Jak impregnować materac na zewnątrz? 2 drogi

Łatwo nauczyć się impregnacji materaca na zewnątrz, ponieważ istnieją dwa najlepsze sposoby. Najpierw porozmawiamy o wodoodpornych ochraniaczach i prześcieradłach na materac, a nawet o wodoodpornych włóczęgach. Jako bonus otrzymasz nawet samouczek dotyczący wodoodpornego ochraniacza na materac!

Zakładając, że jesteś w tym artykule, ponieważ wybierasz się na kemping, dlaczego nie wypróbować materaca dmuchanego? Jest przenośny i kompaktowy do podróży. Jeśli jednak wahasz się co do komfortu, oto kilka wskazówek, jak utrzymać ciepło na dmuchanym materacu.

Jak impregnować materac na zewnątrz? 2 drogi

Jak impregnować materac na zewnątrz przy niskich kosztach

Ochraniacz i prześcieradła na materac

Najłatwiejszym sposobem impregnacji materaca do użytku na zewnątrz jest zastosowanie wodoodpornego ochraniacza na materac. Nawet łatwo nauczyć się, jak prać wodoodporny pokrowiec materaca dla Twojej wygody za każdym razem, gdy go używasz. Te ochraniacze na materac zazwyczaj wykorzystują materiał wodoodporny, taki jak winyl, do ochrony materaca przed płynami.

Pamiętaj tylko, aby wybrać odpowiedni rozmiar wodoodpornego pokrowca na łóżko, aby zapewnić pełną ochronę na zewnątrz. Wybierając ochraniacz do użytku na zewnątrz, pomocną wskazówką jest sprawdzenie, czy nie ma mocnego zamka błyskawicznego i grubego materiału, aby szybko się nie zużył. Ale jeśli użyjesz innych wkładek do łóżka na zewnątrz, być może wystarczy wodoodporne prześcieradło na materac.

Spray hydrofobowy

Ponieważ nie można znaleźć wodoodpornego materaca, możesz zamiast tego rozważyć zamianę istniejącego materaca za pomocą wodoodpornego sprayu. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w te produkty w sprayu przed przeniesieniem materaca do użytku na zewnątrz. Co jest doskonałe, generalnie nie zmieniają tekstury łóżka, więc nadal będziesz czuć się komfortowo podczas snu.

Musisz tylko zapewnić kompatybilność sprayu z materiałem materaca. Na przykład Nikwax oferuje szereg produktów do różnych materiałów. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami stosowania sprayu, który otrzymasz, aby uzyskać idealną ochronę przed wodą na swoim materacu.

Czy możesz przechowywać materac na zewnątrz?

Musisz wiedzieć, jak długo przechowywać materac. Ale jeśli rozważasz przechowywanie na zewnątrz, musisz zabezpieczyć swoje łóżko, aby uniknąć rozpadu jego materiałów. Ponadto nigdy nie chcesz narażać materaca na ekstremalne zmiany temperatury, światło słoneczne, deszcz, zwierzęta i szkodniki.

Niektóre czynniki zewnętrzne dotyczące przechowywania materaca obejmują szopę lub garaż. Stanowią pokrowiec na łóżko, aby chronić je przed różnymi warunkami atmosferycznymi. Jeśli go nie masz, zastanów się nad wysuwanym baldachimem do umieszczenia na werandzie lub w innych miejscach na zewnątrz.

Jak przechowywać materac na zewnątrz

 • Wybierz schronienie na zewnątrz, aby chronić materac przed deszczem, światłem słonecznym, zwierzętami i szkodnikami
 • Przygotuj materac do przechowywania, szczelnie zamykając go plastikiem
 • Ułóż materac płasko, aby zachować jego integralność strukturalną
 • Regularnie sprawdzaj obszar przechowywania, aby rozwiązać wszelkie potencjalne problemy, takie jak zalanie
 • Napowietrzaj materac co sześć miesięcy lub tak często, jak to konieczne, aby upewnić się, że nie zatrzymuje wilgoci
 • Rozważ nauczenie się, jak przechowywać łóżko w szafce zamiast na zewnątrz, zwłaszcza jeśli pogoda w Twojej okolicy bardzo się zmienia
 • Który ochraniacz na materac jest wodoodporny?

  Różne ochraniacze na materace dostępne na rynku są wodoodporne. Zwykle używają winylu, ale sprawdź, czy producent wspomina, czy jest wolny od ftalanów dla twojego bezpieczeństwa. Jeśli z łóżka korzysta dziecko, kobiety w ciąży lub osoby z problemami zdrowotnymi, rozważ zastosowanie poliuretanowych ochraniaczy na materace.

  Jak zrobić wodoodporny ochraniacz na materac na zewnątrz?

  Możliwe jest wykonanie wodoodpornego pokrowca na materac, jeśli masz materiały takie jak PUL, TPU, płótno lub tafta nylonowa. Niektóre tkaniny bawełniane są nawet powlekane woskiem. Aby wykonać wodoodporny pokrowiec na materac, zmierz swój materac, aby poznać rozmiar materiału, którego potrzebujesz.

  Następnie wykonaj pokrowiec na materac jak zwykle, upewniając się, że gotowy produkt chroni materac ze wszystkich stron. Możesz również połączyć ciasno tkane tkaniny, takie jak nylon i poliester, z warstwą poliuretanu, aby stworzyć wodoodporny i wodoodporny pokrowiec na materac. Następnie umieść plastikową warstwę pod łóżkiem do użytku na zewnątrz, aby nie było Ci gorąco podczas leżenia na nim.

  Czy pianka z pamięcią kształtu jest odpowiednia na poduszki zewnętrzne?

  Do poduszek zewnętrznych można zastosować piankę z pamięcią kształtu, ale należy pamiętać, że jej struktura może powodować uwięzienie cieczy w otworach lub kieszeniach w piance. Oznacza to, że nawet jeśli poduszka z pianki memory wygląda na suchą, jej skład wewnętrzny jest bardzo mokry. W rezultacie ryzykujesz degradację ogólnego składu, a nawet problemy z nieprzyjemnym zapachem i rozwojem pleśni.

  Jakie jest najlepsze wypełnienie poduszek zewnętrznych?

  Pianka Dryfast byłaby najbardziej idealna na poduszki zewnętrzne ze względu na swoją strukturę otwartokomórkową. Oznacza to, że wilgoć wysycha szybciej, ponieważ łatwiej się porusza. Niektóre pianki mają nawet właściwości przeciwdrobnoustrojowe, zapobiegające rozwojowi bakterii i grzybów.

  Wniosek

  Jeśli zabierasz łóżko na kemping i inne zajęcia na świeżym powietrzu, powinno ono wytrzymać takie wyzwania, jak wilgoć spowodowana pogodą. Dlatego warto dowiedzieć się, jak impregnować materac do użytku na zewnątrz, aby uniknąć uszkodzenia integralności materiału łóżka. Podsumowując ten artykuł, możesz użyć wodoodpornego ochraniacza na materac lub wodoodpornego sprayu na materac.

  Zalecamy również trzymanie na łóżku materiałów takich jak pianka Dryfast do użytku na zewnątrz. Pamiętaj, że nie wszystkie materace można odzyskać po zamoczeniu.