który wykorzystuje cewki klepsydrowe, które z czasem się zużywają. Sam pisk to ocieranie się metali, spowodowane ogólną konstrukcją układu cewek.

Stelaż łóżka

Jednak pokrótce wspomnieliśmy również o tym, że Twój materac może nie być pierwszym, który skrzypi. Jeśli twoje łóżko nie jest typem sprężyny wewnętrznej, winowajcą może być rama łóżka. Pamiętaj, że one również się zużywają, więc sprawdzanie i dokręcanie śrub jest praktyką konserwacyjną.

Podłoga sypialni

Jeśli materac i podkład nie są winne, następną rzeczą do sprawdzenia jest podłoga w sypialni. Podłogi drewniane po pewnym czasie mają tendencję do skrzypienia, ponieważ deski podłogowe poluzowują się. Zmiana podłogi lub wybór nowego miejsca na łóżko może rozwiązać irytujący hałas.

Dlaczego moje łóżko skrzypi?

Sprężyny w materacu skrzynkowym również ulegną zużyciu, a zwoje w końcu stracą swoją magię. We wczesnych latach sprężyny nie będą się już tak dobrze ściskać, dlatego łóżko skrzynkowe skrzypi. Jednak drewniany panel może również stać się źródłem skrzypienia.

Pamiętaj, że Twoje łóżko leży bezpośrednio na drewnianym panelu sprężyny skrzynkowej. Ten panel lub obudowa ma tendencję do ocierania się o ramę łóżka, podobnie jak wyjaśniliśmy wcześniej. Dodanie wyściółki między nimi zapobiegnie tarciu i, miejmy nadzieję, wyeliminuje hałas.

Jak naprawić głośną sprężynę pudełkową

Zacznij od wykonania otworu w pokrywie sprężyny pudełkowej, aby zobaczyć sprężyny wewnętrzne i samą strukturę sprężyny pudełkowej. Następnie rozpyl trochę oleju kuchennego do środka, upewniając się, że dotarłeś do sprężyn i zwojów. To nasmaruje je, aby zapobiec naprężeniu metalu do metalu, które powoduje skrzypienie.

Po zakończeniu zszyj otwór, który zrobiłeś wcześniej. Ale co, jeśli skrzypienie dobiega z ramy łóżka ocierającej się o sprężynę skrzynkową? Znajdź miejsce, w którym jest to nieuchronne, a następnie wyściełaj stare koszulki wewnątrz ramy i między sprężyną pudełkową a materacem. Ponownie eliminuje to tarcie, które powoduje skrzypienie.

Wniosek

Materace sprężynowe i pudełkowe mają tendencję do głośnego zużywania się. Może to być denerwujące, więc zawsze warto wiedzieć, jak naprawić skrzypiący materac. Możesz odwrócić lub obrócić łóżko, ale możesz również poprawić swój fundament, ponieważ ma to również wpływ na skrzypienie.

Ale oprócz podłoża i samego łóżka, Twoja podłoga może również przyczyniać się do hałasu. Sprawdź każdy z tych czynników, aby wiedzieć, co w razie potrzeby wymienić.