Wskazówki i porady, kiedy potrzebuję ubrań ciążowych

Wiele młodych mam często zadaje sobie pytanie: kiedy potrzebuję ubrań ciążowych? Aby odpowiedzieć na takie pytanie, przygotowaliśmy dla Ciebie ten wpis na blogu.

Jeśli jesteś w ciąży, pierwsze pytanie brzmi: kiedy potrzebuję ubrań ciążowych? Odpowiedź na to pytanie zależy od etapu Twojej ciąży.

Wskazówki i porady

Możesz nosić normalne ubrania przez kilka miesięcy ciąży, ale potem przychodzi czas, kiedy nie możesz już tego ukryć i jeśli nie nosisz ubrań ciążowych, ludzie zaczną zadawać pytania, dlaczego nosisz zbyt małe ubrania.

Czy powinnam karmić piersią, czy używać mleka modyfikowanego dla mojego dziecka?

Karmienie piersią to jeden z najlepszych sposobów na wzmocnienie układu odpornościowego dziecka, dostarczenie mu składników odżywczych dla zdrowego wzrostu i rozwoju oraz zmniejszenie ryzyka rozwoju alergii w późniejszym życiu.

Mleko dla niemowląt to bezpieczna alternatywa, która zapewnia podobne korzyści odżywcze jak mleko matki. Decyzja, czy powinnaś karmić piersią, czy stosować mleko modyfikowane, może być trudna, ponieważ obie opcje mają wiele zalet i wad w zależności od różnych czynników, takich jak zdrowie/typ ciała mamy; harmonogram pracy matki; jakość dostępnych odżywek dla niemowląt itp.

Jeśli nie jestem w stanie wykonywać obowiązków w pracy, czy otrzymuję zapłatę w czasie ciąży?

Nie, pracodawcy nie mogą zmuszać kobiet w ciąży lub kobiet, które niedawno rodziły, do wykonywania prac wymagających fizycznie, które mogą stanowić zagrożenie dla ich zdrowia, chyba że wcześniej przedstawią pisemną dokumentację medyczną stwierdzającą inaczej.

Komisja ds. Równych Szans Zatrudnienia (EEOC) wymaga również od pracodawców zapewnienia racjonalnych udogodnień dla kobiet w ciąży, które potrzebują ich w pracy.

Kobieta ma prawo do płatnego lub bezpłatnego urlopu w czasie ciąży, zgodnie z jej potrzebami i preferencjami, który musi zapewnić jej pracodawca, jeśli kwalifikuje się do FMLA.

Jednak ważne jest, abyś skontaktował się raczej wcześniej niż później, ponieważ Twoja firma ma ustalone ramy czasowe, w których musi przedłużyć tę ofertę zatrudnienia, więc każdy, kto nie zabierze głosu, może stracić te prawa do czasu porodu. Wszystko zależy od tego, jak daleko jesteś, gdy prosisz o urlop macierzyński.

Czy mogę ubiegać się o zasiłek macierzyński, jeśli jestem bezrobotny?

Zasiłek macierzyński przysługuje każdemu rodzicowi, który był zatrudniony i opłacał składki na ubezpieczenie społeczne przez co najmniej cztery z sześciu miesięcy poprzedzających narodziny dziecka.

Tak, zasiłek macierzyński można ubiegać, jeśli jesteś bezrobotny! Musisz złożyć wniosek zaraz po narodzinach dziecka i przed złożeniem wniosku o zasiłek dla osób poszukujących pracy (JSA). Aby się zakwalifikować, musisz być zatrudniony lub prowadzić działalność na własny rachunek w ciągu 12 tygodni kończących się 15. tydzień przed przewidywanym terminem porodu lub od urodzenia dziecka.

Aby otrzymać zasiłek macierzyński od grudnia 2018 r. – matki muszą w tym okresie pracować co najmniej 39 godzin tygodniowo, uzyskując średnie tygodniowe zarobki w wysokości 30 EUR, co oznacza, że ​​osoby pracujące w niepełnym wymiarze godzin nie mogą się o niego ubiegać.

Czy możliwe jest leczenie niepłodności podczas ciąży?

Nie zaleca się kobietom w ciąży jakiegokolwiek leczenia niepłodności – przed podjęciem jakichkolwiek działań skonsultuj się z lekarzem. To może być bardzo niebezpieczne. Co się stanie, jeśli jajo nie zapłodni? Niezapłodnione jajo po prostu wychodzi z twojego systemu co miesiąc i jest to normalne.

Czasami jednak embrion jest tworzony, ale nie przyczepia się do ściany macicy, powodując tzw. „ciążę chemiczną”, co oznacza, że ​​nie powstało dziecko, mimo że miałaś wszystkie objawy ciąży.

Tego rodzaju ciąże są bardzo powszechne i często pozostają niezauważone przez kobiety. Jeśli od jakiegoś czasu próbujesz zajść w ciążę, możliwe, że to właśnie dzieje się z ciążami „fantomowymi”.

Jeśli zapłodnienie nie nastąpi, czy nadal mogę zajść w ciążę? Tak! Należy pamiętać, że plemniki mogą żyć w twoim ciele do pięciu dni po stosunku. Oznacza to, że jeśli uprawiałeś seks cztery lub więcej dni przed owulacją (kiedy jajo opuszcza jajniki), nadal może być dużo małych pływaków żywych i pływających, gdy dotrą do celu.

Jaki biustonosz powinnaś nosić w ciąży?

Kilka prostych wskazówek dotyczących tego, jaki rodzaj biustonosza należy nosić w ciąży, jest mniej ograniczające, podtrzymujące i oddychające, a także bez fiszbin! Będziesz także chciał czegoś bezproblemowego. Większość osób osiąga najlepsze rezultaty dzięki bawełnianemu stylowi – ale możesz eksperymentować i zobaczyć, który najlepiej sprawdzi się dla Twojego ciała w czasie ciąży!

Jakie kraje zapewniają płatny urlop macierzyński?

Od lipca 2013 r. Norwegia stała się pierwszym krajem w historii, który oferował ojcom dwa tygodnie wolnego od pracy oprócz czasu partnera. Wcześniej wiele firm, w tym Starbucks, oferowało do 16 tygodni wolnego.

Jakie stany zapewniają tę korzyść?

Kalifornia lub Rhode Island to dwa przykłady stanów, które oferują zasiłki macierzyńskie! Wiele firm, w tym Starbucks, oferuje również do 16 tygodni wolnego.

Czy urlop ojcowski jest również płatny?

Urlop ojcowski NIE JEST PŁATNY W EUROPIE – jest objęty Ubezpieczeniem Społecznym, które zaczynasz zarabiać po zatrudnieniu.

Co Stany Zjednoczone mają lepsze niż Europa pod względem urlopu rodzicielskiego/macierzyńskiego?

Stany Zjednoczone mają lepszy urlop macierzyński niż Europa. Stany Zjednoczone są jedynym rozwiniętym krajem, w którym nie obowiązują żadne przepisy wymagające od pracodawców oferowania płatnego urlopu dla świeżo upieczonych mam lub ojców.