Wskazówki, kiedy zdjąć tył siedziska podwyższającego

Kiedy zdjąć oparcie podstawki? Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca, aby dzieci korzystały z fotelika podwyższającego, dopóki nie osiągną cztery stopy dziewięć lub osiem lat.

Jeśli jednak dziecko wciąż rośnie i nie osiągnęło jeszcze tego limitu wzrostu, powinieneś nadal korzystać z fotelika podwyższającego, zamiast przechodzić na zwykłe samochodowe pasy bezpieczeństwa.

Wskazówki

Aby Twoje dziecko było przygotowane na zapięcie pasa bezpieczeństwa dla dorosłych, musi być co najmniej pięć cali między jego plecami a oparciem siedzenia pojazdu, z kolanami zgiętymi naturalnie nad krawędzią poduszki siedzenia pojazdu, podczas gdy stopy pozostają płasko na podłodze.

Jak rozpoznać, kiedy Twoje dziecko wyrosło z fotelika samochodowego dla niemowląt?

Jednym ze sposobów na określenie, kiedy nadszedł czas, jest to, czy Twoje dziecko może wygodnie usiąść na siedzeniu i nadal patrzeć z podniesioną głową. Innym znakiem jest to, że osiągnęły limit wagi, o czym będziesz wiedzieć, ponieważ na większości fotelików samochodowych powinna znajdować się naklejka wskazująca, ile waży każdy z nich.

Chcesz również, aby paski szelek fotelika samochodowego dobrze przylegały do ​​dziecka, nie będąc zbyt ciasnym lub luźnym. Nie powinno również powodować czerwonych śladów na skórze, ale pozwalać na trochę miejsca do wzrostu przez co najmniej trzy miesiące przez średniej wielkości dziecko, które przytyło około dwóch funtów od urodzenia (co zwykle zdarza się między czwartym a piątym miesiącem).

Klamra paska na ramię powinna spoczywać płasko na klatce piersiowej dziecka, a paski szelek powinny znajdować się na ramionach dziecka lub tuż pod nimi.

Kiedy dziecko wyrasta z fotelików samochodowych dla niemowląt?

Niemowlęta od urodzenia do co najmniej jednego roku życia powinny jeździć w foteliku samochodowym tyłem do kierunku jazdy. Wiele fotelików samochodowych ma ograniczenia dotyczące wagi, jaką mogą utrzymać, co zwykle wynosi około 40 funtów lub mniej.

Możesz stwierdzić, czy fotelik samochodowy Twojego dziecka może być za mały, gdy jego ramiona znajdują się nad dolnymi otworami uprzęży, a nogi wystają poza koniec wiadra.

Jeśli tak się stanie, będziesz musiał zmienić je w kabriolet/nosidełko dla małych dzieci, które ma wyższe maksymalne wartości wzrostu i wagi, co zapewnia większe bezpieczeństwo przez dłuższy czas, a także zapewnia większe wsparcie dla większych dzieci, które mogą nie pozostać w nosidełkach na długo przed przejściem na podwyższenie siedzenia.

Foteliki samochodowe dla niemowląt zapewniają ochronę przed urazami głowy, tuląc główkę dziecka, dzięki czemu szyja nie jest tak narażona na uderzenia boczne.

Czy moje dziecko może nosić bluzę w foteliku samochodowym?

Istnieją dwa rodzaje fotelików samochodowych: tyłem do kierunku jazdy i przodem do kierunku jazdy. Kiedy Twoje dziecko jest zwrócone tyłem do kierunku jazdy, musi być tak ciepłe, jak to możliwe, aby było mu wygodnie i bezpiecznie w siedzeniu.

Dlatego zalecamy pozostawienie trochę więcej miejsca na szyi, aby na zimową pogodę można było założyć bluzę z kapturem w rozmiarze niemowlęcym lub torbę trąbkową. Gdy Twoje dziecko wyrośnie z tych ubrań (zwykle po roku), w foteliku będzie wystarczająco dużo miejsca, aby zmieścić pod nim wszystkie rozmiary ubrań bez narażania bezpieczeństwa!

Jak ubrać dziecko na zimę w foteliku samochodowym

Co warto wiedzieć o ubieraniu dziecka na zimę w foteliku samochodowym. Nie pozwól, aby zimne powietrze dostało się do Twojego malucha podczas jazdy zimą!

Najlepszym sposobem na utrzymanie ich w cieple jest upewnienie się, że mają warstwy ubrań pod płaszczem i śniegowcem, które będą działać jako dodatkowa warstwa blokująca chłód z zewnątrz.

Upewnij się, że nie przesadzasz ani nie ubierasz dziecka, jeśli chodzi o zabieranie go na przejażdżkę w foteliku samochodowym w chłodniejszych miesiącach, ponieważ jeśli przesadzisz w zbyt dużej ilości odzieży, może się pocić w środku, co może prowadzić do dyskomfortu itp.

Jeśli już, upewnij się, że między warstwami są odpowiednie odstępy, aby drogi oddechowe Twojego dziecka pozostały czyste.

Kiedy mogę włożyć dziecko do wózka bez fotelika?

Dziecko można umieścić w wózku bez fotelika, gdy ma ponad 15 funtów i jest w stanie samodzielnie siedzieć. Przed podjęciem tego kroku należy skonsultować się z pediatrą, ponieważ każde dziecko jest inne.

Ogólna zasada jest taka, że ​​ze względów bezpieczeństwa nie należy rozpoczynać korzystania z wózka przed ukończeniem 12 miesiąca życia i zawsze używać go pod nadzorem osoby dorosłej, zwłaszcza jeśli dzieci zaczęły samodzielnie chodzić.

Dobrą praktyką jest również trzymanie ich tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe, więc postępuj zgodnie ze szczegółowymi wytycznymi lekarza podczas zmiany środków transportu, takich jak podróż samochodem lub pociągiem, a nie loty krajowe lub międzynarodowe, które wymagają dodatkowych środków przygotowawczych, takich jak zakup zatwierdzone łóżeczko turystyczne (przewoźnik).

Jak skompletować dziecięcy fotelik samochodowy 3 w 1

Koc: Złóż koc i umieść go w foteliku samochodowym. Służy to jako dodatkowa wyściółka dla głowy i szyi dziecka. Jeśli wolisz, możesz kupić wkładkę dla niemowląt, która działa nawet lepiej niż kocyk, aby chronić dziecko przed ekstremalnymi ruchami fotelika.

Pokrowiec na siedzenie: należy go zainstalować na górze podstawy lub bezpośrednio w ramie większości składanych siedzeń, w zależności od tego, ile warstw jest potrzebnych do ochrony przed brudem, zalaniem itp.

Nie używaj żadnych pokrowców stworzonych specjalnie dla wózków, ponieważ w miesiącach letnich mogą one wytwarzać zbyt dużo ciepła wokół Twojego malucha.

Ochraniacze na uprzęże/Ochraniacze na sprzączki: Zaleca się posiadanie co najmniej dwóch kompletów, więc jeśli jeden się zabrudzi, można go wymienić na czysty.

Ponadto, w zależności od tego, ile warstw ochrony potrzebuje Twoje dziecko w obszarach szelek i sprzączek (patrz powyżej), rozważ zakup dwóch lub więcej zestawów, aby uniknąć konieczności częstego ich prania.