Wskazówki, kiedy należy zaplanować zdjęcia ciążowe

Kiedy powinnaś zaplanować zdjęcia ciążowe? To częste pytanie, które zadają kobiety w ciąży. Aby pomóc Ci odpowiedzieć na takie pytanie, przygotowaliśmy ten obszerny artykuł. Czytaj.

Zdjęcia ciążowe to świetny sposób na udokumentowanie zmian, jakie przechodzi Twoje ciało podczas ciąży. Dobrym pomysłem jest zaplanowanie tych sesji po 30 tygodniach, aby móc uchwycić ostatnie dni brzuszka, ponieważ zniknie, zanim się zorientujesz!

Wskazówki

Zdjęcia ciążowe również należy wykonać w ciągu dwóch miesięcy od porodu, aby jak najszybciej po porodzie pokrywały się z naszą sesją fotograficzną do portretów rodzinnych i noworodkowych w domu.

Wiele matek wykorzystuje ten czas jako pierwszą okazję po porodzie na samotne lub w parze zdjęcia macierzyńskie, jeśli nie robiły wcześniej żadnej innej formy fotografowania swojego brzucha w ciąży. Jak zawsze zalecamy wcześniejsze zaplanowanie (co najmniej 32 tygodnie), aby zapewnić dostępność, ponieważ stale dokonuję rezerwacji u klientów w całym kraju.

Która marka jest najbardziej polecana do biustonoszy w ciąży?

Wybierając biustonosz ciążowy, zastanów się, jak często planujesz karmić piersią – jeśli ma to być codzienność, wybierz coś przeznaczonego do karmienia piersią – np. biustonosz do karmienia z fiszbinami lub biustonosz do karmienia w stylu T-shirt – który zapewni lepsze podtrzymanie niż biustonosz ciążowy. wersja bez fiszbin. Będziesz potrzebować więcej niż jednego, więc kup przynajmniej dwa przynajmniej przed zajściem w ciążę (jedną na razie, a drugą później).

Zwróć też uwagę na proste, bawełniane modele bez wybrednych detali, które mogą podrażniać wrażliwą skórę. Kluczową sprawą są tutaj dobrej jakości gumki z mocnych materiałów bez szorstkich szwów. Najlepszym miejscem na zakupy biustonoszy ciążowych jest Internet, gdzie możesz porównać style i ceny.

Dostępnych jest wiele różnych typów, więc przed zamówieniem biustonosza w specjalistycznym sklepie lub domu towarowym warto wiedzieć, jak się nazywają:

a) Biustonosze do karmienia – przeznaczone do karmienia piersią z fiszbinami, które zapobiegają blokowaniu przewodów mlecznych. Zapięcia znajdują się między miseczkami, dzięki czemu można je całkowicie otworzyć podczas rozpinania jednej strony, co ułatwia życie, gdy nosisz dziecko podczas karmienia.

Niektóre mają opuszczane kubki, ale nie jest to konieczne, ponieważ większość matek karmiących podnosi swoje dzieci wyżej podczas karmienia niż opuszcza je wystarczająco nisko ze względów skromności (później zobaczysz, dlaczego). Dobrze dopasowany biustonosz do karmienia pozwoli Ci dyskretnie karmić piersią w miejscach publicznych, podnosząc górną część do karmienia lub otwierając miseczkę biustonosza.

b) Biustonosze po mastektomii – są zwykle wyłożone silikonowymi kieszeniami na protezy piersi, a niektóre mają dodatkowe kieszenie w każdej miseczce, które można wykorzystać również na miękkie wkładki z pianki – idealne, jeśli po zabiegu potrzebujesz dodatkowej objętości/kształtu .

Te biustonosze są wyposażone w elastyczny pasek pod spodem, dzięki czemu są bardzo wygodne w noszeniu w domu, ale mogą nie zapewniać wystarczającego wsparcia podczas ćwiczeń lub podczas częstego poruszania się ze względu na luźniejszy krój niż większość innych typów biustonoszy na co dzień.

Nie podnoszą też w ogóle, nawet w przypadku mniejszych kobiet z biustem, które mogą nadal walczyć bez fiszbin zapewniających unoszenie od dołu. Jeśli zdecydujesz się nosić jeden z tych staników, nadal powinieneś zainwestować w dobrej jakości biustonosz sportowy do ćwiczeń lub w innych sytuacjach, gdy potrzebujesz większego wsparcia.

Co mogę zrobić z rozstępami?

Zabiegi na rozstępy są najskuteczniejsze w trakcie lub tuż przed ciążą, więc jeśli to możliwe, spróbuj zastosować je wcześniej!

Jednak wciąż istnieje wiele sposobów na pozbycie się rozstępów nawet po ciąży, na przykład za pomocą kremów & lasery! Istnieją również leki do wstrzykiwań, ale zazwyczaj kosztują one ponad 1000 USD za leczenie, więc nie są dostępne dla wszystkich. Upewnij się, że każdy lekarz, do którego się udajesz, ma dobrą reputację i jest certyfikowany przez zarząd.

Jak powinna wyglądać moja dieta w czasie ciąży?

Twoja dieta będzie się zmieniać przez całą ciążę, aby dostarczyć Ci składników odżywczych, których potrzebuje Twoje dziecko.

We wczesnej ciąży ważne jest, aby skoncentrować się na pokarmach bogatych w kwas foliowy i żelazo, a także na pokarmach bogatych w wapń, aby zapewnić zdrowy rozwój kości i zębów. W miarę upływu miesiąca należy kłaść większy nacisk na pokarmy bogate w białko i energię (zwłaszcza podczas ćwiczeń).

Pokarmy, takie jak jajka i chude mięso, są doskonałym źródłem tych niezbędnych składników odżywczych!

Chociaż zbilansowana dieta w czasie ciąży zapewni organizmowi to, czego potrzebuje, nadejdzie również czas, w którym wiele kobiet będzie mieć ochotę na pewne rodzaje żywności, takie jak pikle lub lody, co nie oznacza, że ​​nie powinnaś ich jeść, ale po prostu oznacza, że ​​te szczególne pragnienia mogą nie wymagać uwagi.

Skąd mam wiedzieć, kiedy odeszły mi wody?

Odejście wody oznacza uwolnienie płynu owodniowego z worka otaczającego dziecko. Ilość jest różna i może wahać się od kilku łyżek do kilku filiżanek na raz.

Możesz nawet nie wiedzieć, kiedy i czy wyciekasz, ponieważ często dzieje się to na bardzo wczesnych etapach porodu i przed rozpoczęciem skurczów. Jeśli nie masz pewności, czy woda odeszła, natychmiast skontaktuj się z lekarzem w celu uzyskania porady.

Co powinienem jeść podczas porodu?

Gdy tylko lekarz wyrazi zgodę po sprawdzeniu ze szpitalnym personelem dietetycznym, co jest dostępne na miejscu, rób to, co jest dla Ciebie dobre! Niektóre kobiety uważają, że spożywanie lekkich posiłków, takich jak tosty i owoce, pozwala im utrzymać poziom energii, podczas gdy inne wolą płyny, takie jak herbata, kawa, bulion i sok