Jak bezpiecznie czyścić odchody myszy z materaca?

W trzech prostych krokach dowiesz się, jak usuwać odchody myszy z materaca. Ale niestety nie jest to tak proste, jak odkurzanie lub zamiatanie bałaganu. Dowiedz się więcej o tym, dlaczego ta praktyka jest nawet zniechęcana przez ekspertów w dziedzinie zdrowia.

Czy zmagasz się z tym samym problemem na swojej kanapie? Dobre wieści! Oto jak wyczyścić odchody myszy z sofy.

Jak bezpiecznie czyścić odchody myszy z materaca?

Jak czyścić odchody myszy z materaca, aby uniknąć chorób

Krok 1. Przygotuj się do dezynfekcji

Podczas sprzątania po gryzoniach należy nosić odpowiednią odzież ochronną. Załóż maskę i rękawiczki, aby uniknąć kontaktu z odchodami myszy. Chcesz również upewnić się, że podczas sprzątania łóżka w pokoju nie ma dzieci ani zwierząt.

W dniu, w którym usuniesz mysie odchody z materaca, przed rozpoczęciem wietrz pomieszczenie przez pół godziny. Otwórz drzwi i okna, aby wpuścić powietrze do środka, ale nigdy nie pozwól, aby wiatr rozwiał dotknięty obszar. Nie chcesz potencjalnie zanieczyścić reszty pomieszczenia.

Krok 2. Przygotuj roztwór dezynfekujący dla odchodów myszy 

Według Centers for Disease Control and Prevention, przed usunięciem mysich odchodów należy użyć roztworu dezynfekującego. Wymieszaj wybielacz i wodę w proporcji 1:10. Możesz również użyć innych komercyjnych środków dezynfekujących i postępować zgodnie z instrukcjami przygotowania na etykiecie.

Gdy już masz środek dezynfekujący, musisz zmoczyć odchody myszy i pozwolić, aby dotknięte obszary nasiąkły przez pięć minut. Upewnij się, że wykonałeś ten krok, ponieważ nigdy nie wolno dotykać odchodów myszy bez spryskania ich roztworem wybielacza. Częstym błędem po znalezieniu mysich odchodów na łóżku jest ich natychmiastowe zamiatanie.

Krok 3. Odpowiednio usuń odchody myszy z łóżka

Po namoczeniu mysich odchodów w roztworze wybielacza, zbierz je ręcznikiem papierowym. Co więcej, sprawdź, czy w rękawiczkach nie ma rozdarć lub dziur, aby uniknąć kontaktu z kałem. I na koniec włóż odchody do dwóch worków, aby je zabezpieczyć przed wyrzuceniem do kosza.

Ponownie zdezynfekuj materac roztworem wybielacza. A zanim zdejmiesz i wyrzucisz rękawiczki, dokładnie umyj ręce. Po zdezynfekowaniu łóżka możesz je jak zwykle umyć, ale użyj gorącej wody i detergentu.

Musisz także wziąć pod uwagę pozostałe przedmioty w łóżku. Najpierw umyj je w gorącej wodzie z detergentem w pralce. Następnie umieść je w suszarce do wyschnięcia.

Co zrobisz, jeśli znajdziesz kupę myszy w swoim łóżku?

Znalezienie kupy myszy w twoim łóżku wskazuje, że w twoim domu może wystąpić potencjalna infestacja. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zdezynfekować łóżko i sam pokój. Będzie też lepiej, jeśli rozważysz spanie w innym pokoju, dopóki nie upewnisz się, że nie ma potencjalnych nosicieli wirusa Hantavirus w tym obszarze.

 • Zdezynfekuj pościel i materac roztworem wybielacza
 • Wyczyść cały pokój ręcznikami dezynfekującymi
 • Wynieś wszystkie przedmioty na zewnątrz, aby wystawić je na działanie promieni UV
 • Skontaktuj się ze specjalistą od zwalczania szkodników, aby pomóc Ci stworzyć bezpieczny i skuteczny program eksterminacji myszy w Twoim domu
 • Poczekaj tydzień, aby upewnić się, że wyeliminowałeś inwazję myszy
 • Jak trzymać myszy z dala od łóżka

  • Umieść pułapki w całym pokoju, wzdłuż ścian, za meblami i w innych ciasnych miejscach, w których myszy mogą się ukryć
  • Upewnij się, że Twój pokój jest zawsze czysty i uporządkowany
  • Sprawdź w pokoju potencjalne wejścia
  • Przechowuj żywność prawidłowo
  • Rozważ zdobycie zwierzaka

  Czy mogę odkurzyć odchody myszy?

  W żadnym wypadku nie należy odkurzać ani nawet zamiatać odchodów myszy podczas ich wyjmowania i czyszczenia. Zamiast tego musisz postępować zgodnie z radą CDC, aby namoczyć kupę myszy środkiem dezynfekującym przed ręcznym usunięciem ich za pomocą rękawiczek i ręczników papierowych. A do utylizacji upewnij się, że nie wyleją się ze śmieci.

  A co jeśli odkurzę odchody myszy?

  Nie możesz odkurzać odchodów myszy ze względu na ryzyko wirusów. Jeśli odkurzasz mysie odchody, a nawet zamiatasz mysie odchody, tworzysz kurz, który naraża Cię na ryzyko wdychania Hantawirusa. Jest to również powód, dla którego musisz najpierw zmoczyć mysie odchody, zanim się nimi zajmiesz.

  Czy ocet dezynfekuje odchody myszy?

  Ocet nie wystarczy do dezynfekcji mysich odchodów. Zamiast tego musisz użyć odpowiedniego środka dezynfekującego lub zrobić roztwór wybielacza. Ponadto ocet jest skuteczny tylko w redukcji niektórych bakterii powierzchniowych, ale potrzebujesz czegoś silniejszego, aby zabić wirusy.

  Warto również zauważyć, że Agencja Ochrony Środowiska nie uwzględnia nawet octu na swojej liście zarejestrowanych środków dezynfekujących. Chociaż może zabić niektóre zarazki, nadal ma pewne ograniczenia, zwłaszcza dezynfekcję po czymś tak ryzykownym, jak odchody myszy. Zawsze najlepiej jest postępować zgodnie z odpowiednimi protokołami czyszczenia, aby uniknąć potencjalnej transmisji Hantavirus.

  Wniosek

  Nie panikuj, gdy zobaczysz kupę myszy na łóżku. W tym artykule rozmawialiśmy o tym, jak usuwać odchody myszy z materaca zgodnie z CDC. Wystarczy założyć odzież ochronną i zwilżyć odchody roztworem wybielacza.

  Jeśli masz do czynienia również z innymi stworzeniami, przeczytaj ten przewodnik, jak odkazić materac. Mamy nadzieję, że nasze artykuły zapewnią bezpieczeństwo Tobie i Twojej rodzinie!