Ile tkaniny na poduszkę. Łatwy przewodnik dla początkujących

Wiedząc, ile materiału na poduszkę będziesz potrzebować, musisz określić różne rozmiary poduszek. Niezależnie od tego, czy sam robisz poduszkę, czy poszukujesz na rynku, koniecznie zapoznaj się z różnymi wymiarami poduszek. Ten artykuł powinien poprowadzić Cię nie tylko do standardowych poduszek, ale także do innych rozmiarów.

Jednak nacisk jest nadal niezbędny, aby wiedzieć, jak dostosować potrzeby tkaniny. Pamiętaj, że istnieją różne poduszki i będziesz musiał przydzielić trochę materiału, aby pomieścić poduszkę, którą masz. Najlepiej byłoby, gdybyś wziął również pod uwagę sam rodzaj tkaniny.

Ile materiału będziesz potrzebować na poduszkę

Pamiętaj, że istnieją różne rozmiary poduszek, co oznacza, że ​​materiał, którego będziesz potrzebować na każdą poduszkę, będzie inny. Nie wspominając o tym, że może być konieczne dokonanie pewnych zmian w wymiarach poduszki, w zależności od marki lub materiałów. Podana poniżej ilość materiału jest tym, czego możesz się spodziewać dla każdego typowego rozmiaru poduszki na rynku, ale zawsze możesz dodać lub odjąć w razie potrzeby.

Standardowa poduszka do łóżka ma zwykle wymiary 20 na 26 cali, a do tego potrzebujesz ⅝ metra materiału. Wręcz przeciwnie, poduszki typu queen-size i king-size będą wymagały co najmniej metra materiału. Poduszka typu queen-size o wymiarach około 20 na 30 cali może mieć jeden i ⅛ metra materiału, podczas gdy większa poduszka typu king-size o wymiarach 20 na 36 cali może mieć dodatkowe ¼ metra materiału oprócz całego metra.

A co z mniejszymi poduszkami? Typowa kwadratowa poduszka, zwykle 12 na 12 cali, będzie wymagała metra materiału. Następnie możesz dostosować, gdy poduszka się powiększa, gdzie 14 na 14 cali i 16 na 16 cali wymaga pół metra każdy, a cały jard powinien wystarczyć na poduszkę 30 na 30 cali.

Niektóre inne zwykłe poduszki kwadratowe mają wymiary 18 na 18 cali i 20 na 20 cali, które będą wymagały odpowiednio ⅝ yard i ¾ yard materiału.

Jak zrobić podstawową poduszkę

Krok 1. Wytnij wzór

Możesz również wykonać własną podstawową poduszkę według własnego rozmiaru i wymiarów. Zacznij od wycięcia dwóch kawałków materiału, niezależnie od tego, czy są to kwadraty, czy prostokąty. Pamiętaj tylko, aby przydzielić pół cala do rozmiaru na naddatek na szew po bokach.

Krok 2. Zszyj poduszkę

Umieść kawałki tkaniny razem, prawą stroną do środka i zabezpiecz brzegi szpilkami, z wyjątkiem jednego, który później odwróci poduszkę prawą stroną. Przypięte brzegi można następnie zszyć ściegami prostymi ręcznie lub na maszynie do szycia. Odwróć poduszkę na lewą stronę, aż rogi zostaną wypchnięte.

Krok 3. Napełnij i zamknij

W tym momencie będziesz musiał zagiąć pozostałą krawędź o pół cala, aby utworzyć zagięcie. Wypełnij poduszkę wybranym przez siebie wypełnieniem, aby uzyskać pożądaną jędrność i puszystość, i gotowe. Na koniec zaszyj otwór lub dodaj otwór zapinany na zamek, jeśli chcesz później dostosować farsz.

Jak zrobić podstawową poszewkę na poduszkę

Krok 1. Budowa

Szycie poszewki na poduszkę, którą właśnie wykonałeś, jest równie proste. Zacznij od zmierzenia wkładki do poduszki i wytnij kawałek materiału zgodnie z jego wymiarami. Odłóż to na bok z przodu poszewki na poduszkę.

Z tyłu poszewki na poduszkę wytnij dwa kawałki materiału o tej samej szerokości co poduszka, ale o połowie jej wysokości. Musisz również przeznaczyć dodatkowe 5 cali materiału na dodatki na szwy i obszycia. Następnie możesz obszyć krawędź każdego kawałka tyłu, zanim obrócisz jeden z nich tak, aby był skierowany do siebie niewłaściwą stroną.

Krok 2. Szycie

Złóż górną krawędź każdego kawałka tyłu dwa razy i zszyj ją blisko wewnętrznej strony zagiętej krawędzi. Zepnij tył razem z przodem tak, aby ich obrębione krawędzie zachodziły na siebie. Zszyj wszystkie krawędzie przed odwróceniem prawej strony poszewki od szczeliny zachodzących na siebie kawałków pleców.

Kiedy wymienić poduszkę

Znajomość wymiarów i potrzeb tkaniny każdego rozmiaru poduszki jest przydatna podczas wymiany poduszki. Możesz kupić lub zrobić własną, ale kiedy naprawdę powinieneś wymienić poduszkę? Konkretny harmonogram będzie różny dla każdego rodzaju poduszki i jej codziennego zużycia.

Dlatego sprawdź, czy struktura Twojej poduszki jest nadal wygodna i podtrzymująca. Jeśli wypełnienie straciło swoją formę lub zauważysz zbrylanie, to dobry moment na wymianę poduszki. Możesz też złożyć poduszkę i sprawdzić, czy później zachowa swój kształt.

Wniosek

Niezależnie od tego, czy kupujesz, czy robisz poduszkę, musisz znać jej wymiary. Co więcej, każdy rozmiar poduszki wymaga, abyś dowiedział się, ile materiału na poduszkę będziesz potrzebować. W ten sposób otrzymasz wygodną poduszkę i możesz łatwo zrobić lub szybko kupić zamienniki do pokrowca lub podszewki.

Krótkie podsumowanie powyższego przewodnika wykorzystuje tkaninę jarda na poduszki o standardowym rozmiarze, jeden i ⅛ metra materiału na poduszki typu queen-size oraz jeden i ¼ metra na poduszki typu king-size. Zwróć uwagę na podane powyżej wymiary poduszek, ponieważ niektóre marki mogą mieć pewne odchylenia od wymiarów. Materiały, z których wykonana jest poduszka, będą również wymagać pewnych zmian w materiale, które będą potrzebne, aby zapewnić wygodne wykończenie.